معرفی و دانلود PDF کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن

جیسن برومیت از طریق مستندات پژوهشی جدید در کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن به شما کمک می‌کند تا درک کاملی از آناتومی مرکزی بدن، ارزیابی جسمانی و سنجش عملکرد آن، تمرینات و آسیب‌های مربوط به آن و... داشته باشید.

درباره‌ی کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن (Exercise testing and prescription lab manual):

از پرطرفدارترین تمرینات در بدنسازی و توانبخشی، می‌توان به تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن اشاره کرد. شناخت پیدا کردن از تاثیر ناحیه مرکزی بدن انسان در سلامتی، پیشگیری کردن از آسیب‌ها و... روزبه‌روز در حال گسترش و رشد است.

در سال‌های اخیر در توسعه مفهوم تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن، تحقیقات طب ورزشی و بیومکانیک ورزشی نقش موثری داشته‌اند. از اصطلاح «ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن» برداشت اشتباهی صورت می‌گیرد، این اصطلاح به معنای تمرین یا یک مجموعه تمرینات که ادعای آماده‌سازی نقطه‌ای از بدن را دارند، نیست و این مسئله برنامه‌ریزی‌های ضعیف و گاهی مواقع آسیب‌های مختلف را در پی داشته است.

متخصصین آمادگی جسمانی و پزشکی ورزشی، دارای یک هدف برای متقاضیان و ورزشکاران خود هستند و آن تولید و اجرای برنامه‌های تمرینی مطلوب است. سالانه پول‌های گزافی برای ساختن ورزشکاران بهتر و توسعه اجرای ورزشی و فردی توسط افراد، مدارس، دانشگاه‌ها و تیم‌های حرفه‌ای هزینه می‌شود. به همین ترتیب هر ساله افراد زیادی برای بهبود سلامتی و آمادگی جسمانی خود مربیان خصوصی استخدام می‌کنند. با وجود تلاش و مراقبت‌هایی که ورزشکاران برای اجرای صحیح تمرینات ورزشی یا بهبود آمادگی جسمانی خود به خرج می‌دهند، می‌توان گفت که آن‌ها هم در برابر آسیب‌دیدگی مصون نیستند.

چالش در طراحی برنامه‌های تمرینی مطلوب با همه‌ی پیشرفت‌های تکنولوژی و نوآوری‌ها به منظور بهبود اجرای ورزشی و فردی همیشه وجود دارد. ممکن است اینطور تصور شود که خطر یک آسیب ناشی از پرکاری مرتبط با شغل یا ورزش، مسأله‌ایست که از گذشته‌ وجود داشته است. متأسفانه، چنین نیست. مطب‌های پزشکان، اتاق‌های اورژانس، کلینیک‌های فیزیوتراپی و مراکز پزشکی ورزشی، اغلب مملو از ورزشکاران حرفه‌ای، ورزشکاران آماتور و کارگرانی است که تحت درمان آسیب‌دیدگی‌های عضلانی اسکلتی قرار می‌گیرند. در امریکا هر ساله، میلیاردها دلار در بخش درمان، صرف درمان آسیب‌های عضلانی اسکلتی می‌شود.

جیسن برومیت (Jason Brumitt) را بیشتر بشناسیم:

او مدرس فیزیوتراپی در دانشگاه پاسیفیک واقع در هیلزبورو، اورگون است. برومیت مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی فیزیوتراپی از دانشگاه پاسیفیک دریافت کرد و در حال حاضر دانشجوی دکترای دانشگاه راکی مونتن است. وی دارای بورد فیزیوتراپی ورزشی، دارای مدرک پزشکیاری ورزش و دارای مدرک تخصصی در برنامه‌ریزی آمادگی جسمانی و قدرت است.

او علاوه بر مسئولیت‌های مربوط به تدریس، به ارائه‌ی خدمات توانبخشی برای دانشجویان ورزشکار دانشگاه یاسیفیک نیز مشغول است. برومیت، نویسنده ستون «معیار پیشگیری» در مجله‌ی انجمن ملی آمادگی جسمانی و قدرت است. او به انتشار مقالات متعددی در حوزه‌ی پزشکی ورزشی و تمرینات قدرتی در مجله‌ی آمریکای شمالی فیزیوترایی ورزشی، مجله‌ی فیزیوتراپی نیوزیلند مجله‌ی نظریه و کاربرد فیزیوترایی، نشریه‌ی آمادگی جسمانی و قدرت و توانبخشی ورزشی امروز می‌پردازد. برومیت، سخنرانی‌هایی در ارتباط با تمرین عضلات ناحیه مرکزی بدن، در کنفرانس‌های تخصصی محلی و ملی به عنوان سخنران مدعو هم از جانب NSCA و هم از سوی انجمن پزشکیاران ورزشی شمال غرب (NWATA) داشته است. او، همسر و فرزندانش در شهر دمسک واقع در اورگون ساکن هستند.

کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای مربیان، تمرین‌دهندگان، برنامه‌ریزان تمرینی و ورزشی، متخصصان بازتوانی که باید توانایی تجزیه و تحلیل عملکرد ناحیه مرکزی بدن را داشته و برنامه‌ای مناسب ارائه دهند و همینطور ورزشکارن مفید و سودمند است.

در بخشی از کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن می‌خوانیم:

برنامه توانبخشی برای یک ورزشکار صنعتی آسیب دیده، باید بدون در نظر گرفتن اینکه آسیب در کمر یا در اندام تحتانی اتفاق افتاده یا نه، شامل تمرین ناحیه مرکزی بدن شود. محققان، قدرت ایزومتریک ران را به صورت دوطرفه در افرادی که تحت عمل جراحی در زانوی یک پای خود قرار گرفته بودند، آزمایش کردند (جارامیلو و همکاران، 1994). ضعف معنی‌داری در خم‌کننده‌ها بازکننده‌ها، دور کننده‌ها و نزدیک کننده‌های ران در اندامی که تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، مشاهده شد. این گزارش نتوانست یک رابطه علت و معلولی مستقیم را میان ضعف عضلات ران و نیاز به جراحی زانو، نشان دهد، با این حال، نتایج این مطالعه، اهمیت توجه به ساختار ناحیه مرکزی بدن را به عنوان بخشی از برنامه جامع توانبخشی، مورد تأکید قرار می‌دهد.

می‌توان عواقب وخیمی را با برخی آسیب‌های ورزشی، مرتبط ساخت. بروز آسیب‌های ورزشی در ستون فقرات یا ران، ممکن است منجر به از دست رفتن زمان تمرین با کار، از دست دادن مسابقات، ساعات بی‌شمار توانبخشی یا حتی پایان دوران ورزشی ورزشکار گردد. رشد فزاینده‌ی تحقیقات، نحوه‌ی ارتباط بین ضعف ناحیه مرکزی بدن با بروز آسیب ورزشی را پررنگ می‌سازد.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: مقدمه‌ای بر تمرینات ناحیه مرکزی بدن
فصل 2: آناتومی کاربردی مرکز بدن
فصل 3: مصاحبه با متقاضی: نخستین گام در ارزیابی متقاضی
فصل 4: ارزیابی جسمانی و سنجش عملکرد
فصل 5: اساس طراحی تمرین
فصل 6: تمرینات ناحیه مرکزی بدن
فصل 7: انعطاف‌پذیری ناحیه مرکزی بدن
فصل 8: تمرینات پلیومتریک
فصل 9: ملاحظات ویژه برای تمرینات ناحیه مرکزی بدن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن
نویسنده
مترجممنصور صاحب الزمانی، ابراهیم محمدعلی نسب، محمد فلاح محمدی
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۹۰
زبانفارسی
شابک978-600-5751-32-1
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن

Amin Javan
۱۴۰۱/۶/۳۱
کتاب بسیار خوبی هست. که شامل انواع تمرینات اعم از کششی پلایومتریک، فوم رول وغیره هست
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن

برای دریافت کتاب ارزیابی و تمرینات پایداری ناحیه مرکزی بدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.