معرفی و دانلود PDF کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه

برای دانلود قانونی کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه

کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه نوشته‌ی مهدی احمدیان و محمدمهدی ذوالفقارزاده به تفسیر و تحلیل سوره‌ی مجادله می‌پردازد و به واسطه‌ی تحلیل این سوره به نظام‌مندی قرآن کریم پی می‌برد.

در بخشی از کتاب حکمرانی و آینده‌نگری مومنانه می‌خوانیم:

سوره مجادله به این نام معروف است، زیرا آغاز این سوره، به مجادله و شکایت زنی به رسول الله (ص) از همسرش که او را ظهار کرده، اشاره دارد. ظهار به این معناست که مردی به ناروا، همسر خود را به مادرش تشبیه کند که با این کار، زن تا ابد بر مرد حرام می‌شود. از این رو، سوره را «ظهار» نیز نامیده‌اند. نام دیگر این سوره «قد سمع» است، زیرا با همین عبارت آغاز می‌شود.

سوره مجادله 22 آیه، 675 کلمه و 2046 حرف دارد. این سوره جزو سوره‌های مفصلات (دارای آیات کوتاه و متعدد) و کمی کمتر از یک حزب است. این سوره در ابتدای جزء 28 قرآن قرار دارد. سوره مجادله جزو سوره‌های مدنی و صد و پنجمین سورهای است که بر پیامبر (ص) نازل شده است. این سوره، تنها سوره‌ای است که در تمام آیاتش واژه «الله» آمده است.

در نگاه نخست، سوره مجادله دارای سه واحد موضوعی یا رکوع است: آیات 1 تا 6، 7 تا 13 و 16 تا 22. در رکوع اول درباره حدود الله و مصداق مشخصی از آن که ظهار» است صحبت شده و مسائلی پیرامون آن نیز بیان شده است. در رکوع دوم، درباره «نجوى» و انواع آن صحبت شده و رهمنودهایی نیز ارائه شده است. در رکوع سوم، تبیینی از حزب الله و حزب شیطان آمده است و وعده غلبه الله و رسولانش داده شده است.

فهرست مطالب کتاب

پیش گفتار: قرآن قرآن است 
فصل اول: فصل‌بندی و موضوع شناسی
فصل دوم: تأمل در برخی مفاهیم نگرش ساز سوره مجادله
فصل سوم: آیه پژوهی در سوره مجادله
فصل چهارم: برداشت‌های تحلیلی از سوره مجادله 
فصل پنجم: رهنمودهای سوره مجادله برای آینده اندیشی
سخن پایانی
 منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات169
زبانفارسی
شابک978-622-6350-67-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم قرآنی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه

برای دریافت کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.