معرفی و دانلود کتاب پرداخت الکترونیکی: مقدمه‌ای بر صنعت پرداخت ایران

عکس جلد کتاب پرداخت الکترونیکی: مقدمه‌ای بر صنعت پرداخت ایران
قیمت:
12000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پرداخت الکترونیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پرداخت الکترونیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پرداخت الکترونیکی: مقدمه‌ای بر صنعت پرداخت ایران

کتاب پرداخت الکترونیکی نوشته‌ی محمدکاظم کاظمی راد، اطلاعات و دانش خوبی در زمینه‌ی صنعت پرداخت در ایران به شما ارائه می‌دهد و مهارت‌های شما در این حوزه را تقویت می‌کند.

درباره‌ی کتاب پرداخت الکترونیکی:

تجارت الکترونیکی یک مفهوم عام و بسیار وسیع است. تجارت الکترونیکی در دانشنامه ویکی‌پدیا این‌گونه شرح داده شده است: «فرایند خرید، فروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت».

تجارت الکترونیکی انجام تمام فعالیت‌های بازرگانی با بهره‌مندی از شبکه‌های ارتباطی کامپیوتری و به‌خصوص اینترنت است. تجارت الکترونیکی را می‌توان به طریقی تجارت بدون کاغذ دانست. به کمک تجارت الکترونیکی، مبادله‌ی اطلاعات حوزه‌ی خریدوفروش و اطلاعات موردنیاز برای حمل‌ونقل کالاها، با دشواری کمتر و تبادلات بانکی با سرعت بالاتری، صورت خواهد پذیرفت.

سازمان‌ها برای ارتباط با همدیگر، محدودیت‌های کنونی را از بین خواهند برد و ارتباط آن‌ها با هم آسان‌تر و با شتاب بیشتری انجام می‌شود. ارتباط فروشنده‌ها با مشتریان هم می‌تواند به‌ شکل تک به تک با هر مشتری باشد. تعداد زیادی از مردم، تجارت الکترونیکی را تنها مخصوص خریدوفروش اینترنتی می‌دانند، با این حال این مسئله تنها قسمتی از تجارت الکترونیکی را شامل می‌شود و این مفهوم در حال حاضر بسیار وسیع و گسترده است به طوری که زوایای گوناگون تجاری و اقتصادی را دربرمی‌گیرد.

کتاب پرداخت الکترونیکی برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعه این کتاب به فعالان اقتصاد، پژوهشگران و علاقه‌مندان این حوزه پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب پرداخت الکترونیکی می‌خوانیم:

شناسایی و تشخیص از طریق امواج رادیویی سابقه طولانی دارد. در جنگ جهانی دوم در زمانی تقریباً یکسان، دو روش مختلف برای شناسایی هواپیماهای دوست و دشمن توسط دو طرف نبرد یعنی انگلستان و آلمان کشف شد. این دو روش بر مبنای فناوری RFID بودند. اصول کار ساده است. عبور جریان الکتریکی از هر سیم باعث ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف آن شده و برعکس وجود هر میدان مغناطیسی در اطراف یک مدار الکتریکی می‌تواند باعث شکل‌گیری یک جریان الکتریکی در آن شود. به همین دلیل است که اصطلاح الکترومغناطیس به‌صورت ترکیبی به ‌کار می‌رود. با نزدیک‌شدن کارت غیرتماسی به ترمینال، کارت در میدان مغناطیسی‌ای که ترمینال ایجاد کرده است، قرار گرفته و جریان الکتریکی القاشده در آنتن کارت، باعث فعال‌شدن مدار الکتریکی کارت می‌شود. در نتیجه اطلاعات حافظه کارت قابل خواندن و نوشتن شده و ارسال و دریافت اطلاعات صورت می‌پذیرد.

مدل دیگری از کارت نیز متصور است که در آن یک باتری در مدار قرار گرفته و نیروی لازم برای دریافت و ارسال اطلاعات و دست‌کاری حافظه از طریق نیروی الکتریکی که توسط باتری تأمین می‌شود، صورت می‌گیرد. به مدل بدون باتری RFID Passive و به مدل با باتری RFID Active می‌گویند. البته دقت کنید که کارت پرداخت از نوع RFID Active وجود ندارد؛ بلکه به‌دلیل بزرگی باتری، در ساخت وسایل دیگری از این تکنیک استفاده می‌شود. مثلاً در خودروها، یک تگ RFID به‌صورت Active تعبیه شده و در فواصل زمانی کوتاه مرتباً اطلاعات شناسایی خود را منتشر می‌سازد. حال با نزدیک‌شدن خودرو به ورودی عوارضی در بزرگراه، اطلاعات منتشرشده توسط ترمینال خوانده شده و خودرو مورد شناسایی قرار می‌گیرد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: تجارت الکترونیکی
فصل دوم: مبانی بازاریابی خدمات
فصل سوم: خدمات پرداخت چیست؟
فصل چهارم: شرکت پرداخت الکترونیکی (پی‌اس‌پی) چیست؟
فصل پنجم: معرفی سامانه‌های کارتی پرداخت الکترونیکی
فصل ششم: کارت
فصل هفتم: ابزارهای پرداخت
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پرداخت الکترونیکی: مقدمه‌ای بر صنعت پرداخت ایران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات راه پرداخت
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات102
زبانفارسی
شابک978-622-97369-3-7
موضوع کتابکتاب‌های تجارت الکترونیک، کتاب‌های مالی و بیمه
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پرداخت الکترونیکی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب پرداخت الکترونیکی

برای دریافت کتاب پرداخت الکترونیکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.