معرفی و دانلود کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته

عکس جلد کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته

در کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته، تالیف فاطمه صالح احمدی و فاطمه حاجی علی عسگری، با معماری سیستم‌های کامپیوتری که یکی از گرایش‌های پرطرفدار ارشد کامپیوتر به شمار می‌آید، آشنا می‌شوید. همچنین چگونگی هماهنگی و کار کرد اجزای داخلی کامپیوتر، که مراحل انجام یک دستور را بر عهده‌ دارند، را در این گرایش درک خواهید کرد. (فایل کتاب در تاریخ 98/10/15 به روز رسانی شده است).

در متون موجود، به مبحث امنیت سخت‌افزار (پردازنده‌ها، ICها و...) پرداخته نشده است. ابداع جدید کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته (Computer architecture) توجه به مبحث امنیت و ارایه راه کارهایی جهت مقابله با تروجان‌های سخت‌افزاری که به یک نگرانی بزرگ در هزاره جدید تبدیل شده، است.

در بخشی از کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته می‌خوانیم:

پیشرفت در تکنولوژی کامپیوترها در 60 سال اخیر از زمان ساخت اولین کامپیوتر الکترونیکی همه منظوره تاکنون تقریبا همه جنبه‌های جامعه را تحت تأثیر قرار داده است. این رشد سریع به دلیل پیشرفت در اجزای سازنده کامپیوتر و توسعه در طراحی کامپیوتر است.

پیشرفت‌های صورت گرفته در سخت افزار، به برنامه نویسان اجازه داده است که برنامه‌های واقعا مفیدی ایجاد کنند. برنامه نویسان موفق همیشه به سرعت اجرای برنامه‌های خود توجه می‌کنند چون دادن نتیجه سریع به کاربر در موفقیت یک برنامه نقش حیاتی دارد. در دهه‌های 1960 و 1970 اصلی‌ترین محدودیت در سرعت کامپیوترها اندازه حافظه کامپیوترها بود. بعدها پیشرفت‌های ایجاد شده در زمینه طراحی کامپیوترها و تکنولوژی حافظه‌ها واقعا اهمیت مسأله حافظه کم را کاهش داد.

گرچه توسعه فناوری کاملا آشکار است، ولی به روش‌های بهتر معماری کامپیوتر کمتر توجه می‌شود. در 25 سال اولیه عمر کامپیوترهای الکترونیکی هر دو نیروی فوق نقش اصلی داشتند ولی از سال 1970 طراحان کامپیوتر وابستگی زیادی به مدارات مجتمع پیدا کردند.

در سال‌های حدود 1970 هر سال حدود 25% تا 30% در سال کارآیی کامپیوترهای Mainframe و مینی کامپیوترها افزایش می‌یافت. در سال 1970 ریزپردازنده ساخته شد. امکان ساخت ریزپردازنده بصورت یک مدار مجتمع باعث شد که کارآیی کامپیوترهای بزرگ و مینی کامپیوتر حدود 35% در سال افزایش یابد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مولف
فصل اول: مفاهیم بنیادی 
فصل دوم: طراحی یک پردازنده ساده
فصل سوم: چند پردازنده‌ها و موازی سازی
فصل چهارم: سیستم‌های ذخیره سازی و سلسله مراتب حافظه
فصل پنجم: پایپلاین
فصل ششم: چند پردازنده‌ای و پردازنده‌های گرافیکی
فصل هفتم: ملاحظات
سخن پایانی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب معماری کامپیوتر پیشرفته
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات پیدار
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۵۶
زبانفارسی
شابک978-600-499-442-2
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی کامپیوتر
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته

Mojtaba Saeedi
۱۳۹۹/۳/۱۹
ا...
با تشکر از زحمات شما. کتاب خوبی است. فقط نیاز فوری به ویرایش متن کتاب است. غلط املائی خصوصا در فصل 5 بسیار زیاد است. همچنین در یک جمله اگر کلمات انگلیسی و فارسی پشت سر هم باشند یا اعداد، ترتیب کلمات و حروف درست نیست. کیفیت شکل‌ها هم اکثرا پایین است و قابلیت بزرگ نمایی هم ندارد که خودت شکل را بزرگ کنی و ببینی.
در هر صورت از زحمات شما تشکر میشود.
ویرایش یادت نرود.
mohsen farhadi
۱۳۹۷/۱۰/۲۰
از نظر املایی و قواعد نوشتاری بسیار اشتباه دارد. بعضی از قسمت‌ها در مورد فرمولی صحبت شده که خود فرمول جا افتاده و از همه مهمتر در بسیاری از جاها ترتیب کلمات فارسی و لاتین به هم خورده است. در کل من مطلب زیادی نتونستم از این کتاب یاد بگیرم و حتما نیاز است یک ویرایش کلی شود.
محمد حسین صفرزاده
۱۳۹۹/۲/۱۹
کتابش خوب بود و بسیار به دردم خورد. ولی کاشکی کمی اسانتر توضیح میداد چون من هنوز وارد دانشگاه نشدم 16 سالمه و بخاطر علاقه به این رشته دارم میخونم و رشته بر نداشتم و بعضی جاهایش برام روشن نبود ولی در کل عالی
اسماعیل بهرامی
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
کتاب خوبی هست.
خیلی نکات رو گفته و توضیحاتی داده که تو باقی کتاب‌های ارشد نیست.
مرجان روحانی
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
سلام به شما، من کتاب‌های کامپیوتر را خیلی دوست دارم و این کتاب خیلی عالی است
شکراله عسکری
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
اونایی که دنبال ری کاری پردازنده‌ها میگردند توصیه میکنم
مهدی به کار آبرس
۱۳۹۸/۹/۱
خوب بود ولی اونی که می‌خواستم نبود
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته

برای دریافت کتاب معماری کامپیوتر پیشرفته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.