معرفی و دانلود کتاب انگشتر فیروزه

عکس جلد کتاب انگشتر فیروزه
قیمت:
26000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب انگشتر فیروزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انگشتر فیروزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انگشتر فیروزه

کتاب انگشتر فیروزه رمانی اجتماعی به قلم زهرا اخوان پاکدهی، نویسنده‌ی خوب کشورمان است. در این اثر قرار است با داستان دختری همراه شوید که در یک شب زمستانی تصمیم می‌گیرد خود را از همه‌ی قیود زمانه‌اش رها سازد و دست به فرار بزند.

درباره کتاب انگشتر فیروزه:

«با قلقلک دستی از خواب پریدم. نور خورشید در صورت زیبای خواهرم ریحان که پنج سالی از من کوچک تر بود می درخشید... لبخند شیرینی زد و با خنده در حالی که هنوز سر جاش دراز کشیده بود گفت: «ماه صنم آقاجان میگه پسر شیخ عبدالله توی روستا مکتب زده و از این به بعد من و تو هم می تونیم بریم و ازش سواد یاد بگیریم.» لای چشمامو به سختی باز نگه داشتم و با ذوق گفتم: «راست میگی ریحان؟ یعنی ما هم می تونیم بخونیم و بنویسیم؟»

کتابی که آن را در دست دارید با جملات فوق آغاز می‌شود. زهرا اخوان پاکدهی در این اثر داستان دختری از سال‌های دور را روایت می‌کند. زنی متولد 1314 در دوره‌ای متفاوت از نظر فرهنگ، مذهب و رسومات. کتاب انگشتر فیروزه داستان رهایی‌ست؛ قصه‌ی دختری که نمی‌تواند در بند رسم‌ورسومات آرام و قرار بگیرد. این‌گونه، در شبی سرد، قصدی می‌کند که تمام زندگی‌اش به تبع آن دگرگون می‌شود. او رفتن را به ماندن ترجیح می‌دهد و درآخر با او انگشتری به یادگار می‌ماند که شاهد تک‌تک لحظات تلخ و شیرین او بوده است.

قصه‌ی جذاب و نثرپرکشش نویسنده باعث می‌شود تا آخرین لحظه با رمان همراهی کنید و تا آن را به پایان نرسانید، نتوانید کتاب را کنار بگذارید. قصه‌ای که زهرا اخوان پاکدهی به روایت آن می‌پردازد، تأثیری عمیق بر احساساتتان خواهد گذاشت

کتاب انگشتر فیروزه مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های اجتماعی ایرانی علاقه‌مند هستید، از کتاب انگشتر فیروزه غافل نشوید.

در بخشی از کتاب انگشتر فیروزه می‌خوانیم:

صبح بود که با صدای نماز خوندن شیخ قاسم از خواب پریدم. دلم به شور افتاده بود و در حالی که حس می‌کردم سال‌ها خوابیدم و از طفلم بی‌خبرم خودم رو بالای ننو رسوندم. نورالله هنوز خواب بود اون هم به پهلو طوری که صورتش مماس با چهارقد بود. با حرکتی صورت یخ کرده‌اش رو به سمت بالا چرخوندم. هنوز خواب بود ولی خوابی عمیق که کمتر ازش دیده بودم. دیگه حتی توی خواب به فرشته‌هایی که اون می‌دید و ما نمی‌دیدیم لبخند نمی‌زد. لب‌های کوچولوش رو با مزه مزه کردن شیری که هنوز در دهان داشت نمی‌جنباند صورتش از سرخی به سفیدی چون گچ بدل شده بود و حتی قفسه‌ی سینه‌اش با هربار نفس کشیدن بالا پایین نمی‌رفت.

گره‌های دستمال بسته شده به ننو رو تندی باز کردم و نورالله رو بیرون کشیدم. با صدای ضرباتی که به کمرش می‌زدم تا نفس بگیره شیخ متوجه‌ی من شد و سرعت خوندن نمازش رو بیشتر کرد. الله اکبر پایان نمازش رو که خوند خودش رو بهم رسوند و نوزاد رو ازم گرفت. گوشش رو روی قلب نورالله گذاشت ولی انگار این کارها هیچ فایده‌ای نداشت.

قاسم با ریختن قطره اشک سمج کنج چشمش گفت ماه صنم بچه مرده.

نمی‌خواستم باور کنم، تندی ازش گرفتم و سینه‌ام که از شدت پر شیری درد می‌کرد رو بیرون کشیدم. نوک سینه رو به دهان نوزاد می‌چسبوندم تا شاید به هوای شیر دهانش باز بشه ولی بی‌فایده بود. صدای ضجه‌هام توی کل عمارت پیچید و خیلی زود طاووس خانم و عروس‌ها وارد اتاق شدن. طاووس خانم که نوزاد رو بی جون دید شروع به شماتت کرد و با خشم گفت:

بچه رو خفه کردی؟ مردم هزار مسجد و منبر چراغ می‌گذارن تا خدا بهشون یه گوشه چشمی نگاه کنه و طفلی بده اونوقت توی بی‌دست و پا نتونستی این بچه رو به ثمر برسونی.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انگشتر فیروزه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ندای الهی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات562
زبانفارسی
شابک978-600-6113-86-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
26000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انگشتر فیروزه

رقیه سلیمی
۱۴۰۱/۹/۲
سلام وقت بخیر ممنون وسپاس از شما نویسنده عزیز خیلی عالی بود رمانتون لذت بردم درس کرفتم وبا شخصیتها شاد شدم وغمگینعجب رمانی بود شرین وروان انگار داری توش زندگی میکنی خیلی خوشم اومد اولش هم خوب بود آخرشم. ی زندگی واقغی توش جریان داشت باهتش خوشحال شدم وباهاش گریه کردم نمیدونم چه جوری بگم که واقعا ارزش خوندن داشت اونم از نوع عمیق اش رسم رسومات قدیم توش هویدا بود که باعث تجدید خاطره میشد خواننده یهوی میرفت توو سالها قبل وذهنش در گیر می شد لذت میبرد و.... شیرین روان وشیوا بدون هیچ مشکل خاصی نوشته شده که هطجان داره توش
شهرزاد
۱۴۰۱/۹/۲۱
در کل کتاب خوبی بود،، فقط بخاطر طولانی شدن صفحات کتاب یک مقداری از اواسط کتاب خسته شدم. ضمنا حس میکنم شخصیت خانزاد به طور اغراق آمیزی خوب و کامل بود طوریکه ما نمیتونیم اصلا نمونه اون رو جایی پیدا کنیم و شخصیت ماه صنم هم خیلی اغراق آمیز بی دست و پا نشان داده شده،، جوریه که هر کدام از کارهایش را به عهده کسی مثل ریحان گذاشته شده،، از پیدا کردن داماد برای دخترش تا کارهای دیگه
آرزو سلمانی
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب بدی نیست. خیلی از کارهایی که شخصیت اصلی داستان انجام میده اغراق آمیز و غیر قابل باوره. این داستان با دردهای اغراق آمیز و کشنده‌ای که داره باعث میشه که بخوای کتاب رو نیمه رها کنی. ریتم داستان کنده و شخصیت‌ها به شدت غیر واقعی به نظر می‌رسند. یه جورایی شباهت زیادی به فیلم هندی داشت.
راضیه شمسی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
کتاب خوبی بود و تا حدودی شبیه داستان سالهای دوری بود، نویسنده اونو قشنگ نوشته بود فقط بعصی کلمات گاهی زیاد تکرار میشدن که جالب نبود ولی درکل رمان با فضای قدیم رو خیلی دوست دارم،، محبت و عشقی که از اون‌موقع توصیف میشه ما توی خواب هم نمی‌بینیم چ برسه به واقعیت، بازم ممنون از نویسنده
mitra.mh. 46
۱۴۰۱/۵/۲۳
داستانی جذاب و پرکشش که اصلا دوست نداشتم خواندن را متوقف کنم، نویسنده یا راوی بیشتر به جزییات غم هایش پرداخته بود در حالی که درباره‌ی بیشتر شادیها فقط به کلی گویی بسنده کرده بود. غلط‌های تایپی هم زیاد داشت. امیدوارم در نوشته‌های دیگر این نویسنده‌ی عزیز بیشتر تم شادی و امید ببینم.
روز زیبا
۱۴۰۱/۱۱/۶
سلام وقت بخیرممنون وسپاس ازشما نویسنده عزیز خیلی عالی بود رمانی که خوندم خیلی لذت بردم خیلی شیرین و روان نوشته شده بود انکار در حال خواندن که هستی داری در آن دوره زندگی میکنی باهاش خوشحال شدم وهم گریه کردم واقعا ارزش خواندن دارد باز هم تشکر میکنم از نویسنده عزیز.......
محمودی
۱۴۰۲/۱/۱۶
در استان وقتی قرار از بدبختی بنویسه، سیاه هیچ نقطه سفید‌ی نیست، قهرمان داستان بی دست و پا و فراتر از مظلوم و بدهای داستان ظالم که هیچ خوبی ندارن، آیا نوشتن از سیاهی و بدبختی خواننده زیاد داره،، هر زندگی بالا و پایین زیاد داره و بد و خوب کنار همه.
لاله گرمارودی
۱۴۰۱/۹/۲۹
داستان زیبایی بوود و اتفاقاتی که در زندگی ماه صنم افتاد هرگز دور از واقعیت نبود. فراز و فرود زندگی را به خوبی نمایش میداد از نحوه برخورد ماه صنم چه در شادی و چه در مصیبت لذت بردم. عاقلانه و صبورانه بود. قلم نویسنده پرتوان باد. من لذت برم
Sara
۱۴۰۲/۱/۳
عالی بود، لذت برم. اینقدر زیبا و واقعی به توصیف افراد، مکان و زمان پرداخته شده بود که تصور می‌شد در کنار افراد زندگی می‌کنیم و اتفاقات با تمام وجود لمس میشد. با آرزوی موفقیت برای نویسنده‌ی چیره دست خانم اخوان.
نازنین حقجو
۱۴۰۱/۹/۳
سرنوشت جالبی داشتن و طاووس چه نقش مهمی در سرنوشت ماه صنم داشت و چقدر داشتن مردی مثل خانزاده برای هر زنی لازمه چقدر خوشحال میشم که همچین مردهایی رو میبینم اینجور مردها تا همیشه قابل احترام هستن ممنون از نویسنده عزیز
کاربر یاری
۱۴۰۲/۱/۲۷
بسیار جذاب و آموزنده بود. صبر و توکل کلید حل همه مشکلات است. با خواندن این کتاب، انگار دارید به یک فیلم نگاه می‌کنید. به نظر من که از بسیاری از سریال‌های تلویزیون جذاب تر بود. ممنون از کتابراه.
زری حسینی
۱۴۰۱/۶/۶
عالی بود، یه هفته داستان تموم کردم ولی انگار زندگی کردم هر لحظه از داستان تو ذهنم خطور میکنه و تصور میکنم واقعا قلم فوق العاده‌ای دارید بسیار لذت بردم مرسی خدا قوت بهترینها براتون آرزو میکنم
نسیم کریمی
۱۴۰۲/۶/۱۸
کتاب خوب و کاملی بود مشخصه نویسنده تمام وقت خودش صرف نوشتن داستان کرده کم کاستی‌هایی هم وجود داشت مثل وجود همسر اول خانواده و زن دوم نه به این شوری شور نه به این بی نمکی
منیر لویزانی
۱۴۰۲/۱/۵
عالیی
حتما بخونید مگه داریم به این زیبایی
خسته نباشین بانو اخوان بی نظیر بود
واقعا از این که تموم شد دلم گرفته با داستان زندگی کردم
با شادی هاشون
با غم هاشون
زیبا طاهری نیا
۱۴۰۱/۱۲/۳
با درود به نویسنده محترم و تیم کتابراه، بنظرم کتاب جذابی بود در کل فراز و نشیب یک دختر روستایی را به تحریر درآوردن فقط بخشی از کتاب که بیماری راضیه و حواشی آن، غیر واقعی بود.
مشاهده همه نظرات 50

راهنمای مطالعه کتاب انگشتر فیروزه

برای دریافت کتاب انگشتر فیروزه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.