معرفی و دانلود PDF کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

عکس جلد کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)
قیمت:
۱۴۹۵۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)، یکی از مبارزان زن پیش از انقلاب، به ذکر خاطرات و جان فشانی‌هایش در راه انقلاب می‌پردازد تا به همگان یادآوری کند که مردان تنها مبارزان این عرصه نبودند و زنانی هم بودند که زنانه بر سر اعتقادات و آرمان‌هایشان جنگیدند تا این پیروزی را نصیب مردم ایران کنند.

طاهره دباغ که به او لقب مادربزرگ انقلاب را داده‌اند از شاگردان آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی بود و با جامعه روحانیت مبارز همکاری داشت. در سال ۱۳۵۳ و پس از دو بار بازداشت توسط ساواک با کمک محمد منتظری و با پاسپورت جعلی از کشور خارج شد. وی و دخترش رضوانه میرزا دباغ، در خاطراتشان از زندان به شکنجه‌های شدید توسط ساواک اشاره کرده‌اند. دباغ در خاطرات خود از شکنجه‌های ساواک می‌گوید:

شکنجه‌ها با سیلی و توهین و به تدریج با شلاق و باتوم و فحاشی جان فرسا شروع شد. چند بار دست و پایم را به صندلی بستند و مهار کردند و کلاهی آهنی یا مسی بر سرم گذاشته و بعد جریان الکتریسیته با ولتاژهای متفاوت به بدنم وارد می‌کردند که موجب رعشه و تکان‌های تند پیکرم می‌شد. شلاق و باتوم، کار متداول و هر روز بود که گاهی به شکل عادی و گاهی حرفه‌ای صورت می‌گرفت. در مواقع حرفه‌ای آنقدر شلاق بر کف پاهایم می‌زدند که از هوش می‌رفتم. بعد با پاشیدن آب هوشیارم کرده مجبور می‌کردند تا راه بروم که پاهایم ورم نکند. دردی که بر وجودم در اثر این کار مستولی می‌شد طاقت فرسا و جانکاه بود.
پس از دستگیری توسط ساواک و تحمل شکنجه‌های بسیار، به دلیل شدت جراحت‌ها از زندان آزاد شد. ساواک که از زنده ماندن او نا امید شده بود او را آزاد کرد تا مرگش طبیعی جلوه کند اما دباغ پس از جراحی و درمان به خارج از کشور فرار کرد. دباغ ابتدا به لندن رفت و به‌مدت شش ماه در یک هتل، به عنوان نظافتچی در قبال مقداری غذا و جایی برای خواب مشغول به‌کار شد. او در فرانسه و انگلیس در اعتصاب غذاهایی برای آزادی زندانیان سیاسی ایرانی شرکت کرد. در عربستان سعودی به توزیع اعلامیه‌های امام خمینی در میان زائران می‌پرداخت اما بیشتر فعالیت‌های او در خارج از کشور مربوط به آموزش مبارزات چریکی در در سوریه و لبنان زیر نظر محمد منتظری و با حمایت امام موسی صدر می‌شد. او در برپایی یک اردوگاه نظامی در سوریه برای آموزش چریک‌های ضد شاه ایرانی مشارکت داشت و توانست نسل جوانی از ایرانیان مبارز را با تاکتیک‌های شبه‌نظامی آشنا کند.

در هنگام اقامت آیت‌الله خمینی در پاریس دباغ محافظ شخصی او شد و همچنین وظایف اندرونی بیت را نیز برعهده داشت...

فهرست مطالب کتاب

فصل نخست / سریان
فصل دوم / هجرت
فصل سوم / امواج
فصل چهارم / سیاحت شرق
فصل پنجم / پیوست‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۴۴
زبانفارسی
شابک978-964-471-725-3
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۹۵۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

زهره سادات حسینی
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
یکی از قشنگترین و جذاب‌ترین کتاب‌هایی بود ک مطالعه نمودم. کاش ما نیز بتوانیم در مسیر این بانوی انقلابی و بزرگ گام برداریم. روحشان شاد و یادشان گرامی
هانیه عباسیان
۱۴۰۰/۷/۱۲
من نام این کتاب رو تو آمادگی دفاعی دیده بودم و خیلی دوست داشتم بخونم. خیلی عالی بود
علی رضا
۱۳۹۹/۹/۱۵
از خانوم دباغ زیاد شنیدم... خوندن این کتاب لازمه...
زینب شعبانی
۱۳۹۷/۱۱/۸
تازه شروع مردم، بسیار عالیست، خانم دباغ روح بزرگی داشتند
سیده سارا موسوی
۱۳۹۶/۹/۱۲
عالی فقط‌ای کاش بعضی یا هم که پولی بود رایگان بود ولی دهر صورت عالیی😍😍
فاطمه حصارنوی
۱۳۹۹/۹/۲۲
بسیار عالی
ان شاالله بتونیم راهشون رو ادامه بدیم...
خاطره فرهادی
۱۳۹۷/۱/۲۱
عالیه همه چی
نجمه کتابچی
۱۴۰۰/۳/۱۰
خدا خیرتون بده تو این گرونی کتاب
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

برای دریافت کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.