معرفی و دانلود کتاب شیدایی: عصاره زندگی

عکس جلد کتاب شیدایی: عصاره زندگی
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شیدایی: عصاره زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شیدایی: عصاره زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شیدایی: عصاره زندگی

اگر می‌خواهید احساس خوشبختی و شادمانی در زندگی داشته باشید کتاب شیدایی: عصاره زندگی را از دست ندهید. جاگی واسودو در این اثر ارزشمند به شما یاد می‌دهد که چطور احساسات منفی خود مانند غم، خشم و نفرت را به نیرویی خلاق تبدیل کنید و به هر چیزی با مهربانی پاسخ دهید.

درباره‌ی کتاب شیدایی: عصاره زندگی:

شنیده‌ایم که فیل‌ها قادر هستند ناراحت شوند و سگ‌ها می‌توانند بخندند، اما تنها انسان است که طیف کاملی از احساسات را درون خود دارد. همه‌ی ما مخلوقاتی بسیار احساساتی هستیم و چه بخواهیم و چه نخواهیم زندگی‌مان تحت تأثیر همین حالات قرار دارد. ما مطابق غم‌ها، شادی‌ها، تنفر و عشق درونمان تعریف می‌شویم.

در زندگی احساسات همانند شعری هستند که به ما اجازه می‌دهند تا کلمات را به صورت پررنگ‌تری بازگو کنیم. هیچ کدام از ما با حالات مثبت درونی‌مان مشکلی نداریم اما امان از احساسات ناخوشایندی که کل اضطراب‌ها و نگرانی‌های زندگی ناشی از آن‌هاست؛ احساساتی همانند خشم، نفرت، کینه، ترس و ... که تأثیر مستقیمی روی بدنمان می‌گذارند و قدرت فکر و قضاوت را از ما می‌گیرند.

موضوع اصلی کتاب شیدایی: عصاره زندگی (Emotions) تغییر دادن احساسات به نیرویی مثبت و خلاق است. سادگورو در این کتاب به گستره‌ی احساسات انسان نگاه می‌کند؛ ناراحتی، شعف، لذت، مهربانی و عشق. او سعی دارد تا نقاط ضعف مانند غم، افسردگی، کینه و خشم را به نیرویی مثبت تبدیل کند و به شما یاد می‌دهد تا همیشه با مهربانی به تغییرات محیط اطراف خود پاسخ دهید.

احساسات برای هر شخصی حالات مثبت و منفی را ایجاد می‌کند. کمتر افرادی هستند که از این انرژی‌های درونی خود به عنوان سکویی برای پرش استفاده می‌کنند. در اینجا سوالی که به وجود می‌آید این است که آیا ما از احساساتمان برای اسیر کردن خودمان استفاده می‌کنیم یا آزادسازی وجودمان؟

شاید اساس و نتیجه‌ی اصلی کتاب عصاره‌ی زندگی در این سخن سادگورو گنجانده شده است: در درون همه‌ی شما آرامش و هیاهویی وجود دارد و پر از احساسات و حالات متفاوتی‌ست که می‌توانید آن‌ها را توسط ضمیر ناخودآگاه‌‌تان هدایت کنید، پس اگر بخواهید قادر به کنترلشان هستید. مردم برداشت‌های متفاوتی از رفاه و آسایش دارند، اما در اصل شما زمانی احساس خوب بودن می‌کنید که شاد و خوشحال باشید. زمانیکه خوشحال هستید حتی اگر از نظر جسمی بیمار باشید باز هم احساس خوب بودن خواهید کرد. پس شادمان بودن و صلح طلب بودن یکی از اصل‌های رفاه بشری است که اکثریت مردم به آن توجه نمی‌کنند.

کتاب شیدایی: عصاره زندگی برای چه کسانی مناسب است؟

احساس خوشبختی کردن در زندگی برای تمام انسان‌های جهان ضروری است. بنابراین اگر می‌خواهید همیشه احساس آرامش و شادی کنید، حتما کتاب شیدایی: عصاره‌ی زندگی را مطالعه نمایید.

با جاگی واسودو بیشتر آشنا شویم:

وی در سال 1957 متولد شده و یک یوگی و عارف از هند است. جاگی واسودو (Jaggi Vasudev) را معمولاً به نام سادگورو می‌شناسند. او از سال 1982 در جنوب هندوستان یوگا تدریس می‌کرد و در سال 1992 بنیادی غیرانتفاعی برای آموزش یوگا و انجام فعالیت‌های معنوی، محیط زیست و آموزش در سرتاسر جهان تأسیس کرد.

سادگورو آثار متعددی به نگارش درآورده که کتاب "مهندسی درونی" وی در لیست پرفروش‌ترین‌ها در نیویورک تایمز قرار دارد. او به دلیل اینکه معنویت را به طور کامل و صحیح ترویج کرد در سال 2017 موفق به دریافت جایزه پادما ویبوهوشان شد. سادگورو جزو برترین و قدرتمندترین افراد هند محسوب می‌شود.

همچنین جاگی واسودو از نویسندگان پرکاری به شمار می‌رود که کتاب‌های زیادی را در زمینه یوگا، عرفان و آرامش درونی به نگارش درآورده است. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به سه حقیقت بهزیستی، Mystic’s Muslings و مهندسی درونی اشاره نمود.

جملات برگزیده‌ی کتاب شیدایی: عصاره زندگی:

- احساس فقط بخش شورانگیز تفکر است.
- باید ورای محدودیتی باشید که اکنون شما را در بر گرفته است.
- هر کاری که انجام می‌دهید، در جهت زندگی و تجربۀ زندگی است. هر بار به روشی بزرگ‌تر از آنچه هم‌ اکنون در حال تجربۀ آن هستید.
- به مردمی که پیرامون شما زنده‌اند، احترام بگذارید و هر لحظه از زندگی‌ خود را با آنان تقسیم کنید.
- هر فردی می‌تواند احساسش را به نیرویی خلاق در زندگی تبدیل کند.

در بخشی از کتاب شیدایی: عصاره زندگی می‌خوانیم:

اگرچه در جوامع مدرن بسیار تلاش شده هوش اجتماعی بالا رود؛ اما احساس، هنوز قوی‌ترین تجربه برای اکثر مردم است. دامنۀ قدرت جسمانی، قدرت تفکر و انرژی‌ انسان‌ها خیلی وسیع نیست. احساسات از قبیل عصبانیت و نفرت تا عشق و مهربانی و غیره، هنوز از نظر تجربی عمیق‌ترین هستند.

تفکر و احساس واقعاً‌ فرقی با یکدیگر ندارند. تفکر، خشک و منطقی است و احساسات هم ریشه در همین منطق دارند، اما وانمود می‌کنند «غیرمنطقی» هستند تا به زندگی روح و طعم دهند؛ احساس فقط بخش شورانگیز تفکر است. در صورت عدم وجود آن‌ها، زندگی شما سرد و بی‌روح خواهد شد و ارزش زیستن ندارد. احساس، فریب طبیعت است تا شما را به زیستن ترغیب ‌کند. پس از آن است که به سؤال «بودن یا نبودن؟» می‌رسید. این سؤال جایی مطرح می‌شود که بیش‌ از حد خود را درگیر منطق کرده‌ باشید. ما خودمان را درگیر تجربۀ زندگی نکرده‌ایم. احساس، پا را فراتر از محدودۀ منطق می‌گذارد و روشی در پیش می‌گیرد تا به شما اجازۀ زیستن و بهانه‌ای برای ادامه دادن دهد.

بنابراین، تفکر سرد و بی‌روح است؛ اما احساس، روح و عصاره‌ای در خود دارد. با این‌ حال در اصل با هم فرقی ندارند. نمی‌دانم چرا این‌قدر دربارۀ در کنار هم قرار دادن ذهن و قلب، فلسفه می‌بافیم. آن‌ها در هر حال با هم هستند و جدا نیستند. مثلاً فرد خاصی را که گمان می‌کنید فوق‌العاده است، در کنار شخص دیگری که غیرقابل‌ تحمل است در نظر بگیرید. این شما هستید که احساسات ناخوشایندی نسبت به‌ آن شخص دارید. نمی‌توانید دربارۀ شخص اخیر بگویید: «او وحشتناک است» و با این‌ حال احساسات خوبی نسبت به او داشته باشید. همچنین نمی‌توانید دربارۀ شخص نخست فکر کنید: «فوق‌العاده است» ولی نسبت به او احساسات ناخوشایندی داشته باشید. مردم از تعارض میان ذهن و قلبشان صحبت می‌کنند، اما در واقع تعارضی وجود ندارد. مسئله این است که احساسات، در هیچ چارچوبی نمی‌گنجد و ضرب‌ آهنگ مخصوص به خودش را دارد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
شیدایی و زیبایی
به ریشه توجه کنید
هیجان تا خشم
موانع را پشت سر بگذارید
ایشا کری‌یا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شیدایی: عصاره زندگی
نویسنده
مترجمفرهود مذهبی فرد
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات102
زبانفارسی
شابک978-622-6683-51-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های انرژی درمانی
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شیدایی: عصاره زندگی

شهروند محترم
۱۴۰۱/۷/۵
ارزش مطالعه: ۷/۵ از ۱۰
کتاب به شکل مکالمه و پرسش و پاسخ مابین یه استاد مکتب یوگا به نام سادگور
️ به نکاتی در کتاب اشاره شده که کاملا کاربردی و مفید. در زمان مطالعه ش حتما به فکر فرو خواهید رفت....
️ کنترل خشم - کنترل احساسات و کنار اومدن با رنج‌ها از مهمترین مواردیه که در کتاب بهش اشاره شده. و

️ تغییر تبدیل احساسات منفی (از جمله کینه و خشم و نفرت) به نیروی خلاق و سازنده رو مورد بررسی قرار میده. خیلی سخته این کار!!
️نیمه‌ی اول کتاب پربارتره و به مرور ممکنه مطالب براتون عادی و ساده جلوه کنه. انسجام مطالب خوب نیست و میتونست دسته بندی بهتری داشته باشه.
📖 بریده‌ای از کتاب:
«خشم، دلخوری و کینه همچون سمی هستند که شما می‌نوشید و انتظار دارید فرد دیگری جای شما بمیرد. زندگی به این شکل عمل نمی‌کند.»
از این زیباتر؟ درس زندگیه 💎
Farhad Hp
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
هرکسی میخواهد احساسات خود به صورت کاربردی بشناسد براش عالیه خیلی خوبه شما به استفاده از انرژی درمانی هدایت میکنه و همچنین با واقعیتهای زندگی روبرو میکنه ومخصوصا سولات درمورد احساسات و توضیحات نیز خواندنی است. بهتراست درکنار این کتاب, کتاب انسان درمقابل زور نیز مطالعه شود خیلی راهگشا خواهد بود من چندین بار به این کتاب مراجعه کردم
مَه نو
۱۴۰۰/۹/۱۷
ابتدای کتاب اگر توضیح داده میشد ک عنوان گفت و گو در چه زمینه‌ای هست تاثیر گذاری اون بیشتر میشد و خواننده وسطای راه متوجه میشه این مکالمه احتمالا بین یک استاد یک مکتب یوگا و یک پرسشگر هست. ولی ب نظرم ارزش خوندن داره نکاتی که اشاره میکنه برای همه کاربردی هستن
Saeedehpardis
۱۴۰۱/۳/۴
کتاب منسجمی نیست. پرسش و پاسخ است که نه بین پرسش‌ها ربط معناداری وجود دارد و نه پاسخ‌ها درخورند. برخی پاسخ‌ها طولانی و کلیشه ای. بعضی نیز کوتاه و غیرقابل باور. خسته کننده و ملال آور. باید در معرفی کتاب به پرسش و پاسخ بودن کتاب اشاره می‌شد.
ناهید عباسی
۱۴۰۰/۷/۱۵
به نظر من این کتاب خیلی کتاب روونی نبود درک کردن و فهمیدن یه قسمتهاییش سخت بود حالا دلیلش ترجمه نامناسب بود یا نویسنده اون مسائل مورد نظرش رو خوب بیان نکرده نمیدونم. کتابای اشو رو که می‌خوندم بسیار روون و قابل درک بودند.
على اصغر فولادچنگ
۱۴۰۰/۶/۲۵
به نظر خوب میادش ولى مشکلى که وجود داره همینطور که از اسمش معلومه (شیدایی) زیاد با منطق مربوط نیست من به شخصه دوست ندارم چون احساسات با منطق باید تقابل داشته باشن
Mahin Alipour
۱۴۰۲/۱/۶
همیشه دنبال کتابی بودم که به هم آرامش بده به من کمک کنه بتونم هیجانات رو کنترل کنم در جهت درستش ازش استفاده کنم کتاب شیدایی خیلی کمکم کرد احساسات منفی رو به نیروی خلاق در جهت پیشرفت زندگیم تبدیل کنم
Ilia Moradzade
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
کتابی بی نظیر برای آن‌ها ک میخواهند احساسات خود را در زندگی به کنترل درآورده و به نحو احسنت درون خود را مدیریت کنند
پیشنهاد میکنم نه یک بار ک چند بار بخونینش حتما تاتاثیرگذاری بالاشو ببینین
ALI REZAEI
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
خیلی بدرد نخور بود بنظرم اصلا پولتونو هدر ندین واسه این کتاب
۱_ نگارش بد مطالب
۲_ تناقض در محتوای کتاب
۳_ ارائه مطالب زرد و سطحی
۴_ رها شدن مطالب و پردازش کم
۵_ ارزش خرید پایین
احسان چینی فروشان
۱۴۰۱/۱/۱۸
سولاتی که از سادگورو پرسیده میشه یه مقدار نامرتب و بی نظم هست و ربطی به هم نداره. ولی در کل تعدادی از پاسخ‌ها جالب و مفید و آموزنده بود. مخصوصا تمرین‌های افزایش تمرکز و مدیتیشن
حوری سادات
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
به موضوعات خوبی پرداخته، ولی مطالب پیوستگی نداره، و اینکه بعضی مطالب و کامل توضیح نداده، کلا اون توقعی که از عنوان کتاب و نویسنده‌اش داشتم تو خوده کتاب پیدا نکردم
Mohammad M
۱۴۰۱/۹/۱۲
این کتاب یک چشم انداز جالب از زندگی را ارائه میدهد ولی اصولا چون مباحثی جدید است یک مقدار برای درک مطالب آن نیاز به تفکر و حتی خواندن چندباره این مطالب است
9384
۱۴۰۱/۱/۲۴
کتاب خیلی خوبی هستش، یادآوری اشتباهاتی که ازشون اطلاع نداریم یا انکارشون میکنیم، کمک خوبی برای رشد شخصیتیمون میتونه باشه، مطالعه ش رو پیشنهاد میکنم
Amir Hossein Rezaie
۱۴۰۰/۹/۲۱
موعظه‌هایی پند آموز که مارو به فکر وامیداره
دیدگاه این فرد به تجارب زندگی و اتفاق‌هایی که میفته و علت یابی اون جذابش کرده کتاب و حتما بخونید
S.pouladsanj
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
کتابهای سادگرو بهترین آموزه‌های خودشناسی وسفر به درون را برای زندگی در این عصر و زمان برای انسان به ارمغان می‌آورد
مشاهده همه نظرات 66

راهنمای مطالعه کتاب شیدایی: عصاره زندگی

برای دریافت کتاب شیدایی: عصاره زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.