معرفی و دانلود کتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3

عکس جلد کتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3
قیمت:
90000 تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3

سرزمین متروک، برج تاریک 3، از نویسندۀ محبوب آمریکایی، استیون کینگ، جلد سوم مجموعه داستان برج تاریک است؛ داستانی برگرفته از شعر روایی رابرت برانینگ، «رولند نجیب‌زاده قدم به برج تاریک نهاد» است. در این جلد داستان این گونه آغاز می‌شود: سومین بار بود که تفنگی آمادۀ شلیک در دست داشت... و نخستین بار بود هفت‌تیری را که رولند برای او آماده کرده بود، از غلافش بیرون می‌آورد...

این کتاب نیز مانند کتاب انتخاب سوم، جزء مجموعۀ هفت جلدی برج تاریک است، همانطور که قبلاً هم گفته شد، برعکس بسیاری از مجموعه‌های بلند فانتزی، مجموعه‌ای نیست که هر جلد آن داستانِ به خصوص و جدایی از سیر داستان کلی داشته باشد. در واقع فقط یک داستان دارد و چهار جلد اولش بیش از دوهزار صفحه است. استیون کینگ، پادشاه رمان، تنها در اینجا قصد دارد رمانی حماسی بنویسد که حس حماسی را در وجود علاقه مندان این مجموعه پدید دار سازد.

دست‌نویس سه جلد آخر برج تاریک، به بیش از دوهزار و پانصد صفحه می‌رسد. که البته استیون قصد ندارد طولانی بودن این مجموعۀ داستانی را نشانۀ بالا بودن کیفیت کارش بداند. استیون اذعان دارد دلیل نوشتن رمانی حماسی، ممکن است به دلیل پیشرفت و توسعۀ امریکا در آن زمان بوده. و دلیل انگیزۀ نوشتن این داستان را، امریکایی بودنش می‌داند. همانطور که در دو جلد قبلی اشاره شد، این کتاب نیز، به نوبۀ خود داستان کاملی دارد. (اما در واقع کامل نیست!).

در برج تاریک خواندیم، به‌رغم ماجراهای عجیب و خطرناک، رولند آزمون درها- انتخاب سه نفر- را با موفقیت به اتمام رساند. ادی دین پذیرفت که در دنیای رولند بماند، زیرا او دلباختۀ بانوی سایه‌ها شده بود. ادتا هلمز و دلتا والکر با تلاش و کوشش رولند و وقتی سرانجام توانست آن دو را با هم روبه‌رو کند، در هم ادغام شدند و شخصیتی مرکب از خود را به وجود آوردند که همان سومین همراه رولند بود. این زن، عشق ادی را با کمال میل پذیرفت. در پی پیوند ادتا سوزانا هلمز و دتا سوزانا والکر، زن جدیدی به وجود آمد که سوزانا دین نام داشت. جک مرت زیر چرخ‌های قطار متروی درجه یک، همان قطاری که پانزده یا شانزده سال پیش، پاهای ادتا هلمز را قطع کرده بود، مرد. مرگ او چندان بد نبود. بعد از سال‌ها، رولند اهل گیلاد، دیگر در مسیر رسیدن به برج تاریک تنها نبود. ادی و سوزانا، جایگزین دو دوست قدیمی او، کاتبرت و آلن شده بودند.

و اما سرزمین متروک، ماجرای این سه مسافر در نیم‌دنیا، چند ماه پس از یافتن آخرین در، در ساحل دریای غرب را روایت می‌کند. آن‌ها مسیرشان را به سوی برج تاریک ادامه می‌دهند. مسیر زیادی را طی کرده‌اند ولی بازهم راه باقیست. سوزانا در پی تیر اندازی است و ادی در پی حکاکی... و هفت‌تیرکش، خلأ ذهنش در برهه‌ای از زمان، چه حسی دارد. استیون معقتد است، دنیای هفت‌تیرکش به‌شیوه‌ای عجیب و غیرعادی، با دنیای ما در ارتباط است و گاهی گذر میان این دو دنیا، ممکن است.

دو نفری که از این دنیا انتخاب کرده، همراه او هستند؛ ادی دین باهوش و سوزانا دین شجاع. با گذشت زمان او متوجه می‌شود که مغزش دو قسمت شده است. قسمت شیطانی مغز او کم‌وبیش در تضاد با قسمت انسانی آن است. خواننده با خواندن ماجراهای مهیج و خواندنی و خطرناک این داستان، با رمانی نفس‌گیر مواجه می‌شود که هم تخیلی و هم ترسناک است.

و تعداد صفحاتشان به 3000 یا حتی بیشتر می‌رسد. استیون برای خلق این داستان حتی به مرز جنون و قدرت‌طلبی هم رسیده. کار را با شتاب هرچه تمام‌تر پیش می‌برده و ادعا دارد که می‌بایست به اندازه 300 سال زندگی می‌کرده تا داستان برج را تکمیل کند.

استیون اشاره دارد، در این داستان چیزی میان دنیای هفت‌تیرکش و دنیای ما ارتباط برقرار می‌کند.

برج‌های تاریک یکی از معروفترین آثار آقای کینگ در دنیاست و در آنها آینده تاریک بشر را با چاشنی وسترن غرب وحشی در آمیخته و همچنین دست به خلق قهرمانی به اسم " هفت تیرکش" زده که برای خیلی از جوانان دنیا ابرقهرمانی محبوب تلقی می‌شود. در بین سری کتاب کم حجم‌ترین آن, یعنی جلد اول؛ فهمیدنش از همه سخت‌تر است. استیون در این مجموعه خواننده را به محیطی می‌برد که معلوم نیست آیا زمین خودمان هست و یا سیاره و دنیایی دیگر. سؤالات پی در پی در ذهن خواننده ایجاد می‌شود که خوشبختانه اکثر آن‌ها تا جلد آخر کتاب جواب داده می‌شوند. در جلد اول ماجرا در بعضی از محافل این اثار را به پختگی و جذابی شاهکارهایی چون ارباب حلقه‌ها هم مقایسه کرده‌اند.

جلد اول چگونه تمام می‌شود؟ رولند نشسته بر ساحل دریای غربی، غروب آفتاب را تماشا می‌کند. مرد سیاه‌پوش مرده و آیندۀ هفت‌تیرکش نامعلوم است. ماجرای کتاب انتخاب سوم، از همان ساحل، کمتر از هفت ساعت بعد آغاز می‌شود.

در وقفه‌ای که بین نوشتن و چاپ چهار کتاب اول مجموعۀ برج تاریک اتفاق افتاد، در سال 1998 صدها نامۀ تشکر به دستش رسید، که از میان آنها نامه‌ای از طرف مادربزرگ 82 ساله‌اش را دریافت کرد که تنها خواسته‌اش از استیون، ادامۀ داستان رولند بود. که همین موجب شد سرانجام در جولای 2001 بار دیگر شروع به نوشتن کرد.

از نظر استیون کینگ، رمان‌نویس‌ها دو دسته‌اند. رمان‌نویسانی که تازه‌کارند، مانند خودش، در سال 1970 و آنان‌که به بُعد ادبی‌تر و جدی‌تر کارشان می‌اندیشند و پیش از نگارش هر داستانی، این سؤال مهم و حیاتی را از خود می‌پرسند: نوشتن این داستان چه سرنوشتی برایم رقم خواهد زد؟

نویسندۀ آمریکاییِ 64 ساله که جزء سه نویسندۀ بزرگ وحشت شناخته شده؛ کسی است که تعداد بسیار زیادی کتاب و مجموعه نوشته و شاهکارهای بی‌نظیری در ژانر گمانه‌زن خلق کرده، بیش از 350 میلیون نسخه از آثار او در جهان به فروش رسیده و از جزء نویسندگانی است که به طور متعدد برندۀ جایزۀ ادبی برام استوکر (جایزۀ ادبیات وحشت) شده است و میزان اقتباس‌های سینمایی از کتاب‌های او در بین فانتزی‌نویسان بسیار زیاد است. خوشبختانه اکثر اقتباس‌های سینمایی از رمان‌هایش بسیار موفق بوده‌اند.

استیون کینگ در دوران نوجوانی تحت تأثیر شاهکار فانتزی حماسی جی. آر. آر. تالکین، یعنی سه‌گانۀ ارباب حلقه‌ها و همین‌طور هابیت، تصمیم گرفت حتماً یک کتاب فانتزی حماسی بزرگ و اسرارآمیز که قابل قیاس با ارباب حلقه‌ها باشد، بنویسد.

در آخر نتیجه‌گیری داستان را بر عهدۀ خوانندۀ پروپاقرص این مجموعه می‌گذارد.

کتاب سرزمین متروک از برج تاریک 3 (The waste lands)، از نویسندۀ محبوب آمریکایی، استیون کینگ (Stephen king) ترجمه شده توسط ندا شادنظر از انتشارات افزار می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

گل سرخ
پیشگفتار
کتاب اول
جیک: وحشت در مشتی خاک
فصل یک: خرس و استخوان
فصل دو: کلید و گل سرخ
فصل سه: در و شیطان
کتاب دوم
لود: تلی از مجسمه‌های شکسته
فصل چهار: شهر و کا تت
فصل پنج: پل و شهر
فصل شش: معما و سرزمین متروک
مؤخره

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3
نویسنده
مترجمندا شادنظر
ناشر چاپیانتشارات افراز
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات508
زبانفارسی
شابک978964-243-353-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
90000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3

علیرضا رجبی
۱۴۰۱/۸/۲۶
سلام. از سری کتابهای دنباله داری که وقتی شروع به خواندن آن میکنید دیگر خواندن آن را قطع نمیکنید. چرا که پر از هیجان و رازآلود است و کنجکاوانه سعی بر این دارید تا بفهمید که در ادامه چه اتفاقاتی می‌افتاد. فقط اینکه کسانی که قصد دارند این کتاب را بخوانند توجه داشته باشند که دو جلد قبلی را باید خوانده باشند تا بتواند دنباله آن را در این کتاب متوجه شوند. همچنین اگر دو جلد قبلی را خوانده باشید حتما با فاصله کم باشد تا جزئیات دو جلد قبلی را فراموش نکرده باشید. جذابیت داستان به این است که جزئیات آن را به یاد داشته باشید تا بتوانید داستان را دنبال کنید. و در آخر اینکه به دوستان کتاب خوانی که کتابهای علمی تخیلی و ژانر فانتزی را دوست دارن، پیشنهاد میشود و مطمئن باشید از خواندن آن پشیمان نخواهید شد. از کتابراه هم بخاطر کد تخفیف فوق العاده‌ای که برای خرید این کتاب به من داده شد تشکر فراوان میکنم.
علیرضا شفیعی
۱۳۹۷/۱/۱۹
بسیار عالی بود بخصوص انتهای کتاب که خواننده را مشتاق شروع کردن جلد بعدی نگه میداره.
علیرضا منفرد
۱۳۹۸/۵/۴
کسی خبری از جلد چهارم داره؟ کسی اقدام کرده واسه ترجمه اش؟
سعید رضایی
۱۳۹۷/۲/۲۰
خیلی عالی بود
The Man Hunter
۱۴۰۱/۱۰/۸
داستان هیجانی و جذاب.. ازدستش ندید
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3

برای دریافت کتاب سرزمین متروک، برج تاریک 3 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.