معرفی و دانلود کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)

عکس جلد کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)
قیمت:
43000 تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)

کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن) نوشته‌ی دیپاک چوپرا، پزشک آمریکایی هندی تبار است که با بهره‌گیری از طب سنتی هند (آیورودا) تلاش کرده به سلامتی و بیماری از زاویه‌ای جدیدی بنگرد و حفظ سلامتی را با روش‌های اصیل و بنیادین برای همگان مقدور سازد.

سال‌ها پیش دکتر دیپاک چوپرا (Deepak Chopra) کتاب سلامتی کامل (Perfect Health) را نوشت، کتابی که اولین راهنمای کاربردی چگونگی تحت کنترل در آوردن قدرت فکر بود که در آن زمان تبدیل به پرفروش‌ترین کتاب در آمریکا شد. وی در این کتاب توضیح داد که چطور پیشرفت‌های حاصل شده در فیزیک و پزشکی مهر تاییدی بر اعتبار پنج هزار ساله سیستم پزشکی هند باستان به نام آیورودا زده است.

کتاب حاضر چگونگی کاربرد علم آیورودا را در زندگی عادی توضیح داده است. به دلیل استقبال بسیار زیاد، کتاب جدید با اضافه کردن آخرین تحقیقات پزشکی مجدداً ویرایش و به روز گردیده و در اختیار شما قرار می‌گیرد. دیپاک چوپرا در این کتاب تلاش می‌کند تا جایی که ممکن است شما را با این دانش آشنا کند و هر آنچه برای رسیدن به سلامتی کامل نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد.

سلامت در ذات آن، یک حالت آگاهی بالاتر است. برای هزاران سال بزرگان ودیک اعلام کرده‌‌اند که هدف از حضور در بدن حمایت از حالتی از بودن به نام روشنگری است. در این حالت مرجع درونی شما از ایگو‌ (نفس) به روح تغییر می‌یابد و شما تشخیص می‌دهید که داننده، فرآیند دانستن و دانسته همه یکسان بوده و در اصل یکی هستند. از طرف دیگر مرزهای زمان و فضا ناپدید می‌شوند. این حالت تمامیت، اساس همه درمان‌ها به شمار می‌آید و به آن سلامتی کامل می‌گویند.

البته لازم به یادآوری است، اولین رازی که باید در مورد سلامتی کامل بدانید این است که باید آن را انتخاب کنید. شما فقط به اندازه‌ای سلامت هستید که فکر می‌کنید امکان‌پذیر است. سلامتی کامل فقط پنج یا ده درصد پیشرفت در سلامتی نیست بلکه منظور چشم اندازی است که بیماری و رنجوری را غیرقابل قبول می‌داند. هدف آیورودا این است که به شما بیاموزد چطور زندگی شما می‌تواند تاثیر بپذیرد، شکل بگیرد، طولانی‌تر و بالاخره کنترل شود، اگر بیماری و پیری دخالت نکند. اصول راهنمای آیورودا این است که ذهن بیشترین و عمیق‌ترین تاثیر را بر بدن دارد و رهایی از بیماری بستگی به ارتباط با آگاهی درونی و آوردن آن به حالت تعادل و سپس گسترش این تعادل به بدن دارد.

دیپاک چوپرا را بیشتر بشناسیم:

دیپاک چوپرا بیش از 40 کتاب نوشته‌ که مباحث آن‌ها شامل معنویت تا سلامتی است. او هم‌چنین چندین رمان و مجموعه اشعار معنوی از هندوستان و ایرانیهم دارد. آثار وی به 30 زبان گوناگون دنیا ترجمه شده و فروش چشمگیری نیز داشته است.

جملات برگزیده کتاب سلامتی کامل:

- هر روز وقتی را برای بازی، شوخی و آرامش و مصاحبت خوب اختصاص دهید.
- در برخورد با هر کس خوب و بردبار باشید.
- با یک نگاه کمال گرایانه، جامعه ما هر سال بیشتر از قبل در حال معتاد شدن است.

در بخشی از کتاب سلامتی کامل می‌خوانیم:

اگرچه همه طعمه فرآیند پیری می‌شوند، هیچکس تا به‌حال ثابت نکرده است که این فرآیند لازم است. از ویژگی‌های خوب کوانتوم مکانیکی بدن این است که پیر نمی‌شود، کیفیتی که در سراسر سطح کوانتومی طبیعت دیده می‌شود. پروتون‌ها و نوترون‌ها پیر نمی‌شوند، همینطور الکتریسته و جاذبه. زندگی که شامل این اصول و نیروهای زیربنایی است به‌طرز حیرت آوری ماندنی و پایاست. دی ان‌ای شما برای بیش از 600 میلیون سال به همان شکل باقی مانده است. یک خرچنگ نعل اسبی که در لجن کف دریاهای عمیق می‌خزد هیچ تشابه قابل رویتی با یک دایناسور ندارد، یا یک دایناسور با یک گوریل، اما از نگاه دی ان‌ای همه اینها تنوع‌های کوچکی هستند بر روی یک تم فنا ناپذیر.

تا آنجائی‌که مربوط به پیوندهای شیمیایی می‌شود، چسبندگی دی ان‌ای به یکدیگر محکمتر از یک برگ یا یک ذره گرده نیست. شاید فکر کنید که این بهم پیوستگی سست اتم‌ها در طی زمان از هم خواهد گسست مانند یک فرش تکه تکه شده قدیمی. مطمئنا نیروهایی که برعلیه بقای دی ان‌ای عمل می‌کنند بی اندازه زیاد هستند: سائیدگی و پارگی فیزیکی، جهش‌های نابود کننده اتفاقی، تهاجم میکروب‌های رقابت کننده و مهم‌تر از همه بی‌نظمی (تمایل دنیای مادی به نابودی تدریجی‌).

دی ان‌ای همه این‌ها را پشت سر گذاشته است. در طی طول عمر دی ان‌ای رشته کوه‌ها به تپه‌ها تبدیل شده‌اند ولی دی ان‌ای حتی برای یک هزارم میلیمتر کاستی نداشته است. چسب کوانتوم مکانیکی بدن خیلی قوی است. اگر هوش داخلی دی ان‌ای تا این حد قدرت مقابله با زمان و عناصر را برای هزاران سال دارد، به نظر می‌رسد که پیر شدن به هیچ عنوان طبیعی نیست. آیورودا روی این فرضیه عمل می‌کند. با نگاه به گذشته و این حقیقت که همه پیر می‌شوند، ما به یک سوال واقعا مهم می‌رسیم « آیا مجبوریم که پیر شویم؟» دانشمندان قدیمی که برای طول عمر زیادشان مشهور بوده اند، پیر شدن را به «اشتباه عقل» نسبت داده‌اند. ‌ (پراگیا آپاراها در سانسکریت‌).

فهرست مطالب کتاب

قسمت اول: مکانی به نام سلامتی کامل
فصل اول: دعوت به یک واقعیت بالاتر
فصل دوم: کشف تایپ بدنتان
فصل سوم: سه دوشا - سازندگان واقعیت
فصل چهارم: طرحی از طبیعت
فصل پنجم: برگرداندن تعادل
قسمت دوم: کوانتوم مکانیکی بدن انسان
فصل ششم: درمان کوانتومی برای بدن کوانتومی
فصل هفتم: بازکردن کانال‌های شفا
فصل هشتم: رهایی از عادات
فصل نهم: پیری یک اشتباه است
قسمت سوم: زندگی در هماهنگی با طبیعت
فصل دهم: میل برای تکامل
فصل یازدهم: برنامه روزانه - سوار بر امواج طبیعت
فصل دوازدهم: رژیم غذایی - خوردن برای تعادل کامل
فصل سیزدهم: ورزش - افسانه  نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود
فصل چهاردهم: برنامه فصلی - متعادل کردن تمام سال
سخن آخر: گل‌ها در یک زمینه کوانتومی
ضمیمه آ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)
نویسنده
مترجمزهرا عظیم پور، فرزانه زینلی نژاد فردوسیه
ناشر چاپیانتشارات ارشدان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات370
زبانفارسی
شابک978-622-251241-5
موضوع کتابکتاب‌های طب سنتی
قیمت نسخه الکترونیک
43000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)

روشنک یزدانی
۱۴۰۱/۱۱/۶
برای منکه سرطان رو پشت سر گذاشتم و احتیاج داشتم برای همیشه این بیماری رو از تنم خارج کنم... کتابهای دیپاک چوپرا خیلی خوب تونست باورم رو تغییر بده و آگاهیه لازم برای به دست آوردن سلامتی از طریق تغییر اگاهی رو به منصه‌ی ظهور رسوند... من اکثر کتابهای دیپاک رو خوندم و برام عاااالی بود.
خانم کتابخون
۱۴۰۰/۱۱/۹
کتاب فوق العاده بود، در مورد شناخت ساختار و عملکرد بدن بر اساس طب سنتی هند باستان و تلفیق اون با علم پزشکی نوین صحبت میکنه، در مورد من و اطافیانم درست بود و به کمک راهنمایی‌های این کتاب بر اساس تایپ بدنم راحت تر میخوابم و کمتر خسته میشم.
Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۶/۱۹
کتاب کاملیه واقعا هر چیز که از ایورودا میخواید توی این کتاب به تفصیل شرح و اموزش داده شده هر چند برای مشکلات جدی بهتر هست که به متخصص این علم مراجعه کرد قدرت این علم از پزشکی مدرن کاملا متفاوت و مواثر تره
فهیمه موسی زاده
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
کتاب مفهومی ایه من خودم هرفصلش رودوبار میخوندم تابهترمتوجه بشم مخصوصا چون راجب تایپ بدن صحبت میکنه ک واس هرشخصی هم متفاوته ولی اطلاعات خیلی خوبی هم میده
Nahid Hosseyni
۱۴۰۱/۱۲/۲
این کتاب در مورد شناخت دوست یا طبع غالب هر شخص و به تعادل رساندن آن و در نتیجه سلامتی و طول عمر از دیدگاه طب باستانی هند نکات با ارزشی دارد
رحمان جوربنیان
۱۴۰۱/۶/۲
کتابی بسیار عالی و کاربردی. فقط ای‌کاش از نظر نگارشی هم دقت لازم می‌شد. گاهی معنی و مفهوم جمله از دست میره
Ani sufiyan
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
توصیه میکنم اگه به سلامت ذهنی و روانی خودتون اهمیت میدید حتما این کتاب ارزشمند رو مطالعه کنید.
تارا ارغوان
۱۳۹۹/۹/۲۷
واقعا کتاب بینظیریه, و یک انقلاب فکریه که خ تاثیرگذاره
مهتاب دیزقندی
۱۳۹۹/۷/۵
کتابی بینظیر بسیار مفید و تاثیر گذار پیشنهاد میکنم خوانده شود.
Parvaneh Sharafi
۱۳۹۹/۱۱/۱۵
بخشی از کتاب رو خوندم برام سخت بود تایپ بدنم رو بفهمم
m martian
۱۳۹۹/۶/۷
کتاب فوق العاده‌ای هست که حتما توصیه میشه خونده شه
مهوان خداپرست
۱۴۰۱/۶/۲۸
بسیار عالی وکاربردی است
مجتبی بهزادی
۱۴۰۰/۷/۵
عالی، ارزش خرج کردن و وقت گذاشتن داشت
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)

برای دریافت کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.