معرفی و دانلود کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر

عکس جلد کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر

در کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر به قلم همایون همتی شما متوجه خواهید شد که جایگاه مطالعات دینى با توجه به تغییر و تحولات فرهنگى معاصر در جهان کنونى چگونه است.

درباره کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر:

در جهان متغیر کنونى سیر مطالعات دینى و نوع مباحثى که بین متفکران و متخصصان این رشته جریان دارد، چگونه است؟ آخرین یافته‌ها و کاوش‌هاى آن‌ها چیست و پژوهش‌های دینى چه وضعیت و جایگاهى در جهان معاصر دارند؟ چه مسائل عمده‌اى مورد نظر کاوشگران و محققان رشته ادیان است؟ پاسخ تمام این سوالات را در کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر (Religious Discourse in the Changing World) خواهید یافت.

این کتاب از یازده مقاله همایون همتی تشکیل شده است که همگی آنان متناسب با اتفاقات جهان امروز و ظهور و بروز چالش‌های فکری به نوبت نوشته شده‌اند. مباحث اصلی و مشترک همه‌ی این مقالات توجه به سوالات شایع جامعه اسلامی و دیدگاهی آسیب‌شناسانه به بخشی از مشکلات فکری است که نسل جوان امروز با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند.

همایون همتی در این مجموعه مقالات سعی دارد تا تفسیری درست، کارآمد و قابل دفاع از بنیادهای فکری دین و اندیشه‌ اسلامی ارائه و به گونه‌ای عالمانه به چالش‌های جدید مرتبط با آن پاسخ دهد. چرا که به اعتقاد همتی همه مسلمانان دیر یا زود باید با این چالش‌های فکری و فرهنگی جدید رو به رو شوند و با تحلیل، تدبیر، خردورزی و به دور از هرگونه تعصب، تحکم و تحمیل به روشنگری بپردازند.

کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به کسانی که در زمینه تفکرات و نظریه‌های دین اسلام تحقیق می‌کنند و به دنبال منابع تخصصی مربوط به این حوزه هستند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر می‌خوانیم:

در آغاز بحث و قبل از توضیح مبانى عمده دموکراسى لازم مى‌دانم که اشاره‌اى در باب نسبت دین و سیاست بکنم، زیرا چندى است در جامعه ما برخى کسان به انکار رابطه دین و سیاست پرداخته‌اند و حتى در این زمینه گاه کوشیده‌اند سخنان خود را در قالب تئورى‌هاى دین‌شناختى یا معرفت‌شناختى و جامعه‌شناختى نیز ارائه دهند و در مقابل نیز گروهى عینک سیاست‌زدگى به چشم ذهنشان زده و همه‌ چیز را، حتى فرهنگ و اندیشه و تعقل و خردورزى را در استخدام سیاست البته سیاست بازى‌هاى‌شان مى‌خواهند.

به همین سبب تبیین این نسبت در آغاز بحث ضرورى مى‌نماید. در باب نسبت دین و سیاست به دو گونه و از دو منظر مى‌توان به مسئله ‌نگریست: یکى منظر و نگاه درون دینى و دیگرى نگاه برون دینى و در نتیجه دو گونه استدلال و دو نوع دلیل مى‌توان درباره این موضوع ارائه کرد: ادّله درون دینى و ادّله برون دینى. مقصود از دلایل درون دینى آن ‌گونه دلایلى است که متخذ از نصوص و متون و منابع دینى و ملهم و مأخوذ از آموزش‌هاى دینى و احکام و حیانى است. اما دلایل برون دینى مبتنى و متکى بر هیچ ‌گونه آموزش خاص نیست و به هیچ متن دینى و محتواى و مضمون آن استناد نمى‌کند و از این حیث شمول و گسترده بیشترى دارد و از خاصیت اقناع کنندگى و ویژگى عقلانیت بیشترى برخوردار است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
گفتمان دینى در جهان متغیّر
حرّیت و دیانت
هرمنوتیک و مسئله فهم متون
منابع مقاله
پیشینه و موقعیت کنونى اسلام‌شناسى در غرب
چیستى هرمنوتیک و قرائت متون
هرمنوتیک، پست مدرنیسم، شالوده‌شکنى
پُست‌مدرنیسم
ژاک دریدا و مکتب شالوده‌شکنى
منابع و مآخذ
گفتارى در باب الهیات
تأملى در باب دین و آزادى
در باب اسلام و دموکراسى
گفت‌وگویى در باب دین و توسعه
اسلام و عدالت
(دیدگاه‌هاى متکلمان و عارفان مسلمان)
منابع و مآخذ مقاله
‌نقش دین در تحقق صلح و عدالت در جهان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گفتمان دینی در جهان متغیر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۴
زبانفارسی
شابک978-600-03-0144-6
موضوع کتابکتاب‌های کلام و عقاید
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر

برای دریافت کتاب گفتمان دینی در جهان متغیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.