معرفی و دانلود کتاب نگاهتو عوض کن

عکس جلد کتاب نگاهتو عوض کن
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نگاهتو عوض کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نگاهتو عوض کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نگاهتو عوض کن

کتاب نگاهتو عوض کن نوشته‌ی محمدحسین اسدی، مسیر انتخاب رشته‌ی رزیدنتی را برای شما هموارتر کرده و از بسیاری از اشتباهات در این تصمیم سرنوشت‌ساز جلوگیری می‌کند. با خواندن این کتاب، دید شما به انتخاب رشته‌ی دستیاری متفاوت خواهد شد.

درباره‌ی کتاب نگاهتو عوض کن:

به خاطر دارید از چه زمانی هدف شما پزشک‌شدن بود؟ شاید علت آن یک بیماری شخصی بوده است! یا شاید داشتن والدین پزشک باعث شده شما به ادامه‌دادن این راه در زندگی خود علاقه‌مند باشید. حتی وجود پزشک در خویشاوندان نیز می‌تواند تأثیر‌گذار باشد یا اینکه پزشکی را به دلیل اعتبار و ثروت انتخاب کرده‌اید.

همه‌ی شما انتخاب‌های کوچک و بزرگی در زندگی خود داشته‌اید؛ مثل فارغ‌التحصیل شدن در رشته‌ی تجربی در مدرسه، انتخاب رشته‌ی پزشکی و رفتن به دانشکده‌ی پزشکی، انتخاب شهر محل تحصیل و...

اکنون انتخاب بزرگ‌تری در پیش دارید و آن انتخاب رشته‌ی تخصص است؛ انتخابی که شغل نهایی شما را تا آخرین لحظه‌ی عمر مشخص خواهد کرد. کتاب نگاهتو عوض کن (Change your insight) به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتر و درست‌تری داشته باشید.

این کتاب به چهار بخش کلی تقسیم می‌شود. در فصل اول به سؤالات و معیار‌های کلی انتخاب رشته رزیدنتی پرداخته شده است و با پاسخ به این سؤالات، ذهنیت شما درباره‌ی معیارهای انتخاب رشته صحیح شکل خواهد گرفت.

در فصل دوم این کتاب، با مهم‌ترین معیار انتخاب رشته‌ی رزیدنتی، یعنی شناخت شخصیت خود آشنا می‌شوید؛ اینکه چه نوع شخصیتی دارید، دقیقاً مشخص خواهد کرد چه رشته‌هایی مناسب شماست و با یافتن تیپ شخصیتی خود، متوجه می‌شوید در کدام‌یک از 16 تیپ شخصیتی قرار دارید.

به‌جرأت می‌توان گفت علت بسیاری از موارد انصراف از رزیدنتی، شناخت ناکافی از تیپ شخصیتی است؛ چرا که معمولاً همه‌ی افراد اطلاعات کافی را در زمینه‌ی رشته‌های مختلف به دست می‌آورند.

در فصل سوم در مورد تفکر صحیح و تصمیم‌گیری منطقی درباره‌ی رشته‌های مختلف بحث شده است. کنار گذاشتن یا انتخاب یک رشته در فهرست نهایی انتخاب رشته رزیدنتی، معمولاً بر اساس نظریات دیگران، یا تجربه‌ی قبلی شماست؛ اما اینکه نظر دیگران یا افکار شما چقدر صحیح است و آیا بر اساس تفکرات مثبت، منفی یا واقع‌نگر شکل گرفته یا نه، جای بحث دارد. در فصل سوم شما می‌آموزید که چطور یک رشته را از تمامی جوانب بررسی کنید، حتی رشته‌هایی که به آن‌ها فکر نمی‌کنید.

در فصل چهارم اطلاعات مربوط به همه‌ی رشته‌های تخصصی در زمینه‌ی کاری، درآمد، رزیدنتی و فلوشیپ و فوق‌تخصص‌ها آورده شده است تا بتوانید مقایسه‌ای سریع بین رشته‌های مختلف داشته باشید.

کتاب نگاهتو عوض کن برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شما هم قصد دارید رشته‌ی تخصص پزشکی خود را انتخاب کنید اما نمی‌دانید چه انتخابی داشته باشید، این کتاب به شما کمک می‌کند.

در بخشی از کتاب نگاهتو عوض کن می‌خوانیم:

برون‌گراها به مشاغلی علاقه‌مندند که به آن‌ها امکان بدهد با دیگران ارتباط بیشتری برقرار کنند. بتوانند روی انواعی از مشاغل کار کنند. کارهای متنوع داشته باشند و بتوانند ایده‌های خود را به سمع و نظر دیگران برسانند. از سوی دیگر، درون‌گراها به مشاغلی علاقه‌مندند که به آن‌ها امکان بدهد روی یک موضوع متمرکز شوند. روی مطالب به خوبی فکر کنند و سرعت کار یکنواختی داشته باشند.

حسی‌ها به انجام‌دادن کارهایی راغب هستند که به آن‌ها امکان می‌دهد با کارها و امورات واقعی سروکار داشته باشند. آن‌ها از تجارب گذشته خود برای حل مسائل استفاده می‌کنند. می‌دانند که از آن‌ها چه انتظاری می‌رود. آن‌ها در پایان روز می‌خواهند بدانند که چه کرده‌اند. شمی‌ها ترجیح می‌دهند کاری بکنند که به آن‌ها امکان بدهد به آنچه احتمال دارد، توجه کنند. آن‌ها کارهایی را دوست دارند که به آن‌ها امکان بدهد از شیوه‌های خلاق و بدیع برای انجام‌دادن آن‌ها استفاده کنند. آن‌ها پروژه‌های پرچالش را ترجیح می‌دهند.

فکری‌ها به مشاغلی توجه دارند که به توانایی‌های طبیعی آن‌ها برای تحلیل کردن مسائل به شکل منطقی ارتباط داشته باشد؛ اما احساسی‌ها بیشتر مشاغلی را ترجیح می‌دهند که رابطه عاطفی با مخاطب داشته باشد و بتوانند به سود دیگران کار کنند.

داوری‌کننده‌ها مناسب مشاغلی هستند که لازم باشد در طی روز تصمیمات متعددی بگیرند. آن‌ها می‌خواهند روی کاری که می‌کنند، کنترل کافی داشته باشند؛ اما ملاحظه‌کننده‌ها کارهای انعطاف‌پذیر را ترجیح می‌دهند. آن‌ها مشاغلی را دوست دارند که قاعده و مقررات کمتری در آن وجود داشته باشد.

به نظر می‌رسد رشته‌های تخصصی که ارتباط کمتری با بیماران دارند، مناسب شخصیت درون‌گرا‌ها هستند؛ مانند رشته‌های رادیولوژی، پاتولوژی، پزشکی اجتماعی، پزشکی هسته‌ای و سایر رشته‌ها مناسب برون‌گراها.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
نمای کلی کتاب
فصل اول: برای انتخاب بهترین رشته آماده شوید
چطور از این کتاب استفاده کنیم؟
پیش‌نیاز خواندن این کتاب چیست؟
اصلاً من امسال انتخاب رشته بکنم یا نه؟!
مراقب باشید در دام نظرات آخر نیفتید!
اقدام فوری!
نقش صحبت‌های اطرافیان و خانواده در انتخاب ما
مرغ همسایه غازه
قبل از حرکت، چراغ‌ها را روشن کنید!
می خواهم چه مقدار محبت و لطف به بیماران داشته باشم؟
فصل دوم: مهم‌ترین فاکتوردر انتخاب رشته رزیدنتی
شخصیت خود را بهتر بشناسید!
مقیاس‌های شخصیتی
سؤال
کمک‌گرفتن از نزدیکان
مقیاس اول: درون‌گرا یا برون‌گرا؟!
سؤال
خلاصه رفتار برون‌گراها
خلاصه رفتار درون‌گراها
مقیاس دوم: حسی هستید یا شمی؟!
خلاصه رفتار حسی‌ها
خلاصه رفتار شمی‌ها
سؤال
مقیاس سوم: فکری یا احساسی؟!
خلاصه رفتار فکری‌ها
خلاصه رفتار احساسی‌ها
سؤال
مقیاس چهارم: داوری‌کننده یا ملاحظه‌کننده؟
خلاصه رفتار داوری‌کننده‌ها
خلاصه رفتار ملاحظه‌کننده‌ها
سؤال
یادآوری
نقش مقیاس‌ها در انتخاب شغل
فصل سوم: قبل از تصمیم نهایی این 6 کلاه را بر سر بگذارید!
چاپ نقشه رنگی
کلاه سفید
تمرین
کلاه قرمز
سؤال
کلاه زرد
سؤال
کلاه سبز
خلاق فکر کنید
کلاه سیاه
زنگ تفریح
کلاه آبی
فصل چهارم: معرفی رشته‌های تخصصی
رشته‌های ماژور
زنان و زایمان
اطفال
جراحی عمومی
داخلی
رشته‌های مینور
بیهوشی
پوست
طب اورژانس
پزشک خانواده
مغز و اعصاب
پزشکی هسته‌ای
چشم‌پزشکی
ارتوپدی
گوش و حلق و بینی
پاتولوژی
طب فیزیکی و توان‌بخشی
طب‌کار
روان‌پزشکی
رادیولوژی
رادیوتراپی
اورولوژی
طب سالمندان
کاردیولوژی
عفونی
جراحی مغز و اعصاب
پزشکی ورزشی
پزشکی قانونی
پزشکی اجتماعی
فعالیت
سخن پایانی
تقدیر و تشکر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نگاهتو عوض کن
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پارسیان البرز
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات105
زبانفارسی
شابک978-622-6346-18-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نگاهتو عوض کن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب نگاهتو عوض کن

برای دریافت کتاب نگاهتو عوض کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.