معرفی و دانلود PDF کتاب مدیریت خود

عکس جلد کتاب مدیریت خود
قیمت:
۵۶۰۰۰ تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت خود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت خود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیریت خود

کتاب مدیریت خود به قلم ماری ماش، شما را برای شروع یک کار جدید، چگونگی تنظیم رزومه کاری و چگونگی برخورد با مصاحبه‌گر آماده کرده و سپس نشان می‌دهد پس از استخدام چه برخوردی با همکاران و مدیران خود داشته باشید.

این کتاب برای هر کسی که می‌خواهد به عنوان یک مدیر فعالیت داشته باشد، مفید است. شما در این اثر با مشکلاتی که در گذشته حتی مدیران باتجربه با آن‌ها مواجه بوده‌اند، آشنا می‌شوید.

کتاب مدیریت خود (Managing Yourself) به شما در مدیریت مهارت‌های اصلی، مانند حل مشکل (مسئله)، شبکه‌بندی و مدیریت زمان کمک خواهد کرد. با استفاده از چک لیست‌ها در مورد نحوه پیشرفت حرفه‌ای خود و نحوه برخورد با بحران‌ها، مانند بیکاری و انتخاب درست شغل دوم، از طریق برنامه‌ریزی دوران بازنشستگی خود آشنا خواهید شد.

اینکه خود را به عنوان یک مدیر بطور مداوم ارتقا بخشیده‌اید را نیز به کارفرمای خود مدیون هستید. در واقع شواهد موسسه مدیریت حرفه‌ای نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاری در مدیریت و توسعه رهبری می‌تواند افزایشی 32 درصدی در عملکرد افراد و افزایش 23 درصدی عملکرد سازمان را به دنبال داشته باشد.

بیشتر از همه، شما مدیون خودتان هستید. سرمایه‌گذاری در مهارت‌های فردی به عنوان یک مدیر به شما اعتماد به نفس بیشتری برای مقابله با شرایط دشوار یا ناآشنا را می‌دهد و با غلبه بر مشکلات، شما توانایی و رضایت بیشتری را در کارتان کسب خواهید کرد.

فرصت‌ها و چالش‌هایی که با گذشت زمان در محل کار خود با آن‌ها مواجه هستید، از این واقعیت ناشی می‌شوند که مشاغل برای مدت زیادی خطی و قابل پیش‌بینی نیستند. آمادگی برای این امر بسیار مهم و منحصر به فرد است. البته کارفرمایان سهم قابل توجهی در این امر دارند و از پیشرفت و قابلیت فردی شما به‌طور فزاینده‌ای بهره‌مند خواهند شد، شما باید مسئولیت کار خود را به‌ عهده داشته باشید.

باید خود را کاملاً بشناسید و به طور مداوم به بررسی آنچه که می‌آموزید، بپردازید. می‌توانید با استفاده از تجربه و مهارت‌های بیشتر در هر مرحله پیشرفت کنید و برای کسب تجربه از شرایطی که در آن قرار دارید و افرادی که با آن‌ها مراوده دارید، آماده باشید. شما باید یاد بگیرید چگونه انعطاف‌پذیری فیزیکی و احساسی خود را حفظ کنید بنابراین می‌توانید موقعیت‌های استرس‌زا را برای خود و دیگران کنترل کنید. مراقبت از خود همیشه یک اولویت است.

در بخشی از کتاب مدیریت خود می‌خوانیم:

هفته‌های اول کار جدید ممکن است به شدت متغیر باشند. ممکن است بسیار پرمشغله و پرفشار باشند، باعث شوند که احساس کنید که در اعماق تاریکی گرفتار شده‌اید، یا پیشرفت ممکن است به طور خسته کننده‌ای کُند به نظر برسد، به دلیل این که با حجم زیادی از موضوعات گرایشی مواجه شده‌اید اما احساس می‌کنید که هنوز فرصت نشان دادن توانایی‌های خود را به دست نیاورده‌اید.

امکان دارد احساس کنید که خیلی زود با همکاران خود ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد یا اینکه احساس کنید که آن‌ها غیردوستانه و دست نیافتنی هستند که باعث گوشه‌گیری و معذب بودن شما می‌شوند. ممکن است مورد تشویق و قدردانی از کارهای خود واقع شوید، یا ممکن است گمان کنید که عملکرد شما مورد تایید آن‌ها نیست. فورا نتیجه‌گیری نکنید که این انتقال یک اشتباه بوده است یا برای استعفا دادن شتاب‌زده تصمیم نگیرید. به خودتان برای حل و فصل کردن مشکلات و به همکارانتان برای شناخت شما زمان بدهید.

اگر شرایط برایتان بسیار سخت بود که باعث شد که به استعفا فکر کنید، در نظر داشته باشید که به طور معمول پیدا کردن کار، همزمان با اشتغال بسیار راحت‌تر خواهد بود. سعی کنید روابط کاری خوبی با همکاران خود برقرار کنید. از هر فرصتی برای نشان دادن تمایل خود برای یادگیری و همکاری استفاده کنید.

اگر مشکلات مانع شما هستند یا کار با انتظارات شما هماهنگی ندارد، نظرات خود را با مدیر یا مسئول بخش خود در میان بگذارید و سعی کنید سوء تفاهم‌ها را از بین ببرید. اگر در معرض یک دوره آزمایش قرار گرفتید، توصیه می‌شود که مشکلات و کمبودهای گذشته را در این موقعیت جدید برطرف سازید.

فهرست مطالب کتاب

چک لیست راهنمای شما برای تحقق اهداف
در مورد مجموعه‌های چک لیست
مقدمه
کار جدید/ کارمند جدید
هماهنگی و موفقیت
ایجاد روابط در محل کار
مشاغل، فرهنگ و یادگیری سازمانی
شبکه خود را گسترش دهید
تاثیرگذار باشید
جایگزین شدن به عنوان یک مدیر جدید
مدیر یک دقیقه‌ای
به تازگی به سمت مدیریت ارتقا یافته
اجرای سیاست‌ها
توسعه کار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدیریت خود
نویسنده
مترجماحمد روستا، علی صالحی
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۱۷
زبانفارسی
شابک978-964-468-405-0
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۶۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مدیریت خود

- -
۱۳۹۹/۱۲/۵
بهترین کتاب دنیا
مجتبی جباری
۱۳۹۹/۶/۲۳
عالی بود حتما بخونید
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب مدیریت خود

برای دریافت کتاب مدیریت خود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.