معرفی و دانلود کتاب خاطرات یک آدمکش

عکس جلد کتاب خاطرات یک آدمکش
قیمت:
۳۴۰۰۰ 17000 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات یک آدمکش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات یک آدمکش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاطرات یک آدمکش

کتاب خاطرات یک آدمکش یک رمان جناییِ جذاب از کیم یونگ ها، نویسنده‌ی مطرح اهل کره‌ی جنوبی‌ست. در این اثر خواندنی، سرگذشت مردی غریب و هنجارشکن نقل شده که سال‌های سال در مقام یک قاتل سریالی به زندگی ادامه داده و اینک که به سن پیری رسیده، نقشه‌ای عجیب برای ارتکاب آخرین قتل خود کشیده است... گفتنی‌ست که اثر پیش رو جایزه‌ی Deutscher Krimi Preis را از آن خود کرده است.

درباره کتاب خاطرات یک آدمکش

رمانی که مقابل شماست یکی از عناوین خواندنی و درخشانِ ادبیات روزِ کره‌ی جنوبی به شمار می‌رود. کیم یونگ ها در کتاب خاطرات یک آدمکش (Diary of a Murderer) داستانی مهیج و جذاب را نقل کرده که ضمن پرکشش بودن، مملو از مضامین فلسفیِ ناب و درونمایه‌های روانشناختیِ بدیع است. ها در این اثر اوجِ هنر خود را در داستان‌پردازی به نمایش گذاشته است. هنری که تا اندازه‌ی زیادی یادآورِ هنرِ ادگار آلن پو، نویسنده‌ی سرشناس آمریکایی‌ست. در نثرِ ها همان غرابت نثر پو، و در داستان‌های او همان وحشتِ به‌طنزآمیخته‌ی داستان‌های نویسنده‌ی آمریکایی قابل تشخیص است. آثارِ ها، خصوصاً رمان خاطرات یک آدمکش، از جهاتی به آثار آلبر کامو نیز شباهت دارند. خصوصاً از جهتِ پرداختن به مسائل اگزیستانسیالیستی‌ای چون معنای زندگی، اهمیت فردیت و ...

کتاب خاطرات یک آدمکش اول‌بار به سال 2013 به انتشار رسید. شخصیت اصلی و راویِ این اثر پیرمردی حدوداً هفتادساله است. پیرمرد در تمام طول دوران جوانی و میانسالی‌اش درگیرِ عملی خطرناک و مهیب بوده است: قتل! آری، او یک قاتل سریالی‌ِ بزرگ با ده‌ها قربانی است. اما حالا مدت‌ها می‌شود که مرتکب هیچ قتلی نشده. با فرا رسیدن سن پیری، او زندگی آرام و بی‌دردسری را با تنها دخترش آغاز کرده است. در همین اوضاع و احوال است که او از بیماری آلزایمرش آگاه می‌شود. حال که بناست فراموشی پیرمرد را در کام خود بگیرد، چرا تا وقت باقی‌ست خاطرات غریب و تکان‌دهنده‌اش را روی کاغذ نیاورد؟... در همین اثنا خبرِ هولناکِ وقوع چند قتل نیز در شهر می‌پیچد. پیرمرد، این قاتل سابق، برای پیدا کردن قاتلِ نوظهور به صرافت می‌افتد و در این راه تمام شمّ و استعداد و تجربه‌ی تبهکارانه‌ی خویش را به کار می‌گیرد. او مدعی‌ست که این کار را برای محافظت از دخترش انجام می‌دهد. اما آیا وسوسه‌ی قتلی تازه نیست که او را برانگیخته؟...

کتاب خاطرات یک آدمکش توسط خاطره کردکریمی به زبان فارسی ترجمه شده و از سوی نشر چشمه در اختیار مخاطبان علاقه‌مند قرار گرفته است. گفتنی‌ست که نسخه‌ی صوتی این اثر نیز، در سایت و اپلیکیشن کتابراه موجود است.

اقتباس سینمایی از کتاب خاطرات یک آدمکش

رمان خاطرات یک آدمکش در سال 2017 به فیلمی سینمایی با همین عنوان بدل شد.

نکوداشت‌های کتاب خاطرات یک آدمکش

  • شکی نیست که کیم یونگ ها یکی از برترین نویسندگان ادبیات کره‌ی جنوبی است. رمان خاطرات یک آدمکشِ او اثری نیرومند و خواندنی است. (ان. پی. آر)
  • کتاب خاطرات یک آدمکش نشان می‌دهد که چرا از کیم یونگ ها به عنوان بهترین نویسنده‌ی نسل خود یاد می‌شود. (نیلون)
  • کیم یونگ ها متخصص برساختنِ کمدی در درون مرزهای تراژدی‌ست. (کرامی ریدز)
  • خواندن این کتاب به تنفس هوای تازه می‌ماند. (آمازون)

کتاب خاطرات یک آدمکش مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران رمان‌های جنایی از مطالعه‌ی کتاب خاطرات یک آدمکش لذتی وافر خواهند برد.

با کیم یونگ ها بیشتر آشنا شویم

کیم یونگ ها (Kim Young-ha) متولد سال 1968 و اهل کشور کره‌ی جنوبی‌ست. او نویسنده‌ای توانا و پرکار است و آثار فراوانی در حیطه‌ی ادبیات داستانی به نگارش درآورده است؛ از جمله پنج مجموعه داستان و هفت رمان. در میان نوشته‌های کیم یونگ ها، کتاب «خاطرات یک آدمکش» ارزنده‌ترین و مشهورترین اثر است. درباره‌ی کیم یونگ ها، این نکته نیز گفتنی‌ست که آثارش تاکنون افتخارات فراوانی را برای او به ارمغان آورده‌اند.

در بخشی از کتاب خاطرات یک آدمکش می‌خوانیم

معلم پرسید «پس قبلِ این واقعاً سر کلاس شعر ننشسته‌ای؟» وقتی جواب دادم «مگه از اون کارهاست که باید واسه‌ش کلاس رفت؟» گفت «نه، اتفاقاً اگه معلم بدی داشته باشی، گند می‌زنه به شعرهات.» گفتم «جدی این‌جوریه؟ خیالم راحت شد.» پس باز لااقل یک چیزهایی در زندگی مانده که نمی‌شود از دیگران یادشان گرفت.

ازم اِم‌آرآی گرفتند. روی یک جور تخت بیمارستانی دراز کشیدم که شبیه تابوتی سفید بود و زدم به دلِ نور. حسش شبیه مُردن بود. توی هوا شناور بودم و از آن بالا تَنم را می‌دیدم. مرگ شانه‌به‌شانه‌ام ایستاده. حواسم هست. به‌زودی می‌میرم.

هفته‌ی بعدش، یک جور آزمایش مربوط به توانایی‌های شناختی دادم. دکتر سؤال‌هایی کرد و من هم جواب دادم. سؤال‌ها ساده بودند، اما جواب دادن به‌شان سخت بود. حس این را می‌داد که دست‌تان را کرده‌اید توی تُنگ ماهی و سعی می‌کنید ماهیِ چغری را بگیرید. رئیس‌جمهور فعلیِ کُره کیست؟ در چه سالی هستیم؟ لطفاً سه کلمه‌ی آخری را که همین حالا شنیدید تکرار کنید. هفده به‌علاوه‌ی پنج می‌شود چند؟ حتم داشتم که جواب‌ها را می‌دانم اما یادم نمی‌آمد. چه‌طور بود که هم می‌دانستم هم نمی‌دانستم؟ چه‌طور چنین چیزی ممکن بود؟

بعد از آزمایش نشستم پیش دکتر. قیافه‌اش در هم بود.

به تصویر اِم‌آرآی مغزم اشاره کرد و گفت «هیپوکامپ تحلیل رفته. بی‌ردخور آلزایمره. الآن نمی‌تونیم مطمئن شیم چه‌قدر پیش رفته. باید در طول زمان حواس‌مون به‌ش باشه.»

اون هی ساکت کناردستم نشسته و دهانش را سفت‌و‌محکم بسته بود.

دکتر گفت «خاطراتت کم‌کم محو می‌شن. اول از همه حافظه‌ی کوتاه‌مدت و خاطرات اخیرت می‌رن. می‌شه رَوندش رو کُند کرد، اما متوقف نمی‌شه. فعلاً داروهایی رو که تجویز می‌کنم مرتب مصرف کن، و همه‌چیز رو هم بنویس و همراهت داشته باش. به‌موقعش حتی نمی‌تونی خونه‌ی خودت رو پیدا کنی.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاطرات یک آدمکش
نویسنده
مترجمخاطره کردکریمی
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات136
زبانفارسی
شابک978-622-01-0817-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۴۰۰۰ 17000 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خاطرات یک آدمکش

ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۲/۹/۷
اجازه بدید از ابتدای دیدن کتاب شروع کنم، یعنی طرح روی جلد. طرح روی جلد منطبق با نقاشی شرق دور است و از نقش بامبو، ویژه این کشورها استفاده شده است و این تبحر گرافیست می‌رساند که کتاب خوانده و از دست نیز استفاده کرده است!؟ شما کتاب بخونید جریان دست، دستتون میاد!
کیم یونگ‌ها، از آگاهی کاری و زندگی و
شخصی‌اش برای نوشتن کتاب خاطرات یک آدمکش استفاده می‌کند در این حیطه‌ها اوضاع سیاسی و موقعیت جغرافیایی کشورش نیز توانایی دیگری برای کیم محسوب می‌شود.
نویسنده کره‌ای از شخصیت مسن جلادی صحبت می‌کند که از مرگ نمی‌ترسد اما دچار زوال عقل است و برای همراهی با زمانه از ابزارهای صوتی و یادداشت استفاده می‌کند.
اینکه روند داستان ساده است و یکنواخت، باعث نمی‌شود که گنگ بودن پاراگراف بندی کتاب را فراموش کنید و این اگر برای انتصاب دادن افکار جسته گریخته کاراکتر آلزایمری داستان باشد، می‌تواند به مزیت کتاب کمک کند.
Aramm
۱۴۰۲/۸/۲۹
باسلام و احترام، ممنون از کتابراه، بابت در اختیار گذاشتن کتاب‌های مختلف، کتاب بسیار جالب، عجیب، خاص و مهیجی بود که قابل پیش بینی نبود و همانند کلافی که انتهایش مشخص نیست، و آدم سردرگم بود و نمی‌توانست با خود بیندیشد که انتهای داستان چه خواهد شد و ذهن خلاق و مبتکر نویسنده که خواننده را به فکر فرو وا می‌دارد از خواندن داستان و به قدری نویسنده خلاقیت به خرج داده است که هیچ گونه پیش بینی نمی‌توان کرد همان طور که از نام کتاب مشخص است (خاطرات یک آدمکش)، این کتاب در مورد فردی است که قاتلی زنجیره‌ای است و حال در سنین آخر عمرش، مبتلا به آلزایمر و زوال عقل است و چیزی جز خطرات دور گذشته و قتل‌هایی که انجام داده است به یاد نمی‌آورد و حتی ذهنش به خیال پردازی هم پرداخته است و انگار که مدت‌ها با آن خیال زندگی کرده است و خیال نبوده است، و در همین قسمت‌های داستان است نویسنده به طور عالی، به خلاقیت پرداخته و داستان را به گونه‌ای جلو برده است که متوجه خیال و واقعیت داستان نمی‌شوی مگر اینکه ادامه‌ی داستان را بخوانی، به هر حال کتابی جالب و تا حدودی متفاوت از نظر سبک داستانی بودو همینطوردارای نویسنده‌ای باهوش و خلاق که ذهن خواننده را به بازی گرفته است و با خودش در دل داستان می‌برد.
Faeze Deylami
۱۴۰۲/۸/۲۹
کاملا می‌شد احساسات و افکار یه آلزایمری رو حس کرد بیمار همینطور که داشت به سفر خاطرات گذشته می‌رفت با اینک خیلی سعی داشت افکارش رو پیدا کنه اما شخصیتش هم انگار سمت و سوی لحظات از دست رفته ش میرفت و قابل توفق نبود هر چند تلاش می‌کرد نمی‌شد هر چند انکار می‌کرد حس گناهش رو ولی به تصویر داشت میدید که و اونچیزی مدت‌ها انکار کرده بود یه جا گفته بود که بعد از آخرین قتلی که انجام داد دیگه کارش رو تکرار نکرد فک می‌کنم آخرین قتلش همون دختر سه ساله اون هی بوده چون بعد از تصادفش که بعد از آخرین قتلش اتفاق افتاد هوشیاری و زوال عقلش با توهماتی که داشت شروع شده و میشه گفت اون عمریه که با توهم اینکه اون هی دخترشه گذرونده البته اینا دید منه نسبت به داستان...:)
Ehsan Ahady123
۱۴۰۲/۹/۸
خاطرات یک آدمکش از کیم یونگ‌ها یک رمان جنایی و روانشناسی است که با زبانی ساده و روان، ولی همزمان تکان‌دهنده و گیرا، زندگی و انگیزه‌های یک قاتل سریالی را به تصویر می‌کشد. نویسنده با استفاده از فنون داستان‌نویسی مدرن و ریزبینانه، مخاطب را وارد دنیایی می‌کند که در آن خط فاصل بین خیر و شر، عشق و نفرت، رحم و بی‌رحمی، واقعیت و خیال، بسیار مبهم و ناپیداست. این رمان نه تنها یک اثر هیجان‌انگیز و معمایی است که تا آخرین صفحه مخاطب را در حال حاضر نگه می‌دارد، بلکه یک اثر انتقادی و اجتماعی است که به مسائلی چون خشونت، تبعیض، فقر، روابط خانوادگی، و بیماری‌های روانی پرداخته و به چالش می‌کشد
خاطره اسماعیل نژاد
۱۴۰۲/۹/۱۱
داستان در مورد مردی است که دچار الزایمر شده وخاطراتی از گذشته به یاد دارد که به کشته شدن ادمها توسط او اشاره دارد
متن کتاب روان وبه نحوی است که خواننده را به دنبال خود می‌کشاند
خیلی جالب است که فرد آلزامیردارد. اما خوی ددمنشاته‌اش اورا ترک نکرده وبااو همراه است. در واقع انسان ممکن اسن خودش را که
واطرافیانش فراموش کند اما وجود ودرونش (انچه در فرد نهادینه شده) اورا فراموش نخواهد کرد.
وپایانی قابل تامل وبسیار غم انگیز دارد
فرزانه حسن زاده
۱۴۰۲/۸/۲۹
کتاب در واقع افکار یه مرد آلزایمریه که میگه کلی آدم کشته و خواهد کشت. اما در داستان کاملا مشخصه که مرز بین واقعیت و توهم‌ در ذهن قهرمان داستان از بین رفته و این به هم آمیختگی واقعیت و توهم به ذهن خواننده هم تزریق میشه و در نهایت نمیدنی چی غیر واقعیه و چی واقعی.
Paniz Anjami
۱۴۰۲/۸/۲۹
واقعا بی نظیر بود جوری ذهن مخاطب رو به بازی میگیره که متوجه نمیشی کجای صحبت‌ها واقعیت و توهمه و یک پایان فوق العاده هم داشت خوندنش رو توصیه میکنم حتی چند بار توصیف‌ها هم بی نظیر بود
Fatemeh.M
۱۴۰۲/۹/۵
داستان یک قاتل در سنین کهن سالی را بیان می‌کند، که شخصی با دانسته‌های فلسفی است. برای کسانی که به داستان‌های جنایی علاقه دارند، مطالعه این کتاب می‌تواند جالب باشد.
مهدیه برجی
۱۴۰۲/۹/۹
کتاب خیلی خوبی بود طوریکه تا صفحع آخر خواننده رو ترغیب می‌کنه به خوندن ادامه بده، آخر داستان واقعا شوکه کننده بود و بسیار عالی بود پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش🌱
Haniyeh Siavash
۱۴۰۲/۹/۵
کتاب در مورد قاتلیست که حالا سعی دارد جان دخترش را نجات دهد امادراین بین اتفاقات دیگری رخ می‌دهد....
متن کوتاه /کمی معمایی
A Am
۱۴۰۲/۹/۴
کتاب خوبی بود که درمورد یک قاتل زنجیره‌ای است که در کهن سالی دچار الزایمر میشود و قلم روان و خوانایی هم دارد
سوده فلاح
۱۴۰۲/۶/۱۶
کتاب متفاوتی بود ولی خب یکم گیج شدم چون شخصیت اصلی آلزایمر داشت و جزییات یادش نبود
sheyda عaz
۱۴۰۲/۵/۲۹
واقعا پایان جالب و متفاوتی داشت، خط روایی داستان خواننده رو مجبور به ادامه میکنه
زهره دارابی
۱۴۰۲/۹/۹
خیلی جالب بود، تا انتهای داستان حدسای متفاوتی داشتم و حال‌و هوای یک بیمار آلزایمری رو هم درک کردم.
کیانا کیا
۱۴۰۲/۷/۳
این کتاب ترجمه خیلی خوبی داشت و از بخش پایانی کتاب لذت بردم خیلی شوکه کننده بود عالی بود
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب خاطرات یک آدمکش

برای دریافت کتاب خاطرات یک آدمکش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.