معرفی و دانلود کتاب گیاهان گچ دوست ایران

عکس جلد کتاب گیاهان گچ دوست ایران
قیمت:
۳۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گیاهان گچ دوست ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گیاهان گچ دوست ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گیاهان گچ دوست ایران

خاک به عنوان بستر رشد گیاهان، نقش تعیین کننده‌ای در عرصه پراکنش گیاهان به عهده دارد. خاک‌های گچی با ایجاد شرایط خاص رویشی، در برگیرنده فلور یا گیاگان منحصر به فرد هستند. مساحت خاک‌های گچی ایران حدود 28 میلیون هکتار برآورد شده است و در برخی از این رویشگاه‌ها که دارای نسبت بالایی از گچ هستند (بیش از 25 درصد گچ)، گونه‌های گیاهی خاصی یافت می‌شوند که در سایر رویشگاه‌های کشور یا اصلاً وجود ندارند و یا در حد ناچیزی حضور دارند. گیاهان گچ دوست انحصاری، دوستدار گچ و وابسته به آن هستند. این گیاهان در گچ رشد می‌کنند و توانایی شگفت‌آوری در یافتن پهنه‌های گچی دارند. فراوان‌ترین و موفق‌ترین گیاهان گچ‌دوست در منابع گچی روباز یا سطحی یافت می‌شوند.
در این اثر، تعداد 95 شناسه از گیاهان گچ‌دوست ایران براساس منابع علمی معتبر به آندسته از گونه‌های گیاهی اشاره دارد که در خاک‌های گچی یافت می‌شوند و به عبارت دیگر "گچ‌دوست" هستند. در این مجموعه با ساختار محاوره‌ای (پرسش و پاسخ‌ها)، علاوه بر ذکر نام تیره و نام علمی و فارسی گیاهان گچ دوست ایران، نوع گچ دوستی این گیاهان شامل گچ دوست انحصاری و یا ترجیحی، رویشگاه آنها و پراکنش در جهان و ایران و همچنین سطح شناسه و وضعیت تهدید آنها نیز تدوین شده است.
با استفاده از علوم و فنون گیاه شناسی الکترونیک (Electrobotany) و با تاکید بر تنوع و همچنین محدوده‌های رقومی پراکنش آنها، یک نرم‌افزار پژوهشی با عنوان « گیاهان گچ‌دوست ایران » نیز طراحی و تدوین گردید. بی‌تردید، تولید و نشر فراگیر دانش بومی، سرمایه قابل ملاحظه‌ای در ابعاد آموزشی، پژوهشی و حتی اجرایی برای هر سرزمینی می‌باشد. بنابراین، تلاش و امید برآن است چنین آثاری برای علاقمندان بویژه در عرصه‌های گوناگون علوم زیستی مفید واقع شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
ابزار تحقیق
شناسه‌ها
رهیافت‌ها
منابع علمی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گیاهان گچ دوست ایران
نویسنده،
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۷
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های آموزش پرورش گل و گیاه
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گیاهان گچ دوست ایران

احمد رضا گشتی
۱۳۹۶/۵/۲۸
چنین کتابی باید برای شناسایی هر گیاه یک عکس را همراه میکرد که متاسفانه چنین نیست و اکثر گیاهان فاقد عکس میباشند. اطلاعات گیاهان هم بسیار مختصر است و هیچ اشاره‌ای به نوع ازدیاد گیاه، دمای قابل تحمل، ارتفاع و گشترش گیاه نشده است. در واقع بیشتر شبیه یک جزوه دانشگاهی است تا یک کتاب!
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب گیاهان گچ دوست ایران

برای دریافت کتاب گیاهان گچ دوست ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.