معرفی و دانلود کتاب خاطرات یک الاغ

عکس جلد کتاب خاطرات یک الاغ
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات یک الاغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات یک الاغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاطرات یک الاغ

کتاب خاطرات یک الاغ یکى از آثار مشهور کنتس دو سگور، نویسنده‌ى معروف فرانسوى است. این کتاب تصویری از رفتار ناعادلانه و به دور از انصاف برخی آدم‌ها با حیوانات است.

کادیشون راوی داستان خاطرات یک الاغ (The Memories of a Donkey) است. کادیشون خاطراتش را می‌نویسد تا ارباب کوچولویش «ژاک» دنیای او را بهتر بشناسد و مثل خیلی دیگر از آدم‌ها خیال نکند که الاغ‌ها هوش و استعدادی ندارند. کادیشون خاطراتش را می‌نویسد که دیگر کسی به او نگوید «الاغ نادان!»؛ می‌خواهد همه او را بشناسند و «الاغ باهوش» صدایش کنند.

کادیشون در این کتاب، با زبانی کاملا صادقانه، که نافی برخی حیله‌گری‌ها و بدجنسی‌هایش با برخی آدم‌ها هم نیست، خاطراتش را از صاحبان متعددی که داشته به شیوه‌های داستانی روایت می‌کند.

او الاغی است که همه چیز را می‌فهمد و درک می‌کند. روایت او از دردها، شادی‌ها، حسرت‌ها، شرم‌ها و فریب‌هایش، او را به یک راوی کاملا زنده و قابل اعتماد برای کودکان و نوجوانان بدل کرده است، ضمن اینکه انتخاب چنین راوی در ذات خود، جذابیت‌های فراوانی برای این گروه سنی دارد.

کادیشون در طول داستان، به عنوان موجودی زنده و دارای هوش سرشار، به سادگی با بی‌عدالتی‌های بسیاری از صاحبانش مبارزه می‌کند و تن به بسیاری از رفتارهای آن‌ها نمی‌دهد، ضمن اینکه خاطرات بسیاری نیز از کمک کردن به کودکان و صاحبان مهربانی نقل می‌کند که او را دوست داشته و به هوش و فهم او اعتقاد داشته‌اند. کتاب «خاطرات یک الاغ» را می‌توان در گونه ادبیات تخیلی جا داد. ضمن اینکه داستان به لحاظ پرداخت و انتخاب راوی، قابلیت زیادی برای تبدیل شدن به یک اثر انیمیشن دارد.

کنتس دو سگور (Sophie Segur) سلسله کتاب‌هاى شیرین و دلپذیر براى جوانان نوشته که بعضى از آن‌ها معروفیت و اشتهار فوق‌العاده یافته است. نویسنده در این آثار لطف کلام را با سادگى عبارت و مطالبى دیگر درهم آمیخته و آثارى جالب و ذی‌قیمت به وجود آورده است.

مهم‌ترین آثار سوفی سگور عبارتند از: داستان‌هاى جدید جن و پرى، دختران کوچک نمونه، تعطیلات، خاطرات یک الاغ، مسافرخانه فرشته نگهبان، ژنرال دوراکین، فرانسواى قوزى، طفل غرغرو بچه خنده‌رو، شیطان کوچولوى خوب، پایان شب سیه سفید است، و غیره.

در بخشی از کتاب خاطرات یک الاغ می‌خوانیم:

صاحب من در آن موقع زنى بود پرمدعا، موذى، بى‌حیا و شقى. چنان بدطینت و پست‌ نهاد بود، و بى‌رحمى و شقاوت را تا بدانجا مى‌رسانید که تمامى تخم‌مرغ‌ها، کره، پنیر، سبزى، و میوه‌جاتى را که در طول هفته به دست مى‌آمد در چند سبد پر مى‌کرد و بر پشت من مى‌گذاشت. با آن که بار من چنان سنگین بود که به زحمت مى‌توانستم قدم از قدم بردارم، با این وجود، این زن بدذات و بدجنس خودش هم روى سبدها مى‌نشست. من خسته و نالان، از ترس ضربات چوب و سیخونک، مجبور بودم یک فرسخ فاصله‌ى ده را تا هفته بازار بدوم و هرچه زودتر زن سلیطه را با کالایش به فروشگاه برسانم. ضعف و خستگى کار طاقت‌فرساى روزانه همواره مرا عصبانى مى‌کرد و خشمگین مى‌ساخت. و در روزهاى بازار از آتش خشم و غضبم به حدّى شعله‌ور، و چنان ملتهب و متغیر مى‌شدم که نهایت نداشت، ولى از ترس ضربات و دگنک که هیچ‌گاه از آن بى‌نصیب نمى‌ماندم خشم خود را فرو مى‌نشاندم و دم بر نمى‌آوردم. صاحبم چوب کلفت گره‌دارى داشت، و هر وقت مرا مى‌زد از درد بى‌تاب مى‌شدم. صبح‌هاى سه‌شنبه که مقدمات رفتن به بازار فراهم مى‌شد، آهى سرد از دل پر درد برمى‌آوردم و حتى عرعرهاى شکایت‌آورى مى‌کردم تا شاید وى را دل بر من بسوزد. به ترحم آید و کمتر بارم کند، ولى...

ولى شبگیر شوهرش در طویله به سراغم‌ مى‌آمد و پس از یکى دو لگد مى‌گفت «یا الله، راه بیفت، خفه‌شو، با این صداى منحوست گوشم را کر کردى، هى‌ها، هى‌ها، و زهرمار.» آنگاه پسرش را صدا کرده و دستور مى‌داد «بیا این الاغ را ببر دم در تا بارش کنیم. این سبد تخم‌مرغ را بار کن، آن سبد را هم بیاور، پنیر و کره یادت نرود. حالا سبزى‌ها را بار کن، خوب شد. اگر همه را بفروشیم پول خوبى گیرمان خواهد آمد... خوب بدو برو یک صندلى هم بیاور تا ننه روى آن برود و سوار شود... حالا خوب شد... بارک الله... سفر به خیر... بیا چوب و سیخونک راهم بردار و هین کرد.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
متن داستان
فصل اول: در بازار
فصل دوم: اربابان تازه
فصل سوم: مخفیگاه
فصل چهارم: آتش‌سوزى
فصل پنجم: خردوانى
فصل ششم: صاحبان خوب
فصل هفتم: رنجورى من
فصل هشتم: ارواح دزد
فصل نهم: در کنام دزدان
فصل دهم: در شکارگاه
فصل یازدهم: گرگى
فصل دوازدهم: خر دانشمند
فصل سیزدهم: چابک
فصل چهاردهم: مکافات عمل
فصل پانزدهم: رستاخیز
فصل شانزدهم: جبران خطاها
فصل هفدهم: ماهیگیرى
خاتمه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاطرات یک الاغ
نویسنده
مترجممحمود مصاحب
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات128
زبانفارسی
شابک978-600-7436-21-9
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خاطرات یک الاغ

اسماعیل بیوکافی
۱۳۹۷/۳/۲۱
ترجمه خیلی ضعیفی بود. مسخره‌ترین کار مترجم دست بردن توی اسامی شخصیتهای داستان و فارسی کردن آن‌ها بود. توی بخشهای دیگر هم برای اینکه داستان رو ایرانیزه کنه دست برده بود که خیلی بی‌مزه بود. به نظرم توی بخشهای دیگه داستان هم دست برده بود و خرابش کرده بود. می‌تونست داستان خوبی باشه ولی با این بدسلیقگی خراب شد.
mohsen ebi
۱۳۹۷/۷/۱۳
ترجمش ضعیف بود ولی داستانش قشنگ و روان بود. اگه مترجم تو اسامی دست نمی‌برد بهتر بود چون فرهنگ ادمای داستان ایرانی نبود فقط اسماشون ایرانی بود. اشتباهات تایپی زیاد بود.
ممنون از کتابراه بابت این کتاب
hosein ahmadi ahmadi
۱۴۰۰/۹/۴
خیلی خوب بود😍
بعد از ۳۱سال عمر باعزت که خداوندمتعال به بنده عنایت کردن، تا الان زندگیو از زاویه دید الاغ ندیده بودم🤭🤭
سمیه جهانگیری
۱۴۰۰/۳/۲
خیلی باحال بود، تا حالا زندگی رو از دیدگاه یه الاغ ندیده بودم، واقعا یه جاهایی از صد تا آدم، آدم تر بود.
Nihan Shaniz
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
واقعا خیلی خوبه که یک کتاب رو با مترجمین و یا چاپ‌های متفاوت میذارید
یکی مثل همین و یا شازده کوچولو و...
محمدمبین محمدی
۱۳۹۷/۸/۱۳
واقعا قشنگه و ادم رو میبره تو حس حال پیشنهاد میکنم نسخه فیزیکیشو بخرید خیلی بهتره
Mohammad
۱۳۹۸/۵/۲۹
حتما بخونید!
یاد الاغ قلعه‌ی حیوانات میوفتین
سیمین دهقان
۱۳۹۷/۲/۳۰
خیلی از داستانش خوشم اومد. اموزنده و مفید برای هر گروه سنی
طهورا نظری
۱۴۰۱/۵/۲
خیلی قشنگ بود
کاش ادامه هم داشت
خزان نقابی
۱۳۹۸/۱۲/۲
عالی بود ارزش خوندنو واقعا داشت.
ستاره رجبی
۱۳۹۸/۲/۱۳
خیلی کتاب فوق الاده اییه
سمانه ثنایی فر
۱۳۹۷/۴/۱۰
جالب و خواندنی
E.p E.p
۱۳۹۷/۳/۱۱
بانزه و قابل تامل
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب خاطرات یک الاغ

برای دریافت کتاب خاطرات یک الاغ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.