معرفی و دانلود کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل

عکس جلد کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل
قیمت:
60000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل

کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل، رمانی جذاب و شنیدنی از م. آرام است که پس از انتشار جایزه‌ی رمان اول ماندگار را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد. این اثر حکایت جدال خاطره و فراموشی‌ست؛ داستان جوانی مرفه که گذشته‌ی خود را به یاد نمی‌آورد، و این مسئله در زندگی او مشکلاتی به وجود آورده است.

درباره کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل:

شهریار جوانی شایسته، محترم و بسیار با ملاحظه و خوش‌رفتار است. او که به خانواده‌ای مرفه تعلق دارد، مدتی‌ست دل به بهار، فرزند یکی از استادان خود داده است؛ اوضاع ظاهرا بر وفق مراد است. اما گویی یک جای کار در زندگی شهریار می‌لنگد. او بخش اعظمی از گذشته‌ی خود را به خاطر نمی‌آورد. نمی‌داند از کجا آمده و ریشه‌هایش در چه خاکی مأوا دارند. تلاش‌های او برای فراخواندن حافظه به نتیجه‌ی دلخواه منجر نمی‌شود.

گذشته‌ی شهریار رد چندانی از خود به جا نگذاشته است؛ به جز راحیه‌ای ملایم؛ رایحه‌ی کاهگل که برای او همواره با طعم نسکافه همراه است. شهریار یقین دارد که این عطر و طعم، تنها کورسوی امید برای غلبه بر فراموشی‌ و کشفِ حقیقت‌اند.

اما اگر این حقیقتِ برآمده از زندگی‌ای فراموش‌شده، چندان شیرین و دلخواه نباشد چه؟ در این صورت، آیا بهتر نیست شهریار همه چیز را به حال خود رها کند...؟ این‌ها سوالاتی‌اند که مخاطب کتاب نسکافه با عطر کاهگل، همراهِ پیش رفتن با خط داستانی جذاب اثر، بارها و بارها از خود می‌پرسد.

م. آرام در این رمان، نور عشق را در تقابل با سیاهی فراموشی قرار داده است؛ او به خوبی توانسته با طرح پیرنگی جذاب و خلق شخصیت‌هایی ماندگار، شنوندگان و خوانندگان داستان خود را مسحور و مجذوب نماید.

افتخارات کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل:

- نامزد جایزه جلال آل احمد
- برنده جایزه کتاب فصل
- برنده جایزه رمان اول ماندگار

کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های عاشقانه، رمان‌های اجتماعی و به طور کلی، دوستداران داستانِ فارسی، از گوش سپردن به این اثر صوتی لذت خواهند برد.

با م. آرام بیشتر آشنا شویم:

وی نویسنده‌ای جوان است که با انتشار نخستین رمان خود (نسکافه با عطر کاهگل) نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. این اثر توانست جوایز مهمی چون جایزه‌ی رمان اول ماندگار را برای م. آرام به ارمغان آورد. رمان دوم آرام که نام «پاییز حافظیه» را بر خود دارد نیز توانسته باب طبع بسیاری از خوانندگان قرار گیرد.

در بخشی از کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل می‌شنویم:

دلم نمی‌خواست از این حس خارج شوم. بنابراین دوباره چشم‌هایم را روی هم گذاشتم و رفتم. نمی‌دانستم چقدر گذشت تا دوباره به خودم آمدم. صدای یک نفر از کنار گوشم می‌آمد. «نه، هیچ بیماری مسری نداره، فقثط یه مقدار بدنش ضعیف شده. ممکنه از سوء تغذیه باشه، چند روزی باید استراحت کنه. گچ دستش رو هم عوض کردم. خوبه. داره استخوانش جوش می‌خوره.» صدای دیگری گفت: «پس موردی نداره؟»

صدای اولی جواب داد: «نه. اون از من و تو هم سالم‌تره. چند روز که بگذره می‌شه مثل روز اولش فقط می‌مونه دستش که یه کم زمان می‌بره. در حال حاضر تنها کاری که از دستت بر میاد اینه که بفهمی خانواده‌ش کجاست و بهشون خبر بدی. به نظرم از راه قانونی وارد شو. به کلانتری خبر بده». «غیر از اون چی؟ کاری که کاغذبازی نداشته باشه و راحت و آسون تموم بشه...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
11 دقیقه
مقدمه
30 دقیقه
فصل اول - قسمت اول
22 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
29 دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
23 دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
22 دقیقه
فصل دوم - قسمت اول
21 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
29 دقیقه
فصل سوم - قسمت اول
34 دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
34 دقیقه
فصل چهارم - قسمت اول
24 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
32 دقیقه
فصل پنجم
36 دقیقه
فصل ششم - قسمت اول
24 دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
27 دقیقه
فصل هفتم
14 دقیقه
فصل هشتم
25 دقیقه
فصل نهم - قسمت اول
22 دقیقه
فصل نهم - قسمت دوم
11 دقیقه
فصل دهم
25 دقیقه
فصل یازدهم
13 دقیقه
فصل دوازدهم
34 دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت اول
18 دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت اول
20 دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت اول
27 دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت اول
35 دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل هفدهم - قسمت اول
22 دقیقه
فصل هفدهم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل هفدهم - قسمت سوم
18 دقیقه
فصل هفدهم - قسمت چهارم
17 دقیقه
فصل هجدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل
نویسنده
گویندهامید تقوی
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
60000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل

somayeh tohidlou
۱۴۰۲/۲/۳۱
کتاب خیلی سنگین شروع می‌شود. می‌دانی در دو زمان مختلف روایت را باید دنبال کنی ولی ابتدای کتاب به شدت تلخ و گزنده است. فقر خشن و مطلق در محله‌ای در ابتدای انقلاب (فقط اشاره می‌کند اما در روند داستان هیچ تاثیر ندارد.)
در هر لحظه با بدبختی‌ای تازه شگفت زده می‌شوی. به قدری این بخش از داستان با حال که
امروز سازگار است ذهنت مدام می‌رود به سمت هر کودک کاری که می‌بینی. آن مدل خانه جمعی کمتر در شهرهای بزرگ هست. اما نمی‌دانم با توجه به قیمت خانه آیا احیا شده یا نه. خبرهایی از اجاره خانه به چند خانوار که شنیده شده بود.
‌تلخی روایت تا آن جا پیش می‌رود که فکر می‌کنی نویسنده تا کجا قرار است بدبختی را زیر بالش یک نفر قایم کند. اما یکهو دنیای داستان عوض می‌شود. به شکلی غیر طبیعی و اغراق آمیز همه چیز زندگی خوب می‌شود و این بخش داستان هم اغراق امیز است.
هرچند که به نظرم کتاب حرفی برای گفتن دارد و دغدغه‌اش فقر است و تنها راه برون رفت آن را شانس می‌داند ولاغیر؛ اما تناقض در آن ریخته است. تکلیفت با آن تلخی بی‌نهایت و شیرینی بی‌نهایت انگار معلوم نیست. مثل اسم داستان، نسکافه با عطر کاهگل!
‌کیفیت روایت کتاب مطلوب است
زهرا بهرامی
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
صدای گوینده و قلم نویسنده خوبه ولی داستان یه خرده غیرواقعی بود و گاهی اغراق آمیز. یه چیزی که تو کتاب برام آزاردهنده بود نگاه تحقیرآمیز به خواستگار شهرستانی یا دهاتی بود. اینکه کسی که خودش این قدر دم از این می‌زنه که نباید به فقرا به دیده تحقیر نگاه کرد چطور خنده ش می‌گیره که خواستگار خواهرش شهرستانی یا روستایی باشه آیا محل تولد و زندگی‌ آدمها ملاک تعیین شخصیته؟؟؟
نسرين امينى
۱۴۰۱/۸/۱۵
پایان شب سیاه سپید است داستان جالب بود ولى به نظر من خیلى خیلى اغراق آمیز بود، وقتى کودکى اکرم را روایت میکند بیش از اندازه بدبختى‌اش را میبینیم و در نیمه دوم داستان یه خانواده بیش از حد نرمال!! و در پایان داستان جفت و جور شدن خیلى ساده و غیر حرفه اى که تمام اینها از بى تجربه بودن نویسنده حکایت میکند
داستان سرگرم کننده اى بود
مریم مهدی
۱۴۰۲/۲/۱۲
نسکافه با عطر کاهگل- م. آرام
این کتاب را حقیقتش من نخوندم، خواهرم خواند و به من توصیه کرد به هیچ وجه وقتم را صرفش نکنم چون با اینکه ما رمان ایرانی زیاد می‌خونیم و خیلی هم دوست داریم، این یکی گویا زیادی کسل کننده بوده.
زاها م
۱۴۰۰/۵/۶
اینکه یک طرف فقر مطلق بود و یک طرف ثروت مطلق برای من یکم کلیشه‌ای میکرد داستان رو و همینطور اصرار بر اینکه دختر خانواده قطعا از راه راست خارج نشده کلیشه تر، گرچه راوی کتاب رو جالب کرده بود برام.
هاشمی نژاد هاشمی نژاد
۱۴۰۱/۸/۲۶
واقعا کتاب جالی بود با این که قابله حدس بود ولی گویش راوی اون رو جذاب می‌کرد و شنونده رو جذب ادامه دادن کتاب
مرجان عسگری
۱۴۰۰/۵/۱۰
کتابی بود با داستان تکرار فقر در کشورمان اما صدای راوی قشنگش کرده بود و ارزش گوش کردن دارد
زهره آزادی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کتاب بسیار جذابی بود و واقعا تا آخر داستان با اشتیاق گوش میکردم
مریم گرامی
۱۴۰۰/۶/۱۹
خوب بود ودوست داشتم اوایلش رو ولی در آخر یکم غیر واقعی تموم شد
نانا خمیسی
۱۴۰۰/۴/۲۷
خیلی دوست داشتم خیلی… چندجا با اکرم غصه خوردم و چندجا از ته دل خندیدم
سید رضا تجربه کار
۱۴۰۱/۶/۲
کلا از گذشته بود ولی در کل کتاب خوبی بود
عسل ر
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
کتاب بسیار ناراحت کننده‌ای بود از واقعیتهای جامعه
فلوریا ادیب
۱۴۰۰/۶/۱۲
خیلی خوب بود، بعد از مدتها یک کتاب خوب توانستم پیدا کنم
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۱۲/۲
کتاب خاص و دوست داشتنی بود لذت بردم
امین دشتی
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
کتاب خوبی بود، زیبا و با جملات احساسی
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل

برای دریافت کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.