معرفی و دانلود کتاب دوشیزه‌ی مهتاب

عکس جلد کتاب دوشیزه‌ی مهتاب
قیمت:
۹۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دوشیزه‌ی مهتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوشیزه‌ی مهتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوشیزه‌ی مهتاب

در کتاب دوشیزه‌ی مهتاب، نازیلا نوبهاری، جایگاه اجتماعی زن را به گونه‌ای شاعرانه بازگو می‌کند. زنانی که در سرزمین انزوای خود غرق شده‌اند. این رمان اثری ایده‌آلیستی است که به‌نظر می‌آید عناصر خیال، پیوندی عمیق با عناصر صوری و مادی دارند.

زیباترین خاطره‌های نازیلا نوبهاری که از میان قصه‌های شبانه، مثل‌های دلنشین و در نوازش دستان پرچین و شکن و زحمتکش عزیزی به یاد می‌آورد، که او را خاله پیره صدا می‌کرده...

رمانی که در اولین حضور خود گویای قصه‌ای جذاب و ماجراجویانه است. در قسمت‌هایی از رمان دوشیزه‌ی مهتاب بنظر می‌رسد نویسنده به بیان ایده‌ئولوژی‌های خود پرداخته است. در لابه‌لای داستان، گویش‌های محلی دیده می‌شود. همچنین می‌توان ضرب‌المثل‌ها و حکایت‌های شنیدنی را در کتاب دوشیزه‌ی مهتاب پیدا کرد.

رمان دوشیزه‌ی مهتاب سومین رمان نازیلا نوبهاری است که نقاط قوت آن بسیار فراتر از نقاط ضعف آن است. نویسنده در رمان‌های قبلی خود «یک فنجان قهوه‌ی تلخ» و «شب ققنوس» به خوبی توانسته است جایگاه خود را در میان مخاطبانش بیابد و با خلق این اثر یک‌بار دیگر توانایی خود در قلم‌فرسایی و خلق اثری قابل قبول را به اثبات رسانده است.

نوشته‌های نازیلا نوبهاری شاید در نگاه اول ساده‌نویسی باشد، اما به هیچ وجه ساده‌انگارانه نیست. مضمون مطرح‌شده در نوشته‌هایش متناسب با زمان و مکان وقوع داستان و برازنده‌ی قهرمانان قصه و مورد پسند مخاطبانش است.

در بخشی از کتاب دوشیزه‌ی مهتاب می‌خوانیم:

سیاهی چارقد زن‌ها در تاریکی آنها را محو کرده بود و تنها درخشش پوشه‌های سفیدشان که در خلوت کوچه‌ها کنار زده شده بود هم‌چون چراغی کم‌سو در طولانی‌ترین و تاریک‌ترین شب سال به زیبایی می‌درخشید. گلاب شاد و سرخوش قدم‌هایش را روی برف‌ها می‌فشرد تا جای‌ پاهایش عمیق و فرورفته شود. توی تاریکی کوچه‌باغی روبنده‌اش را کنار زد و برای پسرک منیر ادا و شکلک درمی‌آورد. بچه که لای پتوی ضخیمی پیچیده شده بود و فقط چشم‌هایش دیده می‌شد برای گلاب ریسه می‌رفت. آقا سید با فانوسی که در دست داشت جلوتر از بقیه حرکت می‌کرد تا مسیر را برای سایرین روشن کند. ناگهان صدای شلیک طپانچه دل آسمان بغض کرده را لرزاند. صدای شب برای ‌لحظاتی در طنین صدای پاهایی که می‌دویدند، و ضجه‌هایی دل‌خراش گم شد... کسی یک صدا فریاد می‌زد:

گلابو کشتن... گلابو کشتن...

آهو‌جان شیون‌کنان روی خواهرش که در خون دست و پا می‌زد افتاد. صدای خس‌خس نفس‌های دخترجوان آهوجان را وحشت‌زده به عقب راند، او مستاصل نگاهی به اطراف انداخت مردها به جای کمک در پی ضارب می‌دویدند. خون گرم و جاری از شانه‌ی تیر خورده‌ی گلاب حوضچه‌ای از خون روی زمین پوشیده از برف ایجاد کرده بود. آهوجان در‌حالی که اشک دیدش را مختل کرده بود و ترس نفسش را به‌ شماره انداخته بود، بی‌ارداه کف دستش را روی محل زخم گذاشت. محل خونریزی را فشرد و با تمام توان سعی کرد جلوی فوران خون را بگیرد... اندام ظریف و شکننده‌ی گلاب با تشنجی خفیف می‌لرزید و پوست مهتابی‌اش زیر تابش نور فانوس‌ها در حال رنگ باختن بود... زمان برای گلاب متوقف شد. 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوشیزه‌ی مهتاب
نویسنده
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۲
زبانفارسی
شابک978-964-374-704-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوشیزه‌ی مهتاب

کاربر b
۱۳۹۶/۷/۱۸
خانم نوبهاری قلم بسیار زیبا روان و دلنشینی دارند. محیط روستایی و ایلاتی به خوبی به تصویر کشیده شده و از آن جا که داستان در زمان رضا شاه به وقوع پیوسته کلمات محاوره‌ای ان زمان و حتی لهجه هم مورد توجه قرار گرفته ولیکن از نظر من خود داستان گیرایی و هیجان خاصی نداشت
1234 1
۱۳۹۸/۳/۴
داستان به خوبی روایت شده و آداب و رسوم و خرافاتی که آن زمان وجود داشت را به خوبی بیان کرده بود.
لیلا سرگو
۱۴۰۰/۳/۱۴
خیلی کتاب خوبی بود تو حس و حال کتاب موندم
زهرا اقتصادی
۱۳۹۶/۷/۲۸
خیلی زیبا بود
Shahin Somone
۱۳۹۶/۷/۱۸
اسمش پر از معناست
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب دوشیزه‌ی مهتاب

برای دریافت کتاب دوشیزه‌ی مهتاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.