معرفی و دانلود کتاب وزارت والاترین سعادت

عکس جلد کتاب وزارت والاترین سعادت
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب وزارت والاترین سعادت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب وزارت والاترین سعادت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب وزارت والاترین سعادت

کتاب وزارت والاترین سعادت نوشته‌ی آرونداتی روی داستان شخصی به نام انجم را به تصویر می‌کشد که از نظر ظاهری مرد محسوب می‌شود اما گرایشات زنانه دارد. او از سوی دیگران رانده می‌شود و باید روی پای خود بایستد. این رمان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و نامزد جایزه‌ی من بوکر است.

رمان جذاب و معروف وزارت والاترین سعادت (The Ministry of Utmost Happiness) با زندگی فردی هندی به نام انجم آغاز می‌شود که دو جنسیتی است، او ظاهری مردانه اما تمایلاتی زنانه دارد. زمانی که خانواده‌اش متوجه این موضوع می‌شوند او را رها می‌کنند اما دوستانش تلاش می‌کنند تا او را تنها نگذراند. انجم پس از مدتی متوجه می‌شود که زمان آن رسیده است که دوستانش را هم ترک کند و مسیر خود را بیابد.

آرونداتی روی (Arundhati Roy) در ادامه‌ی قصه سختی‌ها و درگیری‌های درونی شخصیت اصلی داستان را روایت می‌کند و انجم را در تقابل با شخصیت‌های دیگر به تصویر می‌کشد. افراد دیگری هم وارد داستان می‌شوند که به دلیل متفاوت بودن با سایرین متحمل درد و رنج فراوانی شده‌اند.

افتخارات کتاب وزارت والاترین سعادت:

- جزو لیست پرفروش ترین‌های نیویورک تایمز
- نامزد جایزه‌ی من بوکر سال 2017
- نامزد جایزه‌ی حلقه منتقدین کتاب آمریکا سال 2018

آرونداتی روی را بیشتر بشناسیم:

سوزانا ارونداتی روی در 24 نوامبر 1961 به دنیا آمد و نویسنده و فعال سیاسی است. عمده‌ی شهرت او به خاطر رمان معروف خدای چیزهای کوچک بازمی‌گردد که در سال 1998 برای او جایزه‌ی ادبی من بوکر به ارمغان آورد. این نویسنده‌ی هندوستانی در سال 2014 توسط مجله‌ی تایمز به عنوان یکی از صد چهره‌ی تأثیرگذار سال انتخاب شد.

نکوداشت‌های رمان وزارت والاترین سعادت:

- کتابی مسحور کننده و باشکوه. (Goodreads)
- همه‌ی صفحات این کتاب، نشان دهنده‌ی معجزه‌ی توانایی‌های آرونداتی روی در داستان سرایی است. (Barnes & Noble)
- تکان‌دهنده... قدرتمند. (LA Review of Books)

جملات برگزیده رمان وزارت والاترین سعادت:

- کلمه‌ی عشق را همین‌طوری سردستی استفاده می‌کنم، چون زبانم از توصیف ماهیت دقیق این هزارتو و جنگل احساساتی که هر سه نفر ما را به او و نهایتاً به هم وصل می‌کرد عاجزم.
- باران به چه زبانی می‌بارد بر روی شهرهای زجر دیده؟
- دل‌سوزی به حال خودمون خیلی ساده‌ است... خیلی فاجعه سرمون اومده... هر خونواده یه بلایی رو از سر گذرونده... اما دل‌سوزی به حال خودمون خیلی بده.

در بخشی از رمان وزارت والاترین سعادت می‌خوانیم:

زمان صلح بود. این‌طوری می‌گفتند.

صبح‌ها باد گرمی در خیابان‌ّهای شهر می‌وزید و با بلند کردن گرد و خاک، در بطری و ته‌سیگار، آن‌ها را به شیشه‌ی ماشین‌ها می‌زد و چشم‌ موتورسوارها را اذیت می‌کرد. وقتی باد قطع می‌شد، خورشید که به وسط آسمان رسیده بود باعث افزایش گرما در خیابان‌ها می‌شد. مردم منتظر رعدوبرق و باران می‌شدند که معمولاً بعد از طوفان گرد و خاک می‌آمد. اما خبری از باران نمی‌شد. آلونک‌های نزدیک به همی که کنار رودخانه بودند آتش می‌گرفت و بیش از دو هزار آلونک در یک لحظه طعمه‌ی حریق می‌شد.

با این حال، پرک‌ها می‌شکفتند و گل‌های زرد و زیبا می‌دادند. هر تابستان، این گیاه قد می‌کشید و آسمان داغ و قهوه‌ای را به ریشخند می‌گرفت.

او کاملاً ناگهانی و کمی بعد از نیمه‌شب زاده شد. فرشتگان آواز نمی‌خواندند و مجوسان هدیه‌ای نیاورده بودند. اما یک میلیون ستاره در شرق طلوع کرد تا آمدنش را خوش‌آمد بگوید. در یک لحظه وجود نداشت و در لحظه‌ی بعد روی سنگ‌فرش سیمانی و میان آشغال‌ها افتاده بود. زرورق سیگار، چند کیسه‌ی پلاستیک و پاکت‌های خالی چیپس. زیر نور و ستونی از پشه که با نور نئونی روشن شده بود، برهنه دراز کشیده بود. پوستش آبی ‌و سیاه بود و مثل بچه‌فوک کنار دریا برق می‌زد. کاملاً بیدار بود و آرام. برای نوزادی مثل او این امر غیرعادی بود. شاید، در آن نخستین ماه‌های عمرش یاد گرفته بود گریه‌ کردن، دست‌کم گریه‌ کردن‌های او بی‌فایده است.

فهرست مطالب کتاب

1. پرنده‌ها وقتی پیر شدند کجا می‌میرند؟
2. خوابگاه
3. میلاد
4. دکتر آزادبهارتیا
5. تعقیب غاز تنبل
6. چند پرسش برای بعد
7. صاحب‌خانه
8. مستأجر
9. مرگ نابهنگام جبین‌خانوم اول
10. وزارت والاترین سعادت
11. صاحب‌خانه
12. سرگین‌غلتان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب وزارت والاترین سعادت
نویسنده
مترجممحمدمهدی قاسملو
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۷۲
زبانفارسی
شابک978-600-7642-64-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب وزارت والاترین سعادت

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب وزارت والاترین سعادت

برای دریافت کتاب وزارت والاترین سعادت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.