معرفی و دانلود کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری

عکس جلد کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری
قیمت:
۳۲۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری

آلن دوباتن در کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری، با ارائه تمرین‌ها و تحلیل بیست و پنج سر خط خبری که در زندگی روزمره با آن‌ها مواجه هستید مانند تصادف، قتل، جدال‌های سیاسی، سرمایه‌گذارى و ... به شما کمک می‌کند تا اخبار را عمیق‌تر درک کرده و از نتایج آن در زندگی خود بهره‌مند شوید.

چک کردن اخبار بیشتر شبیه به یک عادت است؛ شرایط و محل خاصى نمى‌شناسد؛ خانه، محل کار، در حال رانندگى، در ایستگاه قطار و مترو، هنگام پرواز در هواپیما و حتى موقع غذا خوردن هم شریک و همراه همیشگى ماست. پس از تأمل و مجالى کوتاه دوباره به سراغ آن مى‌رویم. انگار خیلى زود براى آن دلتنگ می‌شویم. کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری (The News: A User's Manual) به دنبال‌کنندگان خبرها پیشنهاد می‌کند که به این عادت مرموز و روزمره‌ی خود نگاهی عمیق‌تر داشته باشند.

حال ما به دنبال چه هستیم که بی‌صبرانه در انتظار رسیدن به آن ثانیه‌شماری کرده‌ایم و از خواب و خوراک خود به‌ خاطر آن زده‌ایم؟ خبرهایی کوتاه و بریده‌هایی درباره دستاوردهای مهم بشریت و یا شرح مفصلی از درگیری‌‌ها و گرفتاری‌هایی که انسان‌ها در جای جای این سیاره گرفتار آن شده‌اند؟

همه‌ی ما بر این باوریم که اخبار چیزى را پیش رویمان مى‌گذارد که فرض مى‌شود غیرعادى‌ترین و مهم‌ترین موضوعات جهان مانند بارش برف بى‌موقع در نواحى گرمسیرى حاره‌اى، عشق عاطفى کودکى از روستایى ناشناس به رئیس‌جمهور، پیشنهاد پزشکان یک بیمارستان براى جداکردن یک جفت دوقلوى به هم چسبیده و ... هستند.

نیمى از مردم جهان و یا به‌ قولى، نصف عالم بشریت به‌ طور روزانه یا دست کم یکبار در روز به وسیله‌ى اخبار افسون مى‌شوند و با سحر و جادوى خبر به‌ خواب مى‌روند. هگل فیلسوف معاصر آلمانى، در جملاتى کوتاه اما تأثیرگذار، این‌طور به ما گوشزد و خاطر نشان کرده است: جوامع وقتى مدرن مى‌شوند که خبر به جاى مذهب منبع اصلى الهام، هدایت و معیار اقتدار و نفوذ شود.

در اقتصادهاى پیشرفته جهان و البته اغلب کشورهاى نه چندان پیشرفته، امروزه خبر چنان جایگاه قدرتمندى را اشغال کرده که قابل تصور نیست؛ یعنى همان شأن و موقعیتى که در گذشته به دین، باورها و اعتماد تعلق داشت به‌ وسیله خبر و اخبار کاملا تسخیر شده است. پیام‌هاى ارسالى به‌ وسیله اخبار و البته پیغام‌هاى پنهان در جوف و پشت اخبار، ثانیه به ثانیه‌ی اوقات هر روز ما را با دقت عجیبى اشغال مى‌کنند.

اخبار مى‌داند و به‌ خوبى آگاه است که چطور مکانیسم و ساز و کار خود را به‌ شکل نامرئى و ناملموس به کار بندد و زیر سوال رفتن خبر و تولید آن را دشوار و غیرقابل دسترس نماید. اخبار و مجریان آن، هرگز دست خود را رو نمى‌کنند. آن‌ها برنامه‌هاى خود را در زیر چتر خبر پیش مى‌برند؛ خبر تنها پوسته‌اى براى القا و هدایت افکار خودشان است.

کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری به عنوان راهنمایی کوچک و در قالبى بسیار خلاصه تلاش مى‌کند عادتى را از سر ما بیندازد که در حال حاضر کمى بیش از حد نرمال، عادى و بى‌ضرر در نظر گرفته مى‌شود، درصورتیکه خبرها مسائل و مشکلاتى را براى ما به وجود مى‌آورند که کنترل آن‌ها از توان ما خارج است.

آلن دوباتن را بیشتر بشناسیم:

نوشتن درباره زندگی روزمره به شیوه‌‌ی فلسفی از دغدغه‌‌های آلن دوباتن (Alain de Botton) است. او در سال 1969 در شهر زوریخ سوئیس چشم به جهان گشود. او معمولا درباره‌ی موضوعاتی مانند عشق، سفر، هنر، معماری و ادبیات می‌نویسد که هر روزه همه‌ی انسان‌ها با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند. آثار آلن دوباتن تاکنون به بیش از سی زبان دنیا برگردانده شده‌اند.

در بخشی از کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری می‌خوانیم:

پیش از آنکه فجایع و حوادثى که به وضوح ما را احاطه کرده‌اند، ما را غمگین و ناامید کنند، باید به یاد داشته باشیم و دائماً به‌ خود یادآور شویم که در خوش‌ بینانه‌ترین و بهترین ارزیابى، اخبار نهایتاً فقط مجموعه‌اى از داستان‌هاى سر هم شده‌اى است که درباره‌ى همان چیزهایی است که در دنیاى اطراف ما اتفاق مى‌افتد، نه کمتر و نه بیشتر.

آیا جامعه‌ى ما فقط مصادیق این خبرها است؟ قتل و خشونت، مادربزرگ ناتوان و علیل تنها، سه دخترى که در زیرزمین مرده پیدا شدند، اعمال شرم‌آور یک وزیر و اختلاس و فساد مالى مقامات دولتى، خودکشى دو نفره در ایستگاه قطار و تصادف مرگبار پنج ماشین در جاده‌ى ساحلى. کاملا معلوم است که این چنین نیست و این خبرها، آینه تمام نماى یک جامعه و مردمى که در آن زندگى مى‌کنند نیستند.

جامعه‌ى ما همچنان و همیشه همان تصاویر زیبا هم هست، همان تکه ابرى که اکنون از روى مناره‌ى کلیسا رد مى‌شود و عکس کارت پستالى را رقم مى‌زند، بدون اینکه کسى متوجه باشد، یا فکرى آرام و ملایم در ذهن پزشکى انسان دوست در همان زمانى که با آمپولى در دست، به بازوى برهنه‌ى بیمارى نزدیک مى‌شود، یا موش مزرعه‌اى در کنار بوته‌هاى نزدیک پرچین که براى زمستان خود و فرزندانش تلاش مى‌کند، یا کودک خردسالى که به پوسته‌ى تخم‌مرغ آب‌پز تازه‌اى ضربه مى‌زند در حالى‌ که مادرش عاشقانه او را تماشا مى کند، یا زیردریایى هسته‌اى که در مرزهاى آبى کشورمان و در عمق هزاران مترى با اقتدار و شجاعت گشت مى‌زند، یا کارخانه‌اى‌که اولین مدل از نوع جدید موتورى را تولید مى‌کند که سوخت کمترى مصرف مى‌کند و نسبت به نمونه‌هاى خارجى مزایاى زیادى دارد، یا همسرى که، على‌رغم عصبانیت‌ها و برافروختگى‌ها و جنجال‌هاى خارق‌العاده و کلمات نامهربانانه که در زندگى‌اش جریان دارد، فواید و مزایاى صبر و بخشش را کشف مى‌کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
سیاست‌ها
خستگى و سردرگمى
ترس و خشم
آدم‌هاى ناباب و آدم بد
ایده‌هاى خلاقانه دریافتى
اخبار جهان
اطلاعات/ تخیلات
تکست یا متن خبرى با همه جزئیات
عکاسى
اقتصاد
ام دو و آرمانشهر
اخبار سرمایه‌گذارى
شخصیت‌هاى معروف یا سلبرتى‌ها
تحسین
حسد
تمایل به مشهور شدن
صدمات و معایب شهرت
فاجعه
تراژدى
تصادف
طبیعت
اخبار سلامتى
مصرف
غذا، سفر، تکنولوژى ...
فرهنگ
نتیجه‌گیرى
شخصى کردن
اخبار سیاسى
اخبار جهان
اخبار اقتصادى
اخبار هنرمندان
اخبار فاجعه
اخبار مصرف‌کنندگان
اخبار از درون

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری
نویسنده
مترجممحمدباقر اسمعیل پور، فرناز گنجی
ناشر چاپیانتشارات مصدق
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۰
زبانفارسی
شابک978-622-6640-03-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۲۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری

برای دریافت کتاب اخبار: راهنمای مخاطبان خبر و آژانس‌‌های خبری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.