معرفی و دانلود کتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی

عکس جلد کتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی
قیمت:
8450 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی

کتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی نوشته پروین کاشانی‌زاده، خاطرات یک بانوی پرستار از دوران جنگ ایران و عراق در بیمارستان OPD شرکت نفت آبادان را به تصویر می‌کشد.

سکینه محمدی یکی از سوپروایزرهای بیمارستان نفت آبادان در زمان جنگ تحمیلی بود و در این کتاب خاطراتش از رویدادهای تلخ آن زمان را بیان و به جزئیات مختلفی از جمله رسیدگی پرستاران و درمانگران به مجروحان جنگی اشاره می‌کند.

کتاب تیمار غریبان خشونت‌های جنگ و جبهه را از زبان زنی قدرتمند مطرح می‌کند و در خلال به تصویر کشیدن این حقایق تلخ، بافت فرهنگی و اجتماعی مردم آبادان در زمان جنگ را نیز به نمایش می‌گذارد.

در بخشی از کتاب تیمار غریبان می‌خوانیم:

هجدهم اسفند همان سال احساس کردم توده‌ای در سینه‌ام هست. باز هم گرفتار بیماری شده بودم؛ بیماری‌ای که می‌دانستم نه‌تنها من، بلکه همسر و فرزندانم را بار دیگر درگیر خواهد کرد. نزد دکتر رفتم. برایم ماموگرافی نوشت. جواب ماموگرافی وجود یک توده را تأیید می‌کرد. روزهای آخر سال 1380 بود و پزشک متخصص در شهر نبود. مشکلات کار و خانه سبب شد توجهی جدّی به بیماری‌ام نشان ندهم. همسرم مدام به من تذکر می‌داد و از من می‌خواست هرچه زودتر درمان را شروع کنم؛ ولی مسئلۀ به این مهمی را پشت گوش انداختم. خرداد‌ سال 1381 رسید و من بالاخره نزد دکتری در آبادان رفتم. ایشان نمونه‌برداری کرد و نمونه را به پاتولوژی فرستاد. بعد از مدتی جواب آزمایش به دستم رسید که توده از نوع بدخیم است و باید سینه کاملاً برداشته شود. غلام‌رضا، به دلیل موقعیت شغلی‌اش، زیاد در خانه نبود. اصلاً بیشتر روزها خارج از آبادان بود. از قضا همان روز به خانه آمد. جواب را گرفته بودم و نمی‌دانستم با توجه به مشکلات و حجم کارش به او جریان را بگویم یا نه. ما به هم قول داده بودیم هیچ اتفاقی را از هم پنهان نکنیم. این موضوعْ موضوع کوچکی نبود؛ مسئلۀ مرگ و زندگی بود و او هم حق داشت که از وضعیت من مطلع باشد. تصمیم گرفتم بعد از شام به او بگویم. بدون اینکه بچه‌ها متوجه شوند، به او گفتم: «می‌خوام یه موضوعی رو بهت بگم!»

غلام‌رضا، مثل همیشه، با روی گشاده و آرام، گفت: «سراپا به ‌گوشم حاج خانم. خیره!»

گفتم: «راستش آزم

ایش نشون داد تودۀ سرطانی و از نوع بدخیمه.»

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
اشاره
دوران کودکی
ورود به دنیای پدر
به خاطر یک شعر
گامی به پیش
ورود به دانشکدۀ پرستاری
به سوی پیروزی
آغاز زندگی مشترک هم‌زمان با حملۀ عراق
حمله به آبادان
به خاطر فرزندم
شکست حصر آبادان
آزادسازی خرمشهر
رؤیا یا حقیقت
شهید محمد‌تقی نجیبی
شهادت نبض بیمارستان
جراحی بدون امکانات
گذری بر خاطرات کودکی
حملۀ شیمیایی و ترک آبادان
بازگشت به آبادان
سفر دیدار حضرت دوست
پرستار بیمار
تصاویر و اسناد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات188
زبانفارسی
شابک978-600-03-1710-2
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی

برای دریافت کتاب تیمار غریبان: خاطرات سکینه محمدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.