معرفی و دانلود کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

عکس جلد کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده
قیمت:
28900 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده، اثری کاربردی، جذاب و ساده از اولیویا تلفورد است. این کتاب بهترین راهنما برای شروع درمان‌ شناختی رفتاری شناخته می‌شود و تمام راهبردهای کلیدی را برای ایجاد تغییر و تحولات مثبت روانی، به شما ارائه می‌کند.

درباره کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده:

تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید چه چیزی بیش از همه خوشحالتان می‌کند؟ یا ساده‌تر از این، آیا آدم‌هایی را دیده‌اید که در زندگی همیشه شادند؟ فکرمی‌کنید راز این شادی مداوم و آشکار چیست؟

راز همیشه شاد بودن، کیمیایی است که همه آدم‌ها به دنبال آن هستند. اما، شیوه زندگی و نحوه نگرش به آن از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. بعضی از افراد زندگی را بسیار ساده پیش می‌برند و برخی از آن‌ها سخت‌گیری‌های مخصوص به خودشان را دارند! با این مقدمه قطعا متوجه شده‌اید که همه‌چیز به طرز تفکر شما مربوط می‌شود. اینکه شما چگونه فکر می‌کنید و یا تا چه اندازه خوشبین یا بدبین هستید، همان چیزی است که نگاه شما را از دیگران متمایز می‌کند.

اولیویا تلفورد (Olivia Telford) به‌عنوان یک نویسنده ماهر، با تسلط بی‌نظیر روی موضوعات مختلف روانشناسی، به قدردانی از اتفاقات ساده و چیزهای کوچک در زندگی معتقد است. تلفورد با مهارت شگفت‌انگیز خودش، کلمات و موضوعات را آنچنان هنرمندانه در کنار هم می‌نشاند که با خواندن آن‌ها و به‌کارگیری تمرین‌های کاربردی رویکرد درمانی CBT، می‌توانید شیوه تفکر و سبک غلط زندگی خودتان را تغییر دهید.

کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده (Cognitive Behavioral Therapy)، جنبه‌های مثبت و منفی از زندگی را به نمایش می‌گذارد و شیوه مدیریت افکار را به شما می‌آموزد. مهم‌ترین نکته‌ای که در این کتاب ژانر روانشناسی می‌آموزید، ‌این است که چرا و چگونه به استرس، ‌اضطراب و دیگر مشکلات روانشناختی دچار می‌شوید و چطور می‌توانید آن را کنترل و مدیریت کنید.

خواندن این کتاب ساده و کاربردی به شما کمک می‌کند که مسیر درست تفکر را پیدا کرده و به کمک آن شیوه صحیحی را برای شاد زیستن به کار بگیرید. اولیویا تلفورد این کتاب را با هنرمندی قابل ستایشی نوشته است که شبیه به یک نقشه راه برای داشتن یک زندگی آرام، همراه با سلامت روان عمل می‌کند. شما می‌توانید با کمک تمرین‌هایی که در هر بخش از کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده آمده است، به تجزیه و تحلیل رفتارها و در نهایت تغییر آن‌ها به سمت مثبت بپردازید.

در نکوداشت کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده:

- تجربه بزرگ و ارزش عالی! زمانی که این کتاب را انتخاب می‌کنید، از یک تجربه عالی برای خواندن لذت می‌برید. (amazon)

کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب، محبوب همه افرادی است که قصد دارند در راه تغییر نگرش‌ها، تفکرات و سبک زندگی خود، قدم برمی‌دارند.

با اولیویا تلفورد بیشتر آشنا شویم:

اگر به دنبال بهترین نویسندگان سبک مینیمالیست بگردید، قطعا نام اولیویا تلفورد را در میان آن‌ها خواهید دید. اولیویا که قلم او به شکل شگفت‌انگیزی اثرگذار است، در خانواده‌ای نسبتا نابه‌سامان بزرگ شده و همواره در تلاش بوده تا با ایجاد راه‌های نجات صحیح در زندگی، از مهلکه افسردگی و تنش‌های روانی بیرون رود. همین نکته باعث شده است که آثار بی‌نظیر و ماندگاری در این زمینه از خود برجای بگذارد.

تلفورد، همیشه بر مراقبت از روان، روابط و تجربیات خوب تاکید می‌کند و در پی یافتن و اشتراک‌گذاری مسیری است که به ایجاد سلامت روان یا ترمیم آن ختم شود. این نویسنده محبوب دانمارکی، آثار تحسین‌شده و کاربردی دیگری را نیز منتشر کرده است که مهم‌ترین آن‌ کتاب هنر زندگی مینیمالیستی است.

در بخشی از کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده می‌خوانیم:

افراد افسرده اغلب احساس له شدن زیر بار مشکلات و دل‌مردگی دارند و حتی انجام کار‌های کوچک و روزمره مانند شستن لباس‌ها برایشان دلهره‌آور می‌شود. افسردگی انرژی شما را تخلیه می‌کند و باعث می‌شود که بپرسید: «انجام این کار چه فایده‌ای دارد؟»

با گذشت زمان، فعالیت‌های بیشتری را از زندگی روزمره خود حذف می‌کنید که باعث می‌شود حتی بیشتر احساس افسردگی و بی‌ارزشی داشته باشید. انگیزه‌ شما کم و کم‌تر می‌شود و به خودتان می‌گویید: «من نمی‌توانم با هیچ چیزی کنار بیایم»، «من هرگز بهتر نمی‌شوم» و «دیگر از هیچ چیز لذت نمی‌برم.»

برای ر‌هایی از افسردگی باید این چرخه را متوقف کنید. تنها راه به‌دست ‌آوردن مجدد کنترل زندگی این است که دوباره در فعالیت‌های مثبت شرکت کنید، حتی اگر نمی‌خواهید این کار را انجام دهید. این استراتژی به‌عنوان فعال‌سازی رفتاری یا BA شناخته می‌شود. اولین قدم برای فعال‌سازی رفتاری این است که به فعالیت‌هایی فکر کنید که از آن‌ها لذت می‌برید...

تمرین: برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های مثبت

فهرستی از فعالیت‌های ساده تهیه کنید که قبل از ابتلا به افسردگی از آن‌ها لذت می‌بردید. این فعالیت‌ها می‌توانند شامل کارهای ساده‌ای مانند تماشای فیلم در خانه باشند. برای تهیه‌ی لیست زمان کافی بگذارید، زیرا افسردگی می‌تواند یادآوری چیز‌ها را سخت‌تر کند.

اکنون برنامه‌ریزی کنید که چه زمانی می‌توانید سه مورد از این فعالیت‌ها را در هفته‌ آینده انجام دهید. برای شروع بیست دقیقه کافی است. هر جلسه از این فعالیت را در دفتر خود یادداشت کنید. این کار بسیار مهم است، بنابراین در مورد وقت گذاشتن برای خودتان احساس گناه نکنید.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: درمان شناختی رفتاری چیست؟
فصل دوم: درمان شناختی رفتاری و افسردگی
فصل سوم: فعال‌سازی رفتاری و حل مسئله
فصل چهارم: درمان شناختی رفتاری و بی‌خوابی
فصل پنجم: درمان شناختی رفتاری و اضطراب
فصل ششم: درمان شناختی رفتاری و غلبه بر وسواس و افکار مزاحم
فصل هفتم: درمان شناختی رفتاری و اهمال‌کاری
فصل هشتم: درمان شناختی رفتاری و ر‌هایی از پشیمانی و احساس گناه
فصل نهم: درمان شناختی رفتاری و اعتیاد
فصل دهم: درمان شناختی رفتاری و حسادت
فصل یازدهم: قاطعیت داشتن و انتقادپذیر بودن
فصل دوازدهم: درمان شناختی رفتاری و ذهن‌آگاهی
نتیجه‌گیری
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده
نویسنده
مترجمفرناز ولی زاده
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات186
زبانفارسی
شابک978-622-94573-1-3
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
28900 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

امین معراجی
۱۴۰۱/۱۲/۱۰
کتاب رو به طور کامل مطالعه کردم. در زمینه درمان شناختی رفتاری، این یک کتاب مختصر و بسیار عالی با ترجمه روان است که خواندنش رو به شما پیشنهاد میکنم. خیلی از روان درمانگرهای کشور از این تکنیک در کنار روش act مبتنی بر پذیرش و تعهد استفاده میکنند.
کیارش نراقی
۱۴۰۲/۷/۵
کتاب خوبی بود. ساده بود و مسائل پایه‌ای رو توضیح داده بود درمان شناختی رفتاری یکی از درمان‌های بسیار مهم در تراپی است ولی خوب اینکه بگیم مطالب خیلی جدید بوده باشن اینطور نبود به نظرم میتونه کارامد باشه
sa za
۱۴۰۱/۸/۱۸
برای من کاربردیه و هم برای شاگردام و هم مراجعم از این کتاب و راهنمایی‌هاش استفاده کردم و درمان‌های کاربردی مفید و کوتاهی داره امیدوارم بعنوان مکمل بتونم استفاده کنم
امیرشهریار
۱۴۰۲/۱/۷
بسیار علاقه‌مند به زمینه و کتاب‌های روانشناسی هستم و این کتاب مورد پسندم بود. توصیه میکنم برای زندگی روزمره مون بدرد میخوره
ح ق
۱۴۰۱/۸/۱۱
بسیار عالی cbt رو خیلی ساده توضیح داده
واقعا این سادگی و علمی بودن در کنار هم بسیار به عالی بودن کتاب کمک کرده
positive psychology
۱۴۰۱/۲/۱۰
این کتاب برای همه ضروریه. کتابی که ذهن و نحوه فکر کردن ما رو تغییر میده. با ترجمه‌ای بسیار روان و عالی
فاطمه فراحی
۱۴۰۲/۶/۳۰
کتاب مفید و کاربردی بود نیاز که کمی به روز و کامل تر بشه اما پیشنهاد می‌کنم بخونید
بهزاد رمضان
۱۴۰۱/۲/۹
کتاب بسیار عاالی و قابل استفاده برای همه می‌باشد
ترجمه هم بسیاار روان و عاالی می‌باشد
زهرا کردی
۱۴۰۱/۸/۲۸
این کتاب عالیه. درمان استرس، افکار منفی، بی خوابی و...
فاطمه حمزوی
۱۴۰۱/۶/۱۲
کتاب بسیار خوب قابل فهم برای همه افراد و کاربردی
مجید رستگار
۱۴۰۱/۴/۲۰
کتاب بسیار کاربردی با ترجمه سلیس و روان👌👍
بهزاد رمضان
۱۴۰۱/۲/۹
مطالب بسیار کاربردی و ترجمه بسیار سلیس و روان میباشد
زهرا خدری
۱۴۰۱/۸/۱۳
سلام
کتاب مفید و کاربردی بوده است
فاطمه عبداله زاده
۱۴۰۱/۴/۲۶
خیلی خلاصه و مفید توضیح داده شده
ساناز امینی
۱۴۰۱/۲/۲۹
بسیار عالی و کاربردی بود
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

برای دریافت کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.