معرفی و دانلود PDF کتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس

برای دانلود قانونی کتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس

کتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس نوشته‌ی سید نصیب اله دوستی مطلق و عسگر سرمست، ابعاد علمی، سیاسی، حقوقی و اقتصادی موافقت‌نامه پاریس که شامل مصرف انرژی‌های فسیلی در دنیا، مشکلات گازهای گلخانه‌ای و ... است را مورد بررسی قرار می‌دهد. این موافقت نامه عهدنامه‌ای اقتصادی است نه محیط‌زیستی.

امروزه افزایش دمای زمین و ایجاد تغییرات در اقلیم نقاط مختلف جهان حاصل از آن، به یکی از چالشی ترین مباحث در رسانه‌ها و در بین سیاستمداران جهان تبدیل شده است. این نگرانی حتی به میان مردم کشیده شده و بسیاری از آن‌ها را نسبت به آینده خود مضطرب کرده است. حتی این جریان موجب تشکیل سازمان‌های مردم نهاد در کشورهای مختلف برای دفاع از زمین در برابر فعالیت‌های صنعتی شده است.

بسیاری از این گروه‌ها معتقدند که فعالیت‌های صنعتی و به خصوص مصرف سوخت‌های فسیلی موجب بروز مشکل فعلی در زمین شده است و باید برای مبارزه با گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی به سمت کنار گذاشتن تولید و مصرف نفت، گاز و زغال سنگ رفت. برخی نیز بر این باورند که ظهور لکه‌های خورشیدی موجب گرم شدن زمین می‌شود و برخی دیگر نیز بر این باورند که جذب گرمایی اقیانوس‌ها علت گرم شدن کره زمین است. به هر حال افزایش دمای زمین وجود دارد و دلیل این امر نیز ناشناخته می‌باشد.

یکی از تبعات گرمایش زمین تغییرات اقلیمی است که به عقیده برخی از اندیشمندان، یکی از تهدیدات نوظهور برای بشر تلقی می‌شود. بنابراین سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد با تشکیل کنوانسیون تغییرات اقلیمی به دنبال حل این مشکل جهانی برآمدند و سعی دارند با ایجاد معاهدات بین‌المللی کشورها را وادار به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از جمله دی اکسید کربن کنند.

در بخشی از کتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس می‌خوانیم:

دانشمندان و اقلیم شناسان جهان در تفسیر تغییر اقلیم و علت احتمالی آن به دو گروه عمده تقسیم می‌شوند. عده‌ای از آن‌ها دی اکسید کربن حاصل از مصرف سوخت‌های فسیلی در طول سال‌های پس از انقلاب صنعتی را عامل وضع موجود می‌دانند و معتقدند این گاز به عنوان مهم‌ترین گاز گلخانه‌ای جو، موجب گرم‌تر شدن زمین و به تبع آن تغییر اقلیم شده است. از آن طرف، گروه دیگری از دانشمندان یا اساسا اعتقادی به تغییر اقلیم ندارند و وضع موجود را گذر کره‌ی زمین از یک چرخه طبیعی تفسیر می‌کنند یا نقش عوامل دیگر مانند تغییر فعالیت‌های خورشیدی را بسیار پررنگ‌تر از نقش انسان در تغییر اقلیم می‌دانند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: ابعاد علمی موافقت‌نامه پاریس
فصل دوم: ابعاد اقتصادی موافقت‌نامه پاریس
فصل سوم: ابعاد حقوقی موافقت‌نامه پاریس
فصل چهارم: ابعاد سیاسی و امنیتی موافقت‌نامه پاریس
فصل پنجم: سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات109
زبانفارسی
شابک978-622-6885-03-4
موضوع کتابکتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
23000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس

برای دریافت کتاب بررسی موافقت نامه تغییر اقلیم پاریس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.