معرفی و دانلود کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی

عکس جلد کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی

کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی نوشته‌ی سایه مهری چمبلی و فاطمه نیک سیرت، با ارائه توضیحات خلاصه اما کامل در مورد عادت ماهیانه بانوان به بررسی تاثیرات بسیار زیاد تغذیه و ورزش در این دوران پرداخته است.

پریود (قاعدگی) یکی از فازهای رشد در دختران است. پریود همانند خیلی از علائم دیگر بلوغ امکان دارد برای دختران بهت‌آور باشد. بعضی از دختران امکان دارد به نوعی از پریود شدن ترس داشته و یا نگران آن باشند. بسیاری از دختران درک کاملی از دستگاه تناسلی زنان و چگونگی کارکرد آن در طی یک دورۀ قاعدگی (پریود) نداشته و به همین دلیل قاعدگی را برای آنان اسرارآمیز جلوه می‌دهد.

یک دورۀ پریود (قاعدگی) مدت زمان اولین روز خونریزی در یک ماه تا اولین روز خونریزی در ماه بعد است. به طور مثال چنانچه اولین خونریزی دختری در 9 بهمن باشد و روز اول خونریزی بعدی وی در 2 اسفند باشد دورۀ قاعدگی او 22 روز طول کشیده است (از 9 بهمن تا 2 اسفند).

در بخشی از کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی می‌خوانیم:

همانگونه که سن شروع بلوغ در دختران متفاوت است، دوره‌های پریود نیز برای دختران متفاوت است. دورۀ زمانی میان دو خونریزی را دورۀ قاعدگی یا پریود می‌گویند. دورۀ‌ پریود برای بعضی دختران ممکن است 28 روز، برای بعضی دیگر 24 روز، 30 روز و یا حتی 35 روز طول بکشد. حتی این زمان از یک دوره تا دورۀ بعد ممکن است فرق داشته باشد.

دختران نوجوان و جوان ممکن است قاعدگی نامنظم داشته باشند که بخصوص در اولین دوره‌های پریود بیشتر دیده می‌شود. برای مثال یک دختر که به تازگی پریود شده است ممکن است 2 ماه متوالی دور‌های 28 روزه داشته باشد و در طی یک ماه بعد هیچ خونریزی نداشته باشد یا حتی دو خونریزی متوالی با فاصلۀ‌ زمانی بسیار کم بین آن‌ها داشته باشد.

معمولاً پس از چندین ماه، دوره‌های پریود از نظم بهتری برخوردار می‌شود امّا بعضی از زنان حتی تا بزرگسالی نیز دوره‌های نامنظم دارند. با گذشت زمان و آشنایی بیشتر دختر با شرایط دوره‌های پریود خود، معمولاًً دختران می‌توانند دورۀ‌ خونریزی بعدی خود را حدس بزنند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی
نویسنده،
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات24
زبانفارسی
شابک978-622-6201-53-7
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های سلامتی و بهداشت
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی

ن م
۱۴۰۰/۷/۲
سلام
اطلاعات کمی داشت انتظار داشتم جامع در این مورد صحبت میکرد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی

برای دریافت کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.