معرفی و دانلود کتاب گذران زمستان‌های زندگی: ‏‫زندگی یخ زد ولی من شکوفا شدم

عکس جلد کتاب گذران زمستان‌های زندگی: ‏‫زندگی یخ زد ولی من شکوفا شدم
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب گذران زمستان‌های زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گذران زمستان‌های زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گذران زمستان‌های زندگی: ‏‫زندگی یخ زد ولی من شکوفا شدم

ما از همان سال‌های ابتدایی تولد که آرزوهایمان برای اولین بار زمختی واقعیت را می‌چشند، تا بزرگسالی و دم مرگ ناکامی و شکست را تجربه می‌کنیم. کاترین می در کتاب گذران زمستان‌های زندگی با روایت خاطرات خود به کاوش در شرایط انسانی پرداخته و به شما نشان می‌دهد چگونه می‌توانید ناکامی‌ها و دوره‌های زمستانی زندگی‌تان را در آغوش بگیرید.

درباره کتاب گذران زمستان‌های زندگی:

در زندگی همه‌ی ما دوره‌هایی وجود دارد که احساس می‌کنیم توان لازم برای ادامه دادن را نداریم. درماندگی احساسی آشنا برای نوع انسانی‌ست؛ نوعی از پا درآمدن، ناامید شدن، بُریدن و خیره به اتفات نگریستن. حقیقت این است که جهان برای ما فرش قرمز پهن نکرده و به نظر می‌رسد عوامل زیادی می‌توانند ما را درمانده کنند.

چه درماندگی در روابط بین فردی باشد، چه در مواجهه با هستی و مرگ و حتی در نسبت با سیاست و امر اجتماعی. گویی که انرژی روانی ما برای مواجهه با جهان و همه‌ی مناسباتش به کمترین حد خود رسیده باشد. کاترین می (katherine may) در کتاب گذران زمستان‌های زندگی (wintering) به ما کمک می‌کند تا راهی برای تاب‌آوردن هنگام روبه‌رویی با اتفاقات دشوار بیابیم و زمستان‌های استخوان‌سوز زندگی را با کمترین آسیب پشت سر بگذاریم.

انسان گاهی به‌قدری گرفتار مشکلات زندگی می‌شود، که از یک جا به بعد به یک تماشاچیِ صرف تبدیل می‌گردد. انگار که جهان او را از پا درآورده باشد و او دیگر هیچ تلاشی برای حل مسأله انجام ندهد. کاترین می که خود تجاربی تلخ و دردناک را پشت سر گذاشته بود، در سال 2020 کتابی تألیف کرده که توانِ امیدورزی مخاطبانش را افزایش می‌دهد. به شیوه‌ای که به شما کمک می‌کند در جهانی پر از عدم قطعیت و ناخشنودی، جایی برای امید باقی بگذارید. او با بهره‌گیری از اسطوره‌، طبیعت و ادبیات راهنمایی کاربردی برای شما فراهم کرده است. برای با مطالعه‌ی این اثر خواهید دید که درماندگی و شکست سرنوشت ناگزیر هیچکدام از ما نیست. بلکه با پذیرش می‌توان از آن عبور کرد.

ما تنها سَروران کائنات و مرکز عالم نیستیم و دیر یا زود خواهیم دید که چگونه طرح‌هایمان برای زندگی شکست می‌خورد. در چنین شرایطی می‌توان مقهور دنیایی خیالی شد و خود را در سرزنش، حسرت و اندوه غرقه ساخت. اما می‌توان ایستاد، نگاهی واقع‌بینانه به هستی داشت و به چیزی ورای آن شکست‌ها و سختی‌ها اندیشید. کتاب گذران زمستان‌های زندگی به ما نشان می‌دهد که پذیرفتن فعالانه‌ی سختی‌ها چگونه برایمان امکان آرامش و تسکین را فراهم می‌کند. بیان استوار، صادق و دقیق نگارنده شما را تا پایان با خود همراه می‌سازد. بنابراین اگر به دنبال یافتن راه‌هایی برای مراقبت از خود در دل زمستان‌های زندگی هستید، باید به شما بگوییم که این کتاب خودیاریِ اثربخش به این می‌ماند که در سرمای زمستان، در هجوم اخبار و اتفاقات ناگوار، پتویی گرم به دور خود بپیچید و لحظاتی التیام‌بخش را تجربه کنید.

کتاب گذران زمستان‌های زندگی مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های خودیاری علاقه دارید، می‌توانید بهره‌ی فراوانی از این اثر ببرید.

با کاترین می بیشتر آشنا شویم:

او اغلب با آثار تخیلی‌اش شناخته می‌شود. کاترین می بر این باور است که جهان طبیعت می‌تواند چنان بر سلامت روح و روان ما تأثیر بگذارد که خود نیز هرگز تصورش را نمی‌کنیم. او شیفته‌ی پیاده‌روی‌های طولانی و شنا کردن در دریا است و هر دوی این‌ها به او کمک کرده‌اند تا از زمستان‌های سخت زندگی‌اش عبور کند. کتاب خاطرات الهام‌بخش او با عنوان «نیروی کهربایی تمام چیزهای زنده» درباره‌ی پیاده‌رَوی‌هایش در طبیعت است، هنگامی که ابتلا به سندروم آسپرگر را پذیرفت.

در بخشی از کتاب گذران زمستان‌های زندگی می‌خوانیم:

وقتی معلم هستی نمی‌توانی ناخرسند و بی‌انگیزه وارد کلاس شوی، بلکه باید انرژی خود را قربانی دانش‌آموزانت کنی. مجبوری بی‌میلی خود را برای خاموش کردن آتش بی‌علاقگی آن‌ها به‌کار گیری. باید بتوانی به دور از باورهای تعصبی سنّتی - که دانش‌آموزان همیشه تنبل، پررو و تربیت‌ناپذیرند - عمل کنی. و درحالی‌که چنین عمل می‌کنی می‌دانی تک‌تک آن‌ها زیر فشار غصه‌ها، ترس‌ها و بار سنگین کارها و وظایف شخصی خود هلاک شده‌اند. تو وارد کلاس می‌شوی و سعی می‌کنی این خیل کثیر را طوری آموزش دهی که چیزی بیاموزند تا بتوانند مشکلاتشان را در آینده کاهش دهند.

ناگهان حس کردم صدای من مثل قیفی است که تمام این بارها را در خود جمع کرده و تلاش می‌کند باریکه‌ای از واژگان التیام‌بخش را بیافریند.

فیلیپ پرسید: «تو کتاب زیر جنگل شیری را می‌شناسی؟» و من پاسخ دادم که اتفاقاً یک نسخۀ جدید آن روی میز کارم قرار داشت و تصمیم داشتم برای دفاع از دکتریِ یک نفر از آن بهره بگیرم. در خانه روی انبوه آلبوم‌های شوهرم یک نسخه از اجرای تئاتر «دیلن توماس» است که در سال 1954 توسط «ریچارد برتون» ضبط شده است. من آن را یک متن ناشناخته می‌انگارم، اما ریتم موج‌دار و طنز ظریف آن همیشه جذبم کرده است.

فیلیپ نسخۀ خود را باز کرد و روی دستگاه پخش موسیقی گذاشت و گفت: «صفحۀ اول را بخوان.» و باز صدایم همراهی نکرد. بهار است و شب‌های بی‌مهتاب در شهر کوچک، بی‌ستاره و سیاهی محض، خیابان‌های سنگی در سکوت... نمی‌توانستم نفسم را به‌حدی که برای آن جملات پرپیچ‌وخم لازم بود نگه دارم. در سکوت جملات را به‌خوبی درک می‌کردم اما صدایم که بلند می‌شد مثل کودکی که تازه خواندن می‌آموزد تپق می‌زدم. همان نخستین پاراگراف انگار یک عمر طول کشید تا به پایان رسد. صدایم مثل چکشی بود که بی‌نظم بر هر بخش می‌کوبید و بر بخشی دیگر فرود می‌آمد؛ تیز و کوبنده.

فهرست مطالب کتاب

دربارۀ نویسنده
پیش‌درآمد: سپتامبر
گرمای پاییزی
اکتبر
آماده کردن
آب گرم
داستان اشباح
نوامبر
دگردیسی
خواب
دسامبر
نور و روشنایی
چلۀ زمستان
تجلی
ژانویه
تاریکی
گرسنگی
فوریه
برف
آب سرد
مارس
بقا
آواز
سخن پایانی: اواخر مارس
آب شدن
تقدیر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گذران زمستان‌های زندگی: ‏‫زندگی یخ زد ولی من شکوفا شدم
نویسنده
مترجمالهام عبادی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-600-461-479-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گذران زمستان‌های زندگی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب گذران زمستان‌های زندگی

برای دریافت کتاب گذران زمستان‌های زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.