معرفی و دانلود کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه: سبک‌ها- رنگ‌ها- جزئیات

عکس جلد کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه: سبک‌ها- رنگ‌ها- جزئیات
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه: سبک‌ها- رنگ‌ها- جزئیات

کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه نوشته‌ی محمدرضا مفیدی و سحر مفیدی، مفاهیم طراحی، سبک‌ها، رنگ‌ها و جزئیات را شرح می‌دهد و مطابق با ویژگی‌های مردان به اصول طراحی اتاقِ کار خانگیِ آن‌ها می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه:

طراحی فضای داخلی یا تزئین دکوراتیو و چیدمان فضا، براساس نیازهای کارکردی و کاربری آن‌ها برحسب نیازهای گروه سنی و جنسی همیشه از لحاظ: طرح، رنگ، متریال، سبک، نورپردازی، عناصر تزئینی - اجرایی، اکسسوارها و تفاوت‌های سلیقه‌ای و میزان هزینه‌کرد متفاوت است. در واقع از لحاظ روانشناختی نقش گروه سنی و جنسی در فرایند طراحی تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب عناصر، فرم طراحی و شیوه‌ی اجرا می‌گذارد.

همین اصل در فرایند طراحی محیط کار خانگی اعم از: میز کار اختصاصی در گوشه‌ای از اتاق، میز کار در بخشی از آشپزخانه، اتاق کاری اختصاصی در خانه و هر نقطه‌ای که برای محل کار روزانه یا حتی امور اختصاصی همچون: یادداشت‌برداری روزانه، مطالعه، چک کردن ایمیل‌ها و کارکردن با کامپیوتر و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر عملکرد و راحتی، طراحی مناسب از نظر رنگ، نور و تزئینات برای پسران و مردان هم اهمیت دارد و شخصیت متفاوت‌تری از یک محیط کار خانگی برای خانم‌ها در آن تعریف می‌شود که هم دنج باشد و هم نفیس و آرامش‌بخش.

به همین دلیل طراحی دفاتر خانگی همانطور که توضیح داده شده می‌تواند یک میز کار باشد یا یک اتاق مجزا یا گوشه‌ای اختصاصی از یک فضای اصلی اعم از اتاق خواب یا نشیمن. در این برآیند طراحی، باید به سبک‌های معماری داخلی، رنگ مایه‌ها، نورپردازی، مبلمان، کفپوش، گیاهان و تناسب و میزان استفاده و موقعیت عملکردی آن‌ها در طول شبانه روز توجه شود.

محیط کار خانگی به ویژه در دوران پاندمیک که تعدادی از مشاغل به صورت دورکاری و آنلاین فعال هستند، بیشتر از پیش برای افراد شاغل اهمیت پیدا کرده است. این مسئله در گذشته چندان مهم نبود و تعریف محیط کار خانگی صرفاً یک میز مطالعه بود و کار کردن در منزل به صورت آنلاین و دورکاری امری غیرحرفه‌ای و غیرقابل پذیرش برای کارفرمایان بوده است.

پس طراحی دفاتر خانگی با ویژگی و نیازهای پسران و مردان شاغل و دانشجو، یک امر انکار ناپذیر در فضاسازی اختصاصی محیط خانه برای آنان است که کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه (Design of cozy and Exquisite Masculine Home Offices) به آن می‌پردازد.

کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به طراحی داخلی و همه‌ی آقایانی که در منزل به فعالیت کاری یا تحصیل مشغولند، می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

در بخشی از کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه می‌خوانیم:

سبک مونوکروماتیک: واژه مونوکروماتیک از نظر ادبی به معنای تک رنگ است، اما در معماری داخلی، به معنای استفاده از یک رنگ واحد، در طیف‌های تیره تا روشن، برای ایجاد فضایی زنده میباشد. در واقع سبک مونوکروماتیک، از کنار هم قرار دادن اشیا هم رنگ در طراحی داخلی، به تعادل می‌رسد. سبک مونوکروماتیک، اشیا هم رنگ را از کم رنگ تا پر رنگ، با هم ترکیب می‌کند تا جلوه خاص و منحصر به فردی به فضای داخلی داده شود. سبک مونوکروماتیک، مناسب فضای کوچک است، زیرا استفاده از سایه و تن‌های مختلف یک رنگ خاص، باعث می‌شود فضا بزرگتر جلوه کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: مفاهیم طراحی
مقدمه
قوانین معماری داخلی
سبک معماری داخلی مورد علاقه
فصل دوم: طراحی دفاتر خانگی
طراحی یک دفتر کار مناسب
دفاتر دنج و نفیس
دفاتر خانگی زیر شیروانی
دفاتر خانگی با چشم انداز خیره کننده
تبدیل دفترخانگی به محل کار
میزهای کار گوشه‌ای
گیاه مناسب اتاق کار خانگی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه: سبک‌ها- رنگ‌ها- جزئیات
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات کیان دانش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات110
زبانفارسی
شابک978-622-7423-55-6
موضوع کتابکتاب‌های معماری
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه

برای دریافت کتاب طراحی دفاتر خانگی دنج و نفیس مردانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.