معرفی و دانلود PDF کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم

عکس جلد کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم

مهدی پورقیصری در کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم، سعی دارد به مسئله مهم تعارض، علت وجود و مدیریت آن در جامعه نگاهی نو داشته باشد.

قسمتی از مقدمه آقای مارتی برونستاین نویسنده پرفروش‌ترین کتاب‌ها در زمینه روابط انسانی: من هرگز مهدی پورقیصری را ملاقات نکرده‌ام در حقیقت او بسیار دورتر از من زندگی می‌کند. او در ایران زندگی می‌کند و من در آمریکا، ولی به لطف عصر ارتباطات می‌توانیم با هم گفتگو کنیم.

با توجه به شناختی که از مهدی پیدا کردم او به ارتباط مردم با یکدیگر (مخصوصا روابط میان فردی) اهمیت بسیار می‌دهد.

او (مهدی) می‌خواهد انسان‌ها در هنگام تعارض رفتار خشونت‌آمیز نداشته باشند. بلکه توانایی داشته باشند چگونه و بطور سازنده با مهارت مرحله به مرحله، تعارض را حل کنند. وجود تفاوت در هر مکانی اجتناب ناپذیر است و آگاه بودن از مراحل حل تعارض‌ها بطور محترمانه و اثربخش توانایی با ارزشی است به همین دلیل به این مبحث به جای جلوگیری از تعارض، مدیریت تعارض نام داده شد. من فهمیدم مهدی کلاس‌های آموزشی در رابطه میان فردی و حل تعارض برگزار می‌کند...

قبلا برای تلفن به شهرستان باید از سکه استفاده می‌شد تا بتوانیم از تلفن عمومی استفاده کنیم یا اینکه باید در صف خرید کارت تلفن یا مخابرات منتظر می‌شدیم. هنگامی که نیازمند استفاده از اینترنت بودیم باید به کافی‌نت می‌رفتیم یا در صف انتظار سایت کامپیوتر دانشگاه منتظر می‌ماندیم و... شاید این موارد برای افراد نسل کنونی و جوان‌ترها خنده‌دار باشد چون با موبایل خود، هر لحظه با هر جایی اراده کنند می‌توانند تماس بگیرند یا در هر موقعیتی از شبانه روز به اینترنت وصل شوند.

همچنین در زمان‌های قدیم تحصیل برای خانم‌ها امکان‌پذیر نبود و عرف جامعه اجازه تحصیل را به خانم‌ها نمی‌داد. چرا با این رشد خوب امکانات، روابط انسان‌ها رشد نداشته است. یا بقول بعضی افراد بدتر شده است. اگر شخصی با کفش پاره پیش ما بیاید و بگوید کفش من پاره است مسلماً او را به کفاشی راهنمایی می‌کنیم و اعتراف می‌کنیم که دانش تعمیر کفش را نداریم.

در زمانی تلویزیون فقط 2 شبکه نیمه‌وقت داشت در حال حاضر تلویزیون داخلی بیش از 20 شبکه 24 ساعته دارد و دسترسی به شبکه‌های مجازی و ماهواره نیز به راحتی میسر است. آیا مغز انسانی به اندازه تکه کفشی پاره ارزش ندارد که وارد کردن اطلاعات به آن نیازمند چارچوب‌ها و آموزش باشد؟ تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم...

وقتی هورمون‌های جنسی گنادوتروپین به حدی رشد کرد زن و مرد ازدواج می‌کنند آیا زندگی به اندازه کفشی ارزش ندارد که شروع آن نیازمند آموزش باشد. وقتی فردی موقعیت استخدام پیدا نمود بدون هیچ آموزشی استخدام می‌شود. آیا محیط های اداری به اندازه کفش پاره‌ای ارزش ندارد که ورود به آن نیازمند آموزش در زمینه تعامل با افراد باشد. وقتی زن و شوهر بدون هیچگونه آموزشی تصمیم به بچه‌دار شدن میگیرند آیا آوردن فرزند و تعامل با او به اندازه کفشی پاره ارزش ندارد که انجام آن نیاز به آموزش در مورد تعامل با فرزند و...داشته باشد. و...

کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم به ما می‌گوید که اگر به آمارها نگاهی داشته باشیم متوجه می‌شویم تعداد خودکشی‌های مربوط به شکست روابط (شغلی یا زوجی) بیشترین دلیل خودکشی‌هاست و این موضوع نشان می‌دهد که هر چه مشکل و مسئله در جامعه وجود دارد به روابط مربوط می‌شود و هر چه روابط نزدیک‌تر باشد مشکل حادتر نشان داده می‌شود.

مهارت‌های ارتباطی میان فردی از طریق صحبت کردن و شنیدن کمتر در مدارس مورد توجه قرار می‌گیرد ما به سادگی این مهارت‌ها را با تجربه یاد می‌گیریم اما لزوماً تفاوت بین رفتارهای ارتباطی مؤثر و غیر مؤثر را متوجه نمی‌شویم. همان طور که مهدی پورقیصری در کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم به درستی درک نموده است این مهارت‌های ارتباطی میان فردی باید توسعه یابد. این‌ها نه تنها تأثیر زیادی بر چگونگی ارتباط متقابل مردم در کارها دارد برای حل مشکلات، ایجاد گروه‌های کاری و روابط بهینه کاری نیز بسیار مهم است.

مهدی پورقیصری با نوشتن کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم، به مردم در شناخت و یادگیری این مهارت‌های مهم کمک می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه آقای مارتی برونستاین
ترجمه مقدمه آقای مارتی برونستاین
مقدمه
فصل اول: خودشناسی
فصل دوم: شناسنامه‌های فردی
فصل سوم: انسان‌ها چگونه رفتار می‌کنند؟
فصل چهارم: تعارض
فصل پنجم: سطوح انرژی و نکات کاربردی
تقدیر و تشکر
مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سخنوران
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۵۵
زبانفارسی
شابک978-600-455-558-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم

باران فاتحی
۱۳۹۷/۳/۲۹
قشنگ معلومه براش زحمت کشید و یه کتاب عالیه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم

برای دریافت کتاب تفاوت بهانه است، بهتر زندگی کنیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.