معرفی و دانلود PDF کتاب مبانی طراحی لنز

عکس جلد کتاب مبانی طراحی لنز
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مبانی طراحی لنز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مبانی طراحی لنز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مبانی طراحی لنز

جولی بنتلی و کریگ اولسون در کتاب مبانی طراحی لنز، درباره‌ی نحوه‌ی ساخت و طراحی عدسی‌ها و لنزهای دوربین عکاسی توضیح می‌دهند و انواع فرم‌های طراحی و بهینه‌سازی آن را همراه با جزئیات و تصاویر به شما معرفی می‌کنند.

درباره‌ی کتاب مبانی طراحی لنز:

این کتاب راهنمایی خوب و مناسب برای مهندسان طراح و همین طور علاقه‌مندان به طراحی اپتیکی و عکاسی است. کتاب مبانی طراحی لنز به عنوان یک راهنمای میدانی می‌تواند در درک و فهم ظرافت‌های موجود در طراحی اصولی لنز، به عنوان مرجعی کاربردی برای متخصصان فیزیک، مهندسان و دانشمندان مورد استفاده قرار گیرد.

از آن جا که فرایند طراحی اپتیکی از لحاظ تاریخی و کاملاً عملی مربوط به اپتیک پرتویی است، اثر پیش رو یک کتاب مکمل برای راهنمای میدانی اپتیک هندسی محسوب می‌شود که در آن اپتیک مرتبه‌ی اول، لنزهای نازک و سامانه‌های نوری پایه با جزئیات بیشتری ارزیابی می‌شوند.

هشت فصل ابتدایی این کتاب ترجمه مستقیمی از کتاب Field guide to Lens design اثر جولی بنتلی (Julie Bentley) و کریگ اولسون (Craig Olson) است و باقی اثر با تأکید و تمرکز بر طراحی لنزهای دوربین‌های عکاسی از منابع پایان کتاب، ترجمه و اقتباس شده‌اند. یک بخش از کتاب به صورت کامل به شیوه‌های بهبود عملکرد لنز می‌پردازد. قسمت‌هایی در مورد تلورانس، نور سرگردان و سامانه‌های اپتیکی سخن می‌گوید و بعد از آن پیوست‌هایی دربردارنده‌ی مسائل مربوط به مواد اپتیکی، طراحی برای تصویرسازی نمونه‌برداری شده و اصول بنیادی ردیابی پرتو، اپتیک دوربین‌های تلفن همراه، انواع لنزهای دوربین و ریاضیات آورده شده‌اند.

کتاب مبانی طراحی لنز برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر می‌تواند برای عکاسان، طراحان لنز و مهندسان فیزیک سودمند و کاربردی باشد.

در بخشی از کتاب مبانی طراحی لنز می‌خوانیم:

طراحی اپتیکی و یا طراحی لنز، فرآیند یافتن بهترین مجموعه از پارامترهای ساختاری لنز است که عملکرد کلی سیستم اپتیکی (از جمله قابلیت ساخت) را بهینه می‌کنند. از جمله این پارامترها می‌توان به شعاع انحناء، ضخامت، فاصله‌های هوایی، و نوع ماده‌ها اشاره کرد. سند مشخصات فنی فهرستی از ملزومات مورد نیاز برای طراحی یک سیستم لنز است که در این سند، مشخصات پایه مانند موقعیت شیء و تصویر، دیافراگم، میدان دید و محدودۀ طول موج تعریف می‌شود. همچنین این سند شامل معیارهای کیفیت تصویر مانند اندازه لکه، وضوح و اعوجاج تصویر است. در این سند، ملاحظات محیطی و ملزومات مرتبط با بسته‌بندی از جمله قطر، طول، و دما نیز ذکر شده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مبانی طراحی اپتیکی
فرم‌های طراحی
بهبود طراحی
بهینه‌سازی
تلورانس (حد قابل قبول خطا)
نور سرگردان
سامانه‌های اپتیکی
مبانی اپتیک انواع لنز و فهم لنزهای دوربین
مزایای تله‌سنتریک بودن
طراحی نوری اپتیک دوربین برای تلفن‌های همراه
منابع
پیوست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مبانی طراحی لنز
نویسنده،
مترجمهومن اخوان، فروغ بزرگ زاده
ناشر چاپیانتشارات کتیبه نوین
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۴۹
زبانفارسی
شابک978-622-7655-12-4
موضوع کتابکتاب‌های آموزش عکاسی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مبانی طراحی لنز

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب مبانی طراحی لنز

برای دریافت کتاب مبانی طراحی لنز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.