معرفی و دانلود PDF کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم

عکس جلد کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم
قیمت:
۱۰۹۰۰۰ 54500 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم

کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم، یک بررسی علمی و کاربردی است که اطلاعات تخصصی مناسبی در حوزه‌ی تغذیه‌ی دوران کودکی و نوجوانی ارائه می‌دهد. سوزان کونک و پاتریشیا بکر در این اثر راهکارهایی طلایی برای ارتقای سطح رشد ذهنی و جسمی اطفال در رده‌های سنی گوناگون پیشنهاد کرده‌اند.

درباره‌ی کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم

اهمیت تغذیه‌ی افراد، از دوران بارداری با رژیم غذایی مادر آغاز می‌شود و در نوزادی و سال‌های آغاز کودکی نقشی تعیین‌کننده در سلامت بلندمدت کودکان دارد. در کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم (Samour and Kings Pediatric Nutrition in Clinical Care) با تمرکز بر یافته‌های نوین دانش تغذیه، اطلاعاتی در اختیار متخصصان این رشته قرار گرفته که می‌تواند از بیماری‌هایی چون چاقی مفرط، دیابت، اختلال خوردن و... پیشگیری کند و روزنه‌ای برای بررسی دقیق‌تر نگرانی‌های موجود در این زمینه بگشاید.

در این اثر تأثیر پارامترهای مختلف در روند رشد کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار قرار گرفته و در فصول مختلف کتاب علاوه‌بر کودکان سالم درباره‌ی کودکان بیمار نیز راهکارهای تغذیه‌ای و اطلاعات ویژه‌ای ارائه شده است. همچنین با توجه به اینکه در حال حاضر رشته‌ای تحت عنوان تغذیه‌ی اطفال در دانشگاه‌ها وجود ندارد، وجود چنین منابعی می‌تواند روزنه‌ای برای پیشرفت‌های علمی در این حوزه باشد که ارزشمند و راهگشاست. این کتاب که حاصل همکاری سوزان کونک (Susan H Konek) و پاتریشیا بکر (Patricia J Becker) است، مرجعی مفید در حل مشکلات مربوط به رژیم‌های غذایی نامناسب به شمار می‌رود و اطلاعات آن برای دانشجویان رشته‌ی تغذیه کاربردی خواهد بود.

کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم، یک از کتاب‌های مجموعه‌ای چهار‌جلدی‌ست که ترجمه‌ی آن حاصل تلاش جمعی میلاد باقری فیل آبادی، امیرحسین نظریان، شیرین گرامی، فاطمه حیدری نژاد، سیده مریم موسوی چاوشی، زینب عباسی سنجدری، مژگان حفیظی موری، زهرا نصیری اصل، علی شیخی و مهران نوری است و انتشارات حتمی آن را در دسترس عموم علاقمندان قرار داده.

کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی جلد دوم مناسب چه کسانی است؟

متخصصان تغذیه و پژوهشگرانی که در حوزه‌ی تغذیه‌ی کودکان فعالیت دارند می‌توانند از اطلاعات جامع این کتاب استفاده کنند.

با نویسندگان کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم بیشتر آشنا شویم

سوزان کونک متخصص تغذیه‌ی کودکان و دارای گواهی هیئت مدیره است. او در 30 سال گذشته در زمینه‌ی تغذیه کودکان در حوزه‌ی تجربیات بالینی فعالیت داشته و تا پیش از بازنشستگی، تمرکز اصلی‌اش بر کار با بیمارستان کودکان فیلادلفیا به عنوان مدیر بالینی و مدیر تغذیه‌ی بالینی بوده است. او همچنین در آکادمی تغذیه و رژیم غذایی به عنوان رهبر در سطح ایالت فعال بوده و با نشریات مختلف به عنوان نویسنده، داور و ویراستار همکاری داشته است. هدف او توسعه‌ی تغذیه‌ی کودکان است و به آن عشق می‌ورزد.

پاتریشیا بکر متخصص تغذیه و حمایت از تغذیه کودکان دارای گواهی هیئت مدیره است. او تاکنون تجربیات گسترده‌ای در این حوزه کسب کرده و در بیست سال گذشته در زمینه‌هایی چون سوء تغذیه‌ی کودکان تخصص یافته است. بکر همچنین در این حوزه سمت‌های گوناگونی را بر عهده گرفته و نویسنده‌ی مقالات علمی در مجلات معتبر بوده است.

در بخشی از کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم می‌خوانیم

وزن تولد، دور سر و طول بدن در نوازادان متقارن SGA، کوچک است، درحالی‌که نوزاد SGA نامتقارن، وزن بدن کمی دارد، اما دارای دور سر و طول بدن مناسب است. نوزادانی که محدودیت رشد نامتقارن را تجربه می‌کنند، معمولاً شانس بیشتری دارند که به مراحل طبیعی رشد برسند. پتانسیل رسیدن به رشد طبیعی اصطلاحاً رشد جبرانی به دلایل رشد ضعیف جنین برمی‌گردد. آن دسته از نوزادانی که در اواخر دوران بارداری به دلیل نارسایی جفت یا محدودیت‌های رحم، آسیب می‌بینند، در صورت تأمین تغذیه مناسب، رشد می‌کنند.

آن دسته از نوزادانی که به دلیل عفونت مادرزادی یا اختلالات ژنتیکی از همان ابتدا دوران جنینی آسیب دیده‌اند، از نظر جسمی کوچک می‌مانند. برای نوزادان نارس جبران رشد از نظر وزن و طول تا بزرگسالی ادامه دارد. رسیدن به اندازه‌ی مناسب دور سر به 12-6 ماه اول زندگی محدود می‌شود. اندازه‌ی پایین‌تر از حد مطلوب دور سر در 8 ماهگی به‌طور مستقل با کاهش ضرایب هوشی، مهارت‌های عملکرد شناختی و مشکلات رفتاری در سن مدرسه همراه بوده است.

فهرست مطالب کتاب

بخش 3: تغذیه‌ی دوران کودکی 
فصل 7: تغذیه در نوزادان نارس 
فصل 8: تغذیه‌ی نوزاد 
فصل 9: تغذیه‌ی نرمال طی دوران کودکی و نوجوانی 
بخش 4: حمایت تغذیه‌ای
فصل 10: تغذیه‌ی روده‌ای 
فصل 11: تغذیه‌ی پرنترال

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم
نویسنده،
مترجمگروه مترجمان
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات149
زبانفارسی
شابک978-600-355-663-8
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۹۰۰۰ 54500 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم

برای دریافت کتاب تغذیه اطفال در مراقبت بالینی - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.