معرفی و دانلود PDF کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم)

عکس جلد کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم)
قیمت:
22500 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم)

مجتبی کرمی در کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم)، علاوه بر شرح سبک‌های گوناگون و تأمل‌برانگیز در حوزه‌ی نقاشی، سعی دارد تا تکنیک‌های پرکاربرد را در این عرصه به شما آموزش دهد.

درباره‌ی کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم):

بدون شک برای همه‌ی شما پیش آمده است که وارد یک گالری نقاشی شده‌اید و مفهوم تابلوهایی که فقط چند خط سیاه و سفید داشتند و بدون رنگ بودند را متوجه نشده‌اید. گاهی هم آنچنان غرق در یک تابلوی نقاشی خواهید شد که زمان از دستتان در می‌رود. در اواسط سالن نمایشگاه با نقاشی‌ها و رنگ‌هایی برمی‌خورید که انگار تا به حال آن‌ها را حتی در طبیعت هم ندیده‌اید. همینطور که در حال قدم زدن هستید در انتهای سالن نیز با آثاری مواجه می‌شوید که همانند پاشیده شدن قوطی‌های رنگ از دست نقاش روی بوم هستند؛ همانقدر زیبا و متحیر کننده! در این لحظات امکان دارد از خود بپرسید که چرا آثار اوایل نمایشگاه آنقدر بی‌سلیقه و ناشیانه بودند؟

شاید اگر در مورد اوضاع و احوال نقاشان بزرگ جهان تاریخ تحقیقاتی انجام دهید بتوانید برخی از سوالات و یا ابهاماتی که از سبک‌های مختلف نقاشی دارید را متوجه شوید. نویسنده نیز در این زمینه مطالعات زیادی را انجام داده است و با سختی‌های زیادی توانسته فلسفه‌ی وجودی تابلوهایی که در نمایشگاه‌ها مشاهده می‌کنید را به طور کامل بشناسد.

مجتبی کرمی قصد دارد تا در این کتاب شما را با سبک‌های گوناگون نقاشی مانند کلاسیک، روکوکو، باروک، رمانتیک، رئالیسم - واقع‌گرایی و... آشنا کند و تکنیک‌هایی پرکاربرد از جمله اصول طراحی، پرسپکتیو، ابزار طراحی و نقاشی، تکنیک مداد رنگی، اسکیس و ... را آموزش دهد.

کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم) برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به حوزه‌ی هنر علاقه دارید و می‌خواهید با سبک‌های مختلف نقاشی آشنا شوید، خواندن این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم) می‌خوانیم:

نئوکلاسی سیسم (کلاسی سیسم نو) عنوان گرایشی است که در نیمه قرن هیجدهم از (رم) آغاز شد و به سرعت در نقاط دیگر گسترش یافت. این گرایش از برخی جهات نتیجه واکنش بر ضد افراط کاری‌های (باروک و روکوکو) بود و از بعضی نظرها نیز حاصل اشتیاق به باز آفرینی هنر یونان و روم. از سال (1748) با کشفیات باستان‌شناسی در شهرهای بمبئی، هرکولا نیوم به تحکیم گرایش نئوکلاسی سیسم کمک کرد و آثار و شواهد به دست آمده از این دو شهر خصوصیت‌ها و ویژگی‌های واقعی هنر کلاسیک را بر هنرمندان نئوکلاسی سیسم آشکار نمود.

تفاوت عمده این شیوه با گرایش‌های کلاسیک قبل از آن در این است که هنرمندان نئوکلاسی سیسم برای نخستین بار به طور آگاهانه خود را به هنر باستانی محدود کردند و در همه حال متوجه بودند که کار آن‌ها هم از نظر اسلوب و هم از جهت مضمون یک کار تقلیدی است. اینگونه تقلید از مضامین باستانی را در مشخص‌ترین شکل آن می‌توانیم در آثار (ژاک لوئی داوید) در تابلو سوگند هوراتی مشاهده کنیم. از دیگر چهره‌های سرشناس این مکتب (باری، کانووا، فلا کسمان، هامیلتون، منگز و پیرانزی) را می‌توان نام برد.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: سبک
بخش دوم: تکنیک

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات187
زبانفارسی
شابک978-622-247164-4
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
22500 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم)

بهراد خدایی
۱۴۰۰/۱۲/۳
خیلی هم عالی!
فقط باید در ویراست بعدی، با درک اینکه سبک؛ شخصی ست، مربوط به تکنیک است و در ادبیات فارسی به غلط به جای کلمه مکتب مصطلح شده، اصلاح شود. با استناد به کتابهای مرجع و دم دست‌ترین آن‌ها (دایره المعارف هنر رویین پاکباز)، میتوان به این مهم پی برد. تمام ایسم‌ها مکتب نام دارند، نه سبک!
angelb
۱۴۰۰/۹/۱۰
اطلاعات بصورت خلاصه اس ولی خوب بود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم)

برای دریافت کتاب تاریخ نقاشی (از کلاسیک تا مدرنیسم) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.