معرفی و دانلود کتاب درمان گیاهی ADHD

عکس جلد کتاب درمان گیاهی ADHD
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب درمان گیاهی ADHD و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درمان گیاهی ADHD و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درمان گیاهی ADHD

کتاب درمان گیاهی ADHD نوشته‌ی امیلی گرین، داروهای گیاهی اثربخش برای کنترل و درمان اختلال کم توجهی - بیش فعلی در کودکان و بزرگسالان را معرفی می‌کند. اختلال ADHD یکی از شایع‌ترین اختلالات شناخته شده است و این کتاب با معرفی گیاهانی که عوارض جانبی داروهای شیمیایی را ندارند در کنترل آن نقش زیادی ایفا می‌کند.

درباره‌ی کتاب درمان گیاهی ADHD:

اختلال کم توجهی - بیش فعلی (ADHD یا ADD) اختلال مغزی پیچیده‌ای است که تقریباً 11 درصد کودکان سنین 4 تا 17 ساله و تقریباً 5 درصد افراد بالغ آمریکایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ADHD اختلال رفتاری نیست. نارسایی در رشد سیستم خودکنترلی مغز و عملکردهای اجرایی است.

ADHD اختلال مغز در یک نقطه نیست. به گفته جوئل نیگ، استاد روان‌پزشکی در دانشگاه علوم و بهداشت اورگان ADHD اختلالی در ارتباط، شبکه‌های ارتباطی است. این شبکه‌های مغزی، احساسات، توجه، رفتار و برانگیختگی را به هم مرتبط می‌سازد. افراد مبتلا به ADHD در بخش خودتنظیمی سرتاسری نه صرفاً تنظیم توجه مشکل‌ دارند که همین مسئله علت مشکلات عاطفی و توجه است.

اگر در پی داروی گیاهی فوق‌العاده‌ای برای ADHD هستید، امیلی گرین (Emily Green) در کتاب درمان گیاهی ADHD، اطلاعاتی را که به کار شما می‌آید، در اختیارتان قرار می‌دهد. او دریافته است که گیاهان خواص دارویی دارند، با این‌حال تفاوت بسیاری با داروها دارند. دارو تأثیرات جانبی همراه دارد که غالباً این تأثیرات منفی و برخی بسیار خطرناک هستند. به همین علت است که بسیاری از والدین به دنبال جایگزین‌های سالم برای داروها هستند.

درعین‌ حال که گیاهان دارویی فراوان هستند، اما کیفیت پایین گیاهان دارویی و مکمل‌های آن‌ها می‌تواند تأثیرات جانبی سوئی داشته باشد.
گیاهان دارویی و مکمل‌هایی که در این کتاب پیشنهاد می‌شود بسیار سالم و بدون تأثیرات جانبی هستند. افراد بالغ و کودکان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند اما اشکال جویدنی و مایعات این گیاهان نیز برای افرادی که نمی‌توانند قرص را ببلعد یا دچار ضعف سیستم گوارشی هستند نیز در دسترس است.

تمرکز بر روی گیاهان دارویی و مکمل‌های که خاص درمان ADHD باشد ساده است اما تأثیر آن را بر بقیه بدن در نظر نمی‌گیرد. برای داشتن بدنی سالم و تندرست، گرین تأثیر این داروها را بر کل بدن در نظر می‌گیرد؛ بنابراین یک مکمل جادویی خاص ندارد که ADHD را از بین برد. او دوره‌ای کامل را ارائه می‌کند که به شما در مورد بهبود سلامت بدن و استفاده مکمل‌های ایمن، سالم و کاملاً طبیعی آموزش می‌دهد. او به شما نحو کاهش علائم و این‌که دقیقاً مکمل‌ها چه چیزی را ارائه می‌کنند، آموزش خواهد داد.

درمان‌های گیاهی درمان‌های پشتیبانی عالی برای درمان ADHD هستند. چون ADHD موقعیتی پیچیده است، چندین راهکار باید به کار گرفته شود. رژیم غذایی سالم، کاهش استرس، ورزش، مدیریت محیط و روابط اجتماعی همگی بر نحوه مدیریت مناسب ADHD تأثیر می‌گذارند. از گیاهان دارویی به‌عنوان ابزاری اضافی استفاده کنید تا به موفقیت دست‌یابید.

کتاب درمان گیاهی ADHD مناسب چه کسانی است؟

داروهای گیاهی این کتاب برای کودکان و بزرگسالانی که با این اختلال مواجه‌اند، سودمند و کاربردی خواهد بود.

در بخشی از کتاب درمان گیاهی ADHD می‌خوانیم:

جینسینگ برای افزایش حافظه، بهبود خواب و فواید طولانی آمادگی ذهنی استفاده میگردد. در مفهوم کلی، به نظر می‌رسد که جینسینگ روش درمان مناسب بالقوه ADHD و اختلالات مربوطه است. اگرچه انتشارات مطالعه بالینی موفق در مورد کاربرد خاص جینسینگ برای ADHD به نسبت نادر است، به نظر می‌رسد که حداقل به‌صورت تئوری، این گیاه دارویی خاص و محبوب به درمان ADHD و اختلالات مربوطه جواب می‌دهد. ترجیح می‌دهم به برخی از دلایل بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی پشتیبانی از کاربرد درمان جایگزین برای ADHD تأکید می‌کنم:

تنوع ترکیبی در جینسینگ: جینسینگ یک ترکیب مجزای ساده مثل بقیه داروهای منحصربه‌فرد نیست، بلکه ترکیبی از مواد منافع دارویی بالقوه است. همچنین این گیاه دارویی خانواده‌ای از ترکیباتی به نام جنسینوزیدها هستند. یکی از فواید اصلی این گیاه دارویی (و درمان آن درمجموع) این است که بسیاری از این ترکیبات مربوطه میتواند با هم به سبک مشارکتی، عمل کنند که جایگزینی طبیعی برای کوکتل‌های دارویی است. با توجه به این واقعیت که جذب، متابولیسم و کاربرد عوامل بیوشیمیایی برای درمان اختلال به‌ندرت به دلیل ماده‌ای دارویی با ارزش مجزا است، این روش درمانی چند ترکیبی فواید بالقوه‌ای در روش درمان تک دارویی برای ADHD یا اختلالات مربوطه دارد.

جینسینگ، فعالیت دوپامنرژیک و ADHD: اثبات شده است که عصاره‌های گیاه دارویی جینسینگ می‌تواند فعالیت‌هایی را نشان دهد که مسیر دوپامنرژیک (دوپامین محور) را هدف قرار می‌دهد و می‌تواند منافع حفاظتی عصبی برای این مسیرها به نمایش بگذارد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ADHD چیست؟ (تعریف و معنی) 
علائم ADHD کدام‌اند؟ 
نشانه‌های ADHD در کودکان
علل ADHD کدام‌اند؟ 
اطلاعات تشخیص ADHD
گزینه‌های درمانی ADHD
چگونه پزشکانی برای درمان ADHD بیابیم؟ 
نکات احتیاطی
برهمکنش‌های احتمالی
داروهای رقیق‌کننده خون
کافئین
جینسینگ و هالوپریدول
مورفین
استفاده از براهمی برای اختلال کم‌توجهی/بیش فعالی (ADHD) 
ساختار شیمیایی براهمی
موارد احتیاط
دوز براهمی و دستورات مصرف آن
مطالعات
مطالعات حیوانی
مطالعات انسانی (بزرگ‌سالان) 
نتیجه‌گیری
اثر کافئین در درمان ADHD
ارتباط میان کافئین و ADHD
کافئین چه‌کاری انجام می‌دهد
کافئین و کودکان
در مورد سایر محرک‌ها چطور؟ 
سایر داروهای گیاهی و مکمل‌های
بادرنجبویه
سنبل کوهی
بابونه
کاوا کاوا
گل ساعتی
عرق جین
زالزالک
گوارانا
جوشانده گیاهی
پیکنوجنول یا بارک صورتی
ترکیبات گیاهی
مکمل‌ها برای ADHD
آهن
منیزیم
ملاتونین

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درمان گیاهی ADHD
نویسنده
مترجمنیما سبلانی طالشمکائیل
ناشر چاپیانتشارات متخصصان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۰
زبانفارسی
شابک978-622-743356-2
موضوع کتابکتاب‌های طب سنتی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درمان گیاهی ADHD

بهنام مشایخی
۱۴۰۱/۱/۲۲
جالب بود این مدل کتاب رو نخونده بودم
Hamid Rabiei
۱۴۰۰/۶/۳۱
ترجمه واقعا ماشینی و افتضاح
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب درمان گیاهی ADHD

برای دریافت کتاب درمان گیاهی ADHD و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.