معرفی و دانلود PDF کتاب ضیافت حقیقی

عکس جلد کتاب ضیافت حقیقی
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ضیافت حقیقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ضیافت حقیقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ضیافت حقیقی

کتاب ضیافت حقیقی دربردارنده‌ی بیانات و سخنرانی‌های آیت الله محمد شجاعی است که درباره‌ی ماه مبارک رمضان و روزه مطرح کرده‌اند. سخنرانی‌های ایشان بسیار پرمخاطب بوده و بارها از شبکه قرآن پخش شده‌اند.

استاد محمد شجاعی با بیان صمیمانه مؤمنان را به عبادت مخلصانه، حداکثر استفاده از ایام و لیالی ماه مبارک به ویژه شب‌های قدر، تقرب به درگاه الهی و برخورداری از نعمات معنوی در دنیا و آخرت ترغیب می‌کنند و رهنمود‌هایی برای حفظ خلوص قلبی که در ایام مبارک رمضان حاصل شده، برای باقی ایام سال و عمر دارند.

آیت الله محمد شجاعی را بیشتر بشناسیم:

آیت الله شجاعی در سال 1319 هجری شمسی در زنجان به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خود به سرانجام رساند و در سال 1331 وارد حوزۀ علمیۀ زنجان شد. پس از آموختن منظومتینِ مرحوم سبزواری، در سال 1335 به قم هجرت و در مکتب عارف فیلسوف، امام خمینی (ره)، علم اصول و فقه را تلمذ کرد. هم‌زمان از محضر فقهی آیت الله العظمی محقق داماد در دروس خارج فقه و استنباط احکام شرعی و اجتهاد بهره می‌برد و در دروس خارج فقه و اصول برخی از آیات عظام حاضر
می‌شد.

وی از شاگردان ممتاز علامه طباطبایی در فلسفه و حکمت الهیِ سینوی و درس شفا و سفر از خویش به خدا وا سفار اربعة صدرا بود. این نزدیکی با علامه طباطبایی تا آنجا بود که همۀ رساله‌های دست‌نویس علامه را استنساخ کرد. در 1346، با گذشت چهار سال از تبعید امام خمینی (ره) و پس از وقایع خرداد 1342 و تعطیلی دروس ایشان و نیز درگذشت آیت‌ الله محقق داماد و پایان یافتن درس حضرت آیت ‌الله علامه طباطبایی به منظور ادامه تألیف تفسیر المیزان، آیت ‌الله شجاعی به زنجان بازگشت.

در 1351 از سوی ساواک دستگیر و دو ماه در کمیته ضدخراب کاری ساواک و شهربانی مورد آزار و شکنجه واقع شد و پس از تحمل هشت ماه حبس در زندان قصر، از مهلکه رژیم طاغوت آزاد شد. پس از مدتی، دوباره فصلی از شکنجه‌های طاقت‌فرسا از سوی ساواک بر او آغاز شد که پس از مدتی با عنایت خاصۀ ربوبی از زندان رژیم آزاد شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی که عرصه سیاست و دیانت درهم آمیخت، به درخواست مردم زنجان، نمایندگی مردم آنجا را در دور اول مجلس شورای اسلامی پذیرفت اما پس از چندی به دلیل ناتوانی و بیماری و خستگی باقیمانده ازدوران زندان، از این سمت استعفا داد. پس از آن در تهران اقامت گزید و با تشکیل جلسات درس و بحث، مباحث تزکیه و خودسازی، تفسیر و معارف قرآن ی را برای جویندگان حق مطرح کرد.

کتاب ضیافت حقیقی (The Real Feast) متن بیانات آیت الله محمد شجاعی در خصوص ماه مبارک رمضان است که شامل مباحثی از جمله شرایط روزه صحیح، تذکراتی در باب تلاوت قرآن و دعا، درک شب‌های قدر و... است.

در بخشی از کتاب ضیافت حقیقی می‌خوانیم:

در گفته‌ها آمده است که در ماه مبارک رمضان چگونه باید بود، سعی کنید به آن‌ها عمل کنید! به خصوص آنچه که درباره روز اول است. اگر چند روز مسامحه بکنید در آنچه که می‌دانید که چگونه باید باشید، بعدش قساوت مخصوصی انسان را می‌گیرد. زمانی که روزه می‌گیرید، شبش، روزش، ساعاتش چگونه باید باشید؟

اگر سعی کنید آن اندازه از آداب را که یاد گرفته اید در همان روزهای اول، و به خصوص روز اول»، عمل بکنید این چیز عجیب اسرارآمیزی است که دنبالش توفیق هم خواهید داشت. اما اگر مخصوصا روز اول یا در روزهای آغازین چندان سعی نکردید آنچه را که از آداب روزه داران می‌دانید، خوب عمل بکنید، ولی به این شکل که بگویید: «حالا تازه ماه مبارک شروع شده است و ما هم سعی می‌کنیم خوب روزه بگیریم، حالا اولش است، چنین و چنان می‌کنیم، آداب را رعایت می‌کنیم»، به هر صورت که باشد، اگر روزهای اول مراعات نکردید دچار قساوت مخصوصی می‌شوید که بعد تلاشتان برای مراعات آن آداب، چندان به ثمر نمی‌رسد. شبیه آن مسئله‌ای که در نماز هست؛ شنیده اید مضمون روایتی را که می‌فرماید: خدای متعال سه بار اقبال می‌کند، اگر انسان در این سه اقبال به خودش آمد نماز خوب می‌خواند و اگر به خودش نیامد، دیگر به خود آمدن در آن نماز مشکل است.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
معنای عبودیت
صدق در اعمال
شرایط روزه صحیح
ظاهر و باطن روزه
روزه داری خواص: مبطلات «قبولی» روزه
صاحب خانه خداوند است: تذکراتی برای صیام
تذکراتی در باب تلاوت قرآن و دعا
درک شب‌های قدر
شب 19 ماه مبارک رمضان: حضور، تضرع
شب 21 ماه مبارک رمضان: وصیت علی (ع)، گفتگوی موسی (ع) با خداوند
درباره عید فطر و حفظ رقت قلبی که در ماه مبارک عاید شده است
فهرست آیات و روایات
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ضیافت حقیقی
ناشر چاپیانتشارات سروش
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-964-12-0747-4
موضوع کتابکتاب‌های فقه و اصول، کتاب‌های نهج البلاغه و ادعیه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ضیافت حقیقی

زکیا عباسی
۱۴۰۰/۲/۲
استاد شجاعی ازمعلمان اخلاق درجه یک هستند. که خواندن کتابهای ایشان انسان را به سوی خداون باری تعالی رهنمون می‌کند.
atefeh tayrani
۱۴۰۰/۳/۲۴
مم فقط یک فصل و خوندم ولی خب در کل میشه گفت کتاب خوبی هستش
سمیه احمدنژاد
۱۴۰۰/۱/۲۵
بسیار عالی و خیلی در امر خودسازی نفس موثر است
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب ضیافت حقیقی

برای دریافت کتاب ضیافت حقیقی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.