معرفی و دانلود کتاب آخرین روزها: یادداشت‌های روزانه‌ی گوبلز

عکس جلد کتاب آخرین روزها: یادداشت‌های روزانه‌ی گوبلز
قیمت:
110000 تومان - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آخرین روزها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آخرین روزها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آخرین روزها: یادداشت‌های روزانه‌ی گوبلز

روایتی واقعی و تکان دهنده از تاریخ آلمان نازی و جنگ جهانی دوم؛ یوزف گوبلز یکی از دست‌اندرکاران اصلی حکومت نازی‌ها، با یادداشت‌های شخصی‌اش در کتاب آخرین روزها، چهره‌ی تاریک ایدئولوژی نازیسم را برای شما نمایان می‌کند.

درباره‌ی کتاب آخرین روزها:

یوزف گوبلز (Joseph Goebbels) نزدیک‌ترین فرد به هیتلر و مدیر دستگاه تبلیغاتی نازی‌ها، روزانه یادداشت‌هایی حقیقی در دوره‌های مختلف نازیسم می‌نوشت که به صورت کتاب آخرین روزها (The Last Days) در دسترس جهانیان قرار گرفته است. این کتاب بخشی از یادداشت‌های روزانه‌ی گوبلز در روزهای پایانی دوران قدرت هیتلر و فروپاشی نازی‌ها را دربردارد. این یادداشت‌ها دورانی از حکومت هیتلر را به تصویر می‌کشد که لحظه به لحظه به سقوط نزدیک می‌شد و نیروهایش در جبهه‌های جنگ در حال نابودی بودند. کتاب حاضر به کوشش هیو تره ور هوپر (Hugh Trevor-Roper) گردآوری و منتشر شده است و سندی با ارزش در خصوص سال‌های پایانی هیتلر و آلمان نازی‌هاست.

کتاب آخرین روزها تصویری دقیق از گوبلز، یکی از وفاداران هیتلر و ایدئولوژی نازیسم ارائه می‌دهد که به خوبی شخصیت، افکار و خط مشی او را پدیدار می‌کند. نمی‌توان تاثیر گوبلز را در حکومت نازی‌ها نادیده گرفت؛ او به عنوان یکی از کلیدی‌ترین افراد هیتلر تاثیر بسزایی در محبوب شدن او در میان عامه‌ی مردم آلمان داشت، در واقع گوبلز تصویری قدرتمند، وطن پرست و کاریزماتیک از هیتلر برای آلمانیان ساخت.

نوشته‌های گوبلز، شامل روابط و مکالماتش با هیتلر، وضعیت جبهه‌های جنگ در حال سقوط و واکنش و احساسات خودش هستند. کتاب حاضر روند رشد گوبلز در حزب نازی و نقش وی را در بسیاری از اتفاقات به خوبی شرح می‌دهد. در این اثر بدون پرده با یکی از شخصیت‌های مهم دوران آلمان نازی مواجه شده و با افکار او از نزدیک آشنا می‌شویم. گوبلز در یادداشت‌هایش با وجود اینکه جبهه‌های جنگ در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند، تلاش می‌کند تا امیدش را از دست ندهد و همچنان به پیروزی آلمان نازی خوشبین است، اما با این حال با نگرانی و آشفتگی‌اش نیز مواجه می‌شویم. کتاب یادداشت‌های روزانه‌ی گوبلز از دریچه نگاه مردی وفادار به نازیسم و هیتلر، ما را با وقایع آن دوران ترسناک روبه‌رو می‌کند.

درباره‌ی یوزف گوبلز:

او وزیر تبلیغات آلمان نازی و یکی از مورد اعتمادترین و نزدیک‌ترین افراد به هیتلر بود. گوبلز دستگاه تبلیغاتی نازی‌ها را مدیریت می‌کرد و با ترفندهایی چون اغراق و بزرگ‌نمایی، شمایلی افسانه‌ای از هیتلر برای مردم آلمان ساخت. او از قدرت فیلم و تاثیر آن بر ذهن مردم آگاه بود به همین جهت نهایت استفاده را از آن کرد و برنامه‌ها، فیلم‌ها و پروژه‌هایی تبلیغاتی برای هیتلر تدارک دید و در نهایت چهره‌ای ستایش برانگیز از او به مردم ارائه داد. گوبلز علاوه بر بزرگ‌نمایی و جذاب کردن چهره‌ی نازی برای مردم، به سانسور ایدئولوژی‌های مخالف نیز مشغول بود. گوبلز با شکست هیتلر و ورود ارتش سرخ به برلین با خودکشی به زندگی خود پایان داد.

کتاب آخرین روزها مناسب چه کسانی است؟

دوستداران تاریخ جنگ جهانی دوم به ویژه دوران نازیسم و هیتلر از خواندن این کتاب لذت خواهند برد..

در بخشی از کتاب آخرین روزها می‌خوانیم:

مسئولیت فعلی ما، فارغ از اینکه چه اتفاقی رخ می‌دهد، ایستادن روی پای خود است. بحران در اردوگاه دشمن به درجۀ بالایی رسیده ولی هنوز این پرسش مطرح است که آیا طوفان دیر از راه خواهد رسید تا جایی که بتوانیم فرصت دفاع محدود پیدا کنیم. تنها امید ما برای پایان موفقیت‌آمیز جنگ این است که پیش از آنکه نقش زمین شویم، شکاف در اردوگاه دشمن قابل ترمیم نباشد.

پیشوا دوباره به‌شدت از ستاد مشترک انتقاد کردند. مع‌هذا، این پرسش را با ایشان در میان گذاشتم: این انتقادها چه نفعی به حال‌شان دارد؟ اگر قرار است ستاد مشترک مشکلات زیادی بر سر راه‌شان قرار ‌دهند باید آن را به درک بفرستند. پیشوا در پاسخ از بیسمارک نقل قول کردند که ظاهراً زمانی گفته بود می‌تواند با دانمارکی‌ها، اتریشی‌ها و فرانسوی‌ها کنار بیاید ولی با بروکراسی آلمان نه. مع‌هذا، بیسمارک به اندازه‌ای که پیشوا امروز صاحب اختیار هستند، قدرت نداشت. البته پیشوا محق هستند وقتی می‌فرمایند اصلاح نظام ارتش در فرانسه نه در جریان انقلاب این کشور، که در عصر جنگ‌های ناپلئون رخ داد. از سوی دیگر، استالین اصلاح ارتش‌اش را در زمان مناسبی انجام داد و اکنون ثمرۀ آن را برداشت می‌کند. اگر شکست‌ها ما را به این برداشت رسانده است، برای در آغوش گرفتن موفقیت‌ نهایی بسیار دیر خواهد بود. با وجود این، دیدگاه پیشوا همچنان بر این پایه استوار است که ما همچنان باید سرسختانه در جبهۀ غرب و شرق ایستادگی کنیم. با وجود این، در مقطع کنونی برای ایشان روشن نیست که این کار چگونه باید انجام شود.

پیشوا به‌شدت مخالف کمک به روند فعلی انتقال زندانیان انگلیسی امریکایی از شرق به اطراف برلین هستند. حدود 78 هزار نفر زندانی هستند که دیگر نمی‌توان آن‌ها را تغذیه مناسب کرد؛ شپش وجودشان را فرا گرفته و بسیاری‌شان از اسهال خونی رنج می‌برند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آخرین روزها: یادداشت‌های روزانه‌ی گوبلز
نویسنده،
مترجمهوشنگ جیرانی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات520
زبانفارسی
شابک978-600-253583-2
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ جهان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
110000 ت - 11.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آخرین روزها

Ali Ziyaie
۱۴۰۰/۹/۶
بسیار عالی و مفید دکتر گوبلز از مردان بزرگ در راه نجات المان و حفظ افکار مردم و متحد کردن افکار برای دور کردن ویروس‌های فکر بلشویسم و مارکسیسم و صهیونیسم بین المللی از مردم خودش این روز‌ها به اشخاصی مثل او بسیار احتیاج است هرکس که میخواهد در درس ارتباطات و تبلیغات و متحد کردن مردم الگو بگیرد دکتر گوبلز را سرمشق زندگی قرار بدهد با تشکر از تیم کتابراه و ناشر
آریان سواعدی پور
۱۴۰۱/۷/۱۸
عالی بسیار خوب، سپاس
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب آخرین روزها

برای دریافت کتاب آخرین روزها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.