معرفی و دانلود کتاب بیمار خاموش

عکس جلد کتاب بیمار خاموش
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بیمار خاموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بیمار خاموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بیمار خاموش

نتیجه احساسات سرکوب‌شده گاهی می‌تواند به قیمت جان یک انسان تمام شود! کتاب بیمار خاموش رمانی بسیار مهیج در ژانر معمایی و روانشناختی است که به قلم الکس مایکلیدیس در سال 2019 منتشر شد. این اثر از رمان‌های پرفروش نیویورک تایمز می‌باشد و داستان یک زن نقاش را روایت می‌کند که مرتکب قتل همسرش شده است.

درباره کتاب بیمار خاموش:

الکس مایکلیدیس (Alex Michaelides) در این تریلر معمایی و جذاب داستان بانوی نقاشی به نام «آلیشیا برنسن» روایت می‌کند. او ظاهرا یک زندگی زیبا و سرشار از خوشی دارد. زندگی آلیشیا و همسرش گابریل در یکی از مجلل‌ترین خانه‌های شهر لندن به آرامی سپری می‌شود. گابریل برای مجلات مختلف عکاسی می‌کند. ماجرای کتاب بیمار خاموش (The Silent Patient) در ادامه با قتل گابریل مهیج‌تر می‌شود!

یک روز گرم تابستان، آلیشیا در خانه‌شان گابریل را با سیم به یک صندلی می‌بندد و با شلیک چند گلوله وی را به قتل می‌رساند! هنگامی که پلیس سر می‌رسد، آلیشیا با حالتی بهت‌زده و خیره به جنازه گابریل با یک چاقو در دست قصد خودکشی دارد. ماموران پلیس پس از دستگیری آلیشیا، او را به یک بیمارستان روانی منتقل می‌کنند.

او در این مرکز تحت درمان یک روانشناس قرار می‌گیرد ور در خلال داستان شما با زندگی آن روانشناس بیشتر آشنا خواهید شد. نکته‌ای که در تمام بازجویی‌ها رسانه‌ای می‌شود، سکوت عجیب آلیشیاست که از انگیزه ارتکاب قتلش هیچ نمی‌گوید و در برابر هر پرسشی سکوت اختیار می‌کند!

هدف الکس مایکلیدیس از آفرینش این رمان، نشان دادن تاثیر آسیب‌های روحی پنهانی است که افراد دارند. آلیشیا به عنوان یک نقاش موفق، در اثر احساسات سرخورده‌اش، مرتکب چنین جرمی شده بود اما ریشه‌های این آسیب روحی چه بود؟

افتخارات کتاب بیمار خاموش:

- دریافت جایزه گودریدز در بخش داستان معمایی در سال 2019
- حضور در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
- نامزد جایزه بهترین رمان اول نویسنده در سال 2019

نکوداشت‌های کتاب بیمار خاموش:

- اولین رمان تاثیرگذار... با پایانی شگفت‌انگیز که ما را به یاد رمز و رازهای کلاسیک آثار آگاتا کریستی می‌اندازد. (وال استریت ژورنال)
- کتاب بیمار خاموش شاید اولین اثری باشد که ظرافت و دقتی استادانه در داستان‌نویسی دارد! (بی بی سی)
- این تریلر روانشناختی و پیچیده، مایکلایدس را به عنوان یک نویسنده حرفه‌ای در این ژانر معرفی می‌کند. (هفته‌نامه ناشران)
- داستان‌پردازی هوشمندانه که با تعلیق واقعی همراه است... رمانی که هر جهت استانداردها را رعایت کرده است. (لی چایلد)

خواندن کتاب بیمار خاموش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

به تمامی علاقمندان تریلرهای روانشناسی و معمایی را به خواندن کتاب بیمار خاموش دعوت می‌کنیم.

با الکس مایکلیدیس نویسنده کتاب بیمار خاموش بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده در سال 1977 و در قبرس به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در رشته ادبیات انگلیسی و در دانشگاه کمبریج ادامه داد و پس از آن در رشته فیلمنامه‌نویسی فارغ‌التحصیل شد. وی در سال‌های 2013 و 2018 دو فیلم‌نامهٔ سینمایی نوشت و از همین طریق موفق شد در بین مردم به‌عنوان فیلمنامه‌نویس موفقی شناخته شود.

نخستین رمان الکس مایکلیدیس (Alex Michaelides) بیمار خاموش بود که در سال 2019 آن را منتشر کرد. این اثر پس از مدتی با استقبال زیادی از جانب مخاطبان مواجه شد و موفقیت زیادی به دست آورد.

جملات برگزیده کتاب بیمار خاموش:

- آن‌کس که چشم‌هایی برای دیدن و گوش‌هایی برای شنیدن دارد، احتمالاً خود را متقاعد می‌کند که هیچ‌کس نمی‌تواند رازی را مخفی نگه دارد. (زیگموند فروید)
- نباید در جایی که خبر خاصی نیست، پیچیدگی ایجاد کرد. به نظرم خطرِ نوشتن دفتر خاطرات در همین باشد؛ در نوشتن خاطرات. آدمی همه‌چیز را مبالغه می‌کند، همیشه گوش‌به‌زنگ است و مدام حقیقت را لِفت‌و‌لعاب می‌دهد. (ژان پل سارتر)

در بخشی از کتاب بیمار خاموش می‌خوانیم:

سر میز نشستم و کتی هم داستانش را ادامه داد. از تعریف کردن این داستان خیلی خوشش می‌آمد. گهگاه هم وسط حرفش به من نگاه می‌کرد و لبخندی می‌زد تا به‌نحوی من را هم در تعریف داستان شرکت داده باشد؛ اما لبخندی سطحی و سرسری بود و قصد نداشت بیش از این من را دخالت دهد، زیرا این قصۀ شاه پریانِ کتی بود و باید خودش قصه را تعریف می‌کرد.‌

«توی یه کافه نشسته بودم که بالاخره سر‌و‌کله‌ش پیدا شد. عاقبت، وقتی کاملاً امیدم رو از دست داده بودم، مرد رؤیاهام از در وارد شد. دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدنه. همیشه فکر می‌کردم حدود بیست‌و‌پنج‌سالگی ازدواج می‌کنم و تا سی‌سالگی دوتا بچه و یه سگ و یه خونۀ اقساطی دارم.» بعد با لبخندی عریض بر لب‌هایش به دخترها چشمکی زد و گفت «اما اون روز منِ سی‌و‌سه‌ساله اونجا تک‌وتنها نشسته بودم و اوضاع طبق نقشه پیش نرفته بود.»

ادامه داد «اون‌موقع با یه پسر استرالیایی به اسم دنیل دوست بودم، ولی اون به این زودی‌ها نمی‌خواست ازدواج کنه و بچه‌دار بشه، برای همین می‌دونستم دارم وقتم رو هدر می‌دم. اون شب ازقضا هردومون بیرون رفته بودیم که مرد رؤیاهام از در وارد شد.» به اینجای داستان که رسید لبخندی به من زد و پشت چشمی نازک کرد و گفت «البته با دوست‌دخترش.»

این‌ قسمت از داستان را باید طوری تعریف می‌کرد که حس همدردی مخاطب را جلب کند. چون آن‌زمان من و کتی، هردو با افراد دیگری دوست بودیم. یادم نمی‌آید که چطور به هم معرفی شدیم، اما لحظۀ باشکوهی را که چشمم به کتی افتاد، خوب به یاد دارم. مثل یک شوک الکتریکی بود. موهای بلند مشکی و چشم‌های سبز نافذش را به‌خوبی به یاد دارم. به‌معنای واقعیِ کلمه زیبا بود، مثل فرشته‌ها.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بیمار خاموش
نویسنده
مترجمساناز جهان بیگلری
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۸۸
زبانفارسی
شابک978-622-235-122-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بیمار خاموش

بهار شاکری
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
کتاب بسیارفوق العاده وبی نظیری بود. ازمطالعه ش واقعا لذت بردم ویک روزه خوندم اصلا نمیتونستم برای‌ی لحظه م که شدت بزارمش کنار. شیوه نگارش نویسنده و پیچش‌های داستان فوق العاده بود. خیلی روان وخونابوددقیقا مثل این بود که انگار داری فیلم میبینی احساسات کاراکترهاروخیلی خوب به خواننده منتقل میکرد. باتشکرازکتابراه عزیز
الهام کریمی
۱۴۰۱/۲/۲۸
کتاب ماجرایی غیر قابل پیش بینی و پر کشش داره. من که سالهاست جنایی خوانم اصلا نتونستم پیش بینی کنم و همین خیلی جالبش کرده. کتاب رو به علاقه مندان به ژانر معمایی و جنایی پیشنهاد میکنم. ارزش وقت گذاشتن رو برای من داشت.
محمدحسین محمدی
۱۴۰۱/۱/۲۸
واقعاً مسخره است نویسنده بیشتر به شرح حال خودش توجه داشته و نوشته تا داستان اصلی چیزایی که تا صفحه۵۹ گفته نیاز ولی میشد تو ۱۰ صفحه جمع کرد
به هر حال اصلاً جواب نیست فقط خاطره است
رغبتی نداره که آدم تا آخرش بخونه
فاطمه عبداله پور
۱۴۰۰/۱۲/۷
نوشتنش قشنگ بود. میتونستم تصور کنم... از قوه تخیلم استفاده کنم. همشو نخوندم ولی خیلی موضوش جالب بود که راوی قصه خودش حضور داشت همه جا ولی قصه مال یکی دیگه بود و زیرزیرکی معلدم بود زندگی تیو هم هست🙂
مقمیک قره بگی
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
تریلر روان شناختی بسیار جالبی بود که خواننده هارو در فصل‌های اخر داستان واقعا شوکه میکنه.
خوندنش به دوستانی که به داستان‌های جنایی با موضوعات روان شناختی علاقه دارن توصیه میشه
فاطمه یوسفی
۱۴۰۱/۱/۲۹
کتاب فوق العاده‌ای بود
کشش زیادی داشت و پایانش غافلگیر کننده بود
من از خوندنش خیلی لذت بردم
roya tork
۱۴۰۱/۱/۸
عجیب بود... واقعا یه اثر عجیب و جالب بود! آدمو درگیر داستان میکرد...
اناهیتا مصطفوی
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
خیلی جذاب و قشنگ بود اصلا نمیشد پایانش، رو حدس زد
علی غلامی
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
بسیار جالب و با پایانی غافلگیر کننده و جذاب
Hani Nadi
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
خیلی قشنگ و هیجان انگیز بود.
Marjan Alavi
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
جالب بود و هیجان انگیر
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب بیمار خاموش

برای دریافت کتاب بیمار خاموش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.