معرفی و دانلود کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا

عکس جلد کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا

کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا نوشته‌ی نیره افکاریان، به بررسی شخصیت‌شناسی از طریق این‌گونه طراحی‌ها می‌پردازد و طریقه‌ی رسم ماندالا را آموزش می‌دهد؛ همچنین نمونه‌های مختلفی از طراحی حیوانات، دایره و مربع را ارائه کرده است.

ماندالا یا دوایر کیهان‌نما، یک جدول هندسی است که در ادیان هندو و بودا به عنوان یک نماد برای جهان هستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اصل ماندالا برگرفته از آیین هندو است، با این حال در دین بودا هم به کار می‌رود.

ماندالا به شکل دایره‌هایی هستند که به طور نمادین جهت تمرکز بر خود و کاوش در درون انسان استفاده می‌شوند. مرکز دایره جدول ماندالا هنگام مراقبه دینی و برای تمرکز به کار برده می‌شود. اشکال متقارن هندسی ماندالا ناخودآگاه توجه فرد را به مرکز دایره جلب می‌کند.

ماندالا کاربرد بسیار وسیع‌تری دارد. به طور مثال در معماری فرهنگ اسلامی و مسیحی هم این‌گونه طرح‌ها به چشم می‌خورد. این کلمه در زبان فارسی و عربی به شکل مَندَل استفاده می‌شود و توسط جن‌گیران در مراسم احضار روح به کار می‌رود.

نمونه‌هایی از طراحی ماندالا در فرهنگ باستان دیده می‌شود که می‌توان آن را در نقاشی‌های دیواری مسیحیت همراه با طرح حیوانات جهت به نمایش گذاشتن فرستادگان الهی و در نقش‌های منطقه البروج پیدا کرد.

چیزی که در ماندالا نمود می‌یابد تکرار تا دستیابی به یک تقارن واحد است؛ یک تکرار منظم جهت دست یافتن به وحدت و تقارن. این در حقیقت همان نظمی است که درون آشفته هر شخص به آن نیاز دارد. ماندالا به نوعی تلاش‌های ناهوشیار برای دستیابی به تعادل محسوب می‌شود و نماد آن به شکل دایره در مربع یا هر شکل هم‌مرکز دیگر به تصویر کشیده می‌شود.

مفهوم ماندالا با معنویت پیوند خورده و حتی در معماری اسلامی، کلیساها، مساجد و ... نقش‌های ماندالا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. ماندالا در همه جا حضور دارد، در صورت‌های فلکی، اندام انسان، درختان و ... . در سال 1969 با فرستادن یک موشک به فضا و عکس گرفتن از زمین، مشخص شد که حتی کره زمین هم یک ماندالاست.

در بخشی از کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا می‌خوانیم:

تابع عنصر خاک هستید. سنگ‌فرش‌های خرطوم شکلی که تصویرهای مختلف برگ را احاطه کرده‌اند؛ این شکل نماد زندگی و ریشه‌های عمیق آن است.

این ماندالا حامل روح گرگ است. روح گرگ مونث است. گرگ خرد غریزی و توانایی‌اش در حفظ اخلاقیات جامعه را به ارمغان می‌آورد. گرگ به ما خاطرنشان می‌کند همیشه به خاطر داشته باشیم ما همه برای رسیدن به آگاهی جمعی تلاش می‌کنیم، و هر یک در این مسیر نقش خودمان را ایفا می‌کنیم، که باعث نگه داشتن توازن و اتحاد می‌شود.

اگر به این ماندالا عمیق نگاه کنید و بیندیشید، ممکن است روح‌تان از شما بخواهد دوباره به طبیعت، و در حقیقت به خودتان متصل شوید. اگر تاکنون با تمام وجود تلاش می‌کردید به دیگران متصل بمانید، زمانِ آن فرارسیده که با زمین و روح خودتان ارتباط برقرار کنید و خود را با خرد زمینی‌تان هماهنگ کنید. زمینِ زیر پای‌تان را احساس کنید، به حسِ زمینی‌تان دقت کنید و از این که با درون‌تان هماهنگ و سازگار هستید لذت ببرید.

فهرست مطالب کتاب

ماندالا
شخصیت‌شناسی از روی شکل ماندالا
آموزش کشیدن ماندالا
نمونه‌ها: ماندالای حیوانات
ماندالای دایره
ماندالای مربع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش جامع طراحی ماندالا
نویسنده
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۹
زبانفارسی
شابک978-622-7343-40-3
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا

Hestia ***
۱۴۰۱/۱/۷
این کتاب فقط تعداد زیادی تصویر برای الهام گرفتن و ترسیم ماندالا بود.
زمانی که واژه‌ی جامع به کار برده میشه، انتظار میره حداقل صفر تا صد اصول ابتدایی رو آموزش بده.
اصلا برام کاربردی نبود.
محمد نوری
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
به نظرم نسبت به حجم کتاب قیمت زیادی داره من میخواستم کاملش رو بخونم ولی قیمتش مناسب نیست نسبت به محتویاتی که داره
پریسا حاجی
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
عالیه این کتاب من خیلی دنبال یک کتاب خوب بودم که بتونم ماندالا رو از اول یاد بگیرم ولی کتاب خوبی پیدا نمیکردم ولی این کتاب عالیه کاملا یادداده
طاهره موسوی
۱۴۰۱/۱/۲۲
اصلا جامع نبود تاریخچه ماندالا بود بیشتر نه چیز دیگه پیشنهادم منفیه ارزش خرید نداشت تو نت بیشتر میشد یاد گرفت
fatemeh Kiayi
۱۴۰۰/۲/۲۲
نسبت به قیمتش، اطلاعات خاصی نداشت و با یه سرچ کوتاه در اینترنت همه این اطلاعات رو میشد به زبان فارسی هم پیدا کرد
سیما بابائی
۱۴۰۱/۴/۲۹
من انتظار توضیح بیشتر برای رسم ماندالا داشتم، ولی خوب بیشتر رسم‌های آماده رو نمایش دادن
لیلا خرمی
۱۴۰۰/۱/۲۴
خیلی مختصر آموزش داده شده، بهتر بود بیشتر در مورد طراحی توضیح داده میشد
Arvin Rezaee
۱۴۰۰/۶/۱۷
طراحا حتتتتتما بگیرن. الگوهای مفیدی توش هست
سمیه اقدامی
۱۴۰۰/۷/۱۶
عالی مخصوصا طرح هاش
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا

برای دریافت کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.