معرفی و دانلود کتاب ایران علیه شرارت

عکس جلد کتاب ایران علیه شرارت
قیمت:
12500 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ایران علیه شرارت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ایران علیه شرارت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ایران علیه شرارت

کتاب ایران علیه شرارت دربردارندۀ خاطرات خبرنگار مشهور چینی وانگ ون از نخستین بازدیدش از ایران و ارائۀ نگاهی واقع بینانه از فضای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن است.

دکتر وانگ ون (Wang Wen) استاد ارشد دانشگاه رن‌ مین و مدیر اجرائی موسسه‌ی پژوهشی سوسیالیسم جهانی آکادمی علوم اجتماعی چین است. او هرگز فکرش را نمی‌کرد که در طول عمرش یک بار هم با کشور ایران ارتباط داشته باشد؛ اما از نخستین بار در سال 2012 تا به امروز هفت بار به ایران سفر کرده است. پس از مسافرت به شهرهای وطن خود و کشور آمریکا، قوی‌ترین قدرت جهان، ایران سومین کشوری محسوب می‌شود که بیشترین سفرها را به آن داشته است. او هر بار که به این سرزمین سفر می‌کند، احساسات و تجارب جدیدی به­ دست می‌آورد.

ایران علیه شرارت (Iran against demonetize) شامل ده خاطرۀ او از نخستین بازدیدش از کشورمان در سال 2012 و همچنین بخش‌هایی از نتایج تحقیقات و تحلیل‌های پس از سمینار اتاق فکر در تهران در ژانویه 2016 است که در هنگام دیدار رئیس جمهور، شی­جین­پینگ از ایران برگزار شد. با وجود اینکه چند سال از آن زمان گذشته، اما او همچنان احساس می‌کند محتوای مقالات هنوز قدیمی نیست و انتشار آن­‌ها می‌تواند مفید باشد.

در چند سال گذشته، گرچه جهان دچار تغییرات بسیار بوده؛ اما سوء تفاهم غرب دربارۀ ایران همچنان باقی مانده است. دیدگاه غالب رسانه‌های غربی سیاه نمایی ایران است. آن‌ها ایران را متفاوت از دیگر اعضای سیستم بین‌المللی می‌دانند. این موضوع علاوه بر‌ آن ‌که نقض قوانین سازمان ملل متحد به شمار می‌رود، نشان می‌دهد که آن‌ها نمی‌خواهند بپذیرند ایران در حال توسعۀ خود است.

این برای نویسنده دلیل مهمی شد که به چاپ مقالاتش به زبان چینی، انگلیسی و فارسی بپردازد. ترجمۀ مقالات به زبان فارسی برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 2019 عرضه شد. این دیدگاه‌ها که به قلم یک پژوهشگر چینی دربارۀ کشوری با بیش از 2500 سال تاریخ نگاشته شده‌اند، مورد توجه و استقبال مردم ایران به ویژه صاحب نظران و اندیشمندان این سرزمین متمدن قرار خواهد گرفت.

در بخشی از کتاب ایران علیه شرارت می‌خوانیم:

افکار عمومی گفت‌وگو با موضوع کمربند و جاده بین اتاق فکر چین و ایران را به عنوان نخستین گفت‌وگو بین اتاق‌های فکر با حمایت رسمی در سطح بالا می‌دانند. چهار وزارتخانه از چین و ایران شامل کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین، وزارت امور خارجه چین و وزارت امور خارجه ایران و وزارت امور اقتصاد و دارایی ایران از این گفت‌وگو پشتیبانی کردند. دانشگاه رن مین چین و موسسه تحقیقات امور سیاسی و بین‌المللی ایران نیز برگزار کننده بودند.

طرف ایرانی از سه سفیر پیشین در چین، معاون پیشین وزارت امور خارجه و مهمانان مهم دیگر دعوت کرد و از طرف چین نماینده ویژه پیشین منطقه خاورمیانه، «وو سی که»، معاون پیشین بانک چین، «چانگ یان لینگ»، و دیگر کارشناسان ارشد حضور داشتند. «وو فولای»، معاون دبیر کمیته حزب کمونیست دانشگاه رن مین چین، در سخنرانی خود در آیین گشایش عنوان کرد، گفت‌وگوی اتاق فکر با سه «بیشترین» در تاریخ مبادلات بین چین و ایران گشایش می‌یابد. «گفت‌وگوی عالی اتاق فکر، بزرگ‌ترین برخورد ایده‌ها و مکانیزم مبادله بین چین و ایران».

در آیین گشایش، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران آقای خزاعی در سخنرانی خود گفت: «سفر رئیس جمهور چین شی جین پینگ به ایران، به نظر من مهم‌ترین دیدار دولت در عرصه سیاسی جهان است. گفت‌وگوی اتاق فکر سنگ بنای مهم روابط دوجانبه است. دلیلی که باید به خاطر آن در این گفت‌وگو شرکت کنم، یکی پشتیبانی رسمی ایران از اتاق فکر است و دیگر این‌که تهران، پکن را برادر خود می‌داند.»

در این نشست، نماینده ایران بیانگر این مطلب بود که در دوران تحریم، چین به ایران کمک رسانی کرد و برادر قابل اعتماد برای ایران بود. برخی نماینده‌ها نیز اظهار کردند که ایران با ثبات‌ترین جامعه در خاورمیانه است، چین باید در مقیاس وسیع‌تر در آن سرمایه‌گذاری داشته باشد، حداقل نه کمتر از میزانی که در پاکستان دارد. بیشتر نمایندگان ایران بارها اعلام کردند که تمایل به تغییر نظم بین‌المللی با چین را متهم می‌کنند و چنین اقدامی را مرتکب شدن به بی‌عدالتی دانستند.

فهرست مطالب کتاب

معرفی نویسنده
مقدمه: احترام به ایران
تحول دیدگاه‌ها در جریان سفر به ایران
ایرانی‌ها در تهران
شور و شوق‌های منظم
احمدی‌نژاد از اوباما مردمی‌تر است
قدرت امریکا در برابر عزت ایران
جنگ با ایران نزدیک است؟
اسراییل و موج‌سواری با نام ایران
پشت‌بام‌های تهران
اعتماد به چین
سه دیدگاه درباره ایران
ایران عدسی مقعر و محدب جهان است
تمدن ایران کوچک شمرده شده است
نتیجه‌گیری: ایران، ظهور سرکوب‌شده
چین دوست واقعی ایران است
بیماری گرسنگی توسعه ایران
کشف ظهور دوباره ایران
序言 尊重伊朗
在去德黑兰途中的反思
能读《洛丽塔》,而且“闷骚”骚
狂热与有序
内贾德比奥巴马安全
美国实力VS伊朗尊严
?即将到来的伊朗战争
以色列与伊朗的涟漪
德黑兰的屋顶
?唯一信得过中国
观察伊朗的另三种视角
伊朗是观察世界的凹凸镜
被小瞧的伊朗文明
伊朗,被压制的崛起
“中国是伊朗的真正朋友”
伊朗的“发展饥渴症”
重新发现“被崛起”的伊朗
Preface - Respect for Iran
My introspections on the way to Teheran
They Read Lolita, a “Surprise Package”
Crazy & Ordered
Ahmadinejad being Safer than Obama
US Strength VS Iran Dignity
?Upcoming Iran War
Ripple of Israel and Iran
Rooftops of Tehran
?China, my Only Trustworthy Country
Another Three Perspectives into Iran
Iran, a Mirror to Observe the World
The Underestimated Iranian Civilization
Iran, the Rise that has been Suppressed
"China is a real friend of Iran"
Iran's "development of hunger and thirst"
Rediscovering the "rise" of Iran

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ایران علیه شرارت
نویسنده
مترجمیانگ یونتائو، یانگ کینگ کینگ
ناشر چاپیانتشارات نحل
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات192
زبانفارسی
شابک978-622-6092-08-1
موضوع کتابکتاب‌های سفرنامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
12500 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ایران علیه شرارت

بنفشه
۱۴۰۱/۸/۱
کلا ۶۰ صفحه بیشتر کتاب نبود بقیش همون مطالب با زبان چینی و انگلیسی بود
با این اوصاف خیلی گرونه
سمیرا کاویانی
۱۳۹۸/۶/۲۶
بسیار جالب و جذاب بود
فرزاد قاسم پور
۱۳۹۸/۱۰/۶
ایران علیه شرارت!!!؟؟؟😂
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب ایران علیه شرارت

برای دریافت کتاب ایران علیه شرارت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.