معرفی و دانلود PDF کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت

برای دانلود قانونی کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت

کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت نوشته‌ی تری وایرمن، به بیان این موضوع می‌پردازد که نگهداشت چیست، چگونه به وجود آمده، چگونه عمل می‌کند و اینکه چه شاخص‌های عملکردی می‌تواند برای مدیریت اثربخش نگهداشت به‌ کاربرده شود.

درباره‌ی کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت:

تری وایرمن (Terry Wireman) کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت (Developing Performance Indicators for Managing Maintenance) را طراحی کرده تا جزییات لازم برای اندازه‌گیری و‌ بهبود یکی از کارکردهای مهم سازمان امروزی را فراهم سازد که عبارت است از مدیریت نگهداری و تعمیرات دارایی‌ها و تجهیزات. در واقع امروزه شرکت‌ها به دنبال یافتن بهترین روش برای مدیریت نگهداشت هستند.

بسیاری از شرکت‌ها، نگهداشت را به ‌عنوان یک شیطان لازم می‌بینند، به‌ عنوان یک هزینه سربار برای سازمان یا یک عمل بدون ارزش ‌افزوده سازمانی. این شرکت‌ها در بازار کسب‌وکار بیش از یک دهه دوام نخواهند آورد. آن‌ها توسط شرکت‌هایی کنار زده خواهند شد که به نگهداشت به ‌عنوان یک اسلحه رقابتی نگاه می‌کنند. این رقبا به نگهداشت به‌عنوان راهکاری برای کاهش هزینه‌های تولید کالا‌ وارایه خدماتشان نگاه می‌کنند. آن‌ها از این مزیت برای کاهش هزینه، افزایش حاشیه سود سهام‌داران سازمان و افزایش ارزش سهام‌شان بهره می‌برند.

اما چه تفاوتی بین این دو نوع شرکت وجود دارد؟ نوع اول که هیچ ارزشی برای نگهداشت قائل نیستند، هرگز نیاموخته‌اند که چگونه به محاسبه آن اقدام نمایند و در نتیجه قادر به هدایت و مدیریت آن نیز نیستند. حتی نمی‌توانند درک می‌کنند که رقابت‌پذیری آن‌ها در آینده،‌ تا چه حد به آن وابسته است.

این کتاب به شکل زیر سازمان‌دهی شده است: اول به مرور اجمالی مدیریت نگهداری پرداخته شده است. دوم درباره مراحل مورد نیاز برای به کار بستن برنامه مدیریت نگهداری بحث شده و سوم، شاخص‌های عملکردی برای هر یک از عملکردهای برنامه مدیریت نگهداری بیان شده است. چهارم شاخص‌های سلسله مراتبی که عموماً مورد استفاده هستند، آزموده خواهند شد.

کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت مناسب چه کسانی است؟

این کتاب مدیران و سازمان‌ها را با نگاه تازه به ارزش نظم و دیسیپلین درون سازمان آشنا می‌سازد و در صورت تحقق آن، سرمایه زمانی صرف شده برای مطالعه کتاب‌ منجر به بازگشت چشمگیر سرمایه و زمان توأم خواهد شد. محتوای این کتاب به هر سازمانی کمک خواهد کرد تا بتواند درست‌ترین شاخص مورد نیاز را انتخاب کرده و به ‌کار گیرد.

در بخشی از کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت می‌خوانیم:

در تجارت امروزی، عباراتی همچون «تجربیات موفق» «الگوبرداری» «کلاس جهانی» و سایر عبارات مشابه دائماً در حال بمباران کردن ذهن‌ها هستند. عبارت دیگری همچون «سنجش عملکردی یا شاخص‌های عملکرد» نیز اخیراً ظهور یافته‌اند. شاخص‌های عملکرد می‌توانند برای کارهای انجام‌گرفته در یک کارگاه یا کارخانه صنعتی استفاده شوند خواه سازمان خصوصی، عمومی یا حتی سازمان‌های غیرانتفاعی باشد.

شاخص‌های عملکرد متفاوتی برای بخش‌های کیفیت، تولید، فرآوری و حتی مالی وجود دارد. اگرچه هریک از آن‌ها دارای مفهوم اساسی و پنهانی به نام «نگهداری و تعمیرات» به‌عنوان عملکرد کلیدی در رقابت‌پذیری سازمان هستند. تمرکز بر کارکرد یا عملکرد نگهداشت تجهیزات، به معنی پایش عملکرد همه دارایی‌های شرکت به منظور حصول اطمینان از دستیابی به عملکرد طراحی شده برای تجهیزات است. بدین‌صورت است که گاهی مدیریت نگهداری و تعمیرات را مدیریت دارایی‌ها فیزیکی نیز می‌دانند. حال مدیریت نگهداری و تعمیرات چیست و امروزه چه اهمیتی برای مدیران سازمان دارد؟

مدیریت نگهداری و تعمیرات، مدیریت دارایی‌های سازمان، بر اساس تأکید بر بازگشت حداکثری سود سرمایه‌گذاری بروی دارایی‌ها است. این تعریف شامل فلسفه‌های نهفته در تکنیک‌های به کار گرفته‌شده در اکثر شرکت‌ها است. چه تکنیکی در تعاریف مدیریت نگهداری و تعمیرات می‌گنجد؟

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
پیشگفتار ناشر
مقدمه مولف
مقدمه مترجم/مؤلف
معرفی کتاب
فصل اول: کارکرد نگهداشت (نگهداری و تعمیرات)
فصل دوم: توسعه وظایف نگهداری و تعمیرات
فصل سوم: نگهداشت پیشگیرانه
فصل چهارم: موجودی اقلام و تدارکات
فصل پنجم: سیستم‌های دستور کار
فصل ششم: سیستم‌های رایانه‌ای مدیریت نگهداشت
فصل هفتم: آموزش تکنیکی و بین‌فردی
فصل هشتم: به‌کارگیری اپراتورها در فعالیت نگهداشت
فصل نهم: نگهداشت پیشبینانه
فصل دهم: نگهداشت مبتنی بر قابلیت اطمینان
فصل یازدهم: نگهداری و تعمیرات بهره‌ور فراگیر
فصل دوازدهم: بهینه‌سازی مالی آماری
فصل سیزدهم: بهبود مستمر
فصل چهاردهم: توسعه شاخص‌های عملکردی مدیریت نگهداشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت
نویسنده
مترجمسعید رمضانی، محمد معتمدی، میلاد ملازاده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۳۳
زبانفارسی
شابک978-964-468-696-2
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۳۲۵۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت

برای دریافت کتاب توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.