معرفی و دانلود کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست

عکس جلد کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست

فقدان، از دست دادن و تجربه دردهای بزرگ غم زیادی را به همراه می‌آورند که نیاز به مرهم و دلجویی دارند. مگان دیواین در کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست با نگاهی متفاوت به پدیده سوگ، برای احساسات غم انگیز بشری ارزش قائل می‌شود و با آسیب‌شناسی متفاوت به مساله اندوه می‌پردازد.

درباره کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست:

در هنگام مواجهه با مصائب غم‌انگیز، فشار ناشی از خود آن مساله دردناک، به بخشی از پیکره روانی ما فشار وارد می‌کند؛ این در حالیست که بخش دیگر وجود ما درگیر فشارهای فرهنگی خواهد شد که مدام فرد را به رفع و بیرون آمدن از آن شرایط سوق می‌دهد.

کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست، (Its OK That Youre Not OK) نگاه تازه‌ای به مساله فقدان دارد. در واقع مگان دیواین بر خلاف تمام آموزه‌های گذشته معتقد است رفع غم با مرهم گذاشتن بر آن تفاوت زیادی دارد و باید به احساساتی که در وجودمان زنده هستند، احترام بگذاریم و آن‌ها را طبیعی، واقعی و بخشی از زندگی بدانیم. به بیان دیگر اگر غمگین و رنجیده هستیم، هیچ اشکالی ندارد اگر سوگواری کنیم و بر رنج‌های خود اشک بریزیم، بنابراین لازم هم نیست خود را مجبور به تغییر کنیم و با انکار کردن آن احساسات، فشار ناشی از آن را تقلیل دهیم.

نحوه پرداختن به مساله مرگ و از دست دادن عزیزان در اینجا اهمیت زیادی پیدا می‌کند. دیواین که خود عمیقا این موضوع را تجربه کرده است، راه جدیدی پیش روی خواننده باز می‌کند. راهی که از وعده‌های فریبنده «همه چیز درست خواهد شد» خالی‌ست چراکه چیزی به روال سابق برنمی‌گردد اما در عوض دریچه‌ای گشوده رو به شرایط تازه و جریانات پیش‌رو دارد. به این معنا که این جریان زندگی‌ست که اتفاقات جدیدی را با خود به همراه می‌آورد و شکل و شمایل همه چیز را تغییر خواهد داد.

کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست، مهارت زندگی کردن بعد از فقدان و از دست دادن را به مخاطب نشان می‌دهد و دوران سوگواری را با مرهمی آغشته به عشق و درک موقعیت، از تاریکی مطلق بیرون می‌آورد. این کتاب تنها برای دردمندان نیست بلکه برای همه کسانی که برای ابراز همدردی و همراهی با اطرافیان خود به روشی درست و آگاهانه نیاز دارند، کمک زیادی خواهد کرد.

نکوداشت‌های کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست:

- کتاب‌هایی که درباره اندوه نگاشته می‌شوند، بیشتر به راه‌های سرکوب این عاطفه می‌پردازند؛ رویکرد دیواین اما متفاوت است. (Theresa Reed)
- اثری که با صراحت و به هوشمندی نوشته شده است. (Jack Kornfield)
- یک کتاب بی‌اندازه ارزشمند. (Rene Denfeld)
- یک اثر زیبا و آموزنده... (Mirabai Starr)

خواندن کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

این کتاب کمک‌کننده، نجات‌بخش و مرهمی‌ست بر دردهای درونی افرادی که رنج‌های نگفته بر سینه دارند و نیاز شدیدی به درک شدن، همدردی و تحلیل احوالات‌شان در خود احساس می‌کنند.

با مگان دیواین بیشتر آشنا شویم:

نویسنده کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست، نخست یک روانشناس حرفه‌ایست که دستی بر قلم و گویندگی دارد. این کارشناس آمریکایی، با تجربه عمیقی که در موضوعات غم‌انگیز داشته، تخصصش را نیز بر موضوعاتی مرتبط با اندوه و غم معطوف کرده است. مگان دیواین (Megan Devine) به خاطر همین کتاب معروفش در سال 2017، به شهرت رسید و توانست با مشاوره‌های خود افراد زیادی را به سمت احساسات بهتر هدایت کند.

در بخشی از کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست می‌خوانیم:

ایجاد مجموعه‌ای از قوانینی که به ما اجازه می‌دهد توهم کنترل داشته باشیم، ساده‌تر است تا اینکه بپذیریم که حتی وقتی همه چیز را «درست» انجام می‌دهیم، حوادث وحشتناکی ممکن است رخ دهد. چه در یک شکل یا به اشکال دیگر، این ایدۀ سرزنش به‌ عنوان شکلی از ایمنی همیشه پیرامون انسان بوده است. سرزنش قربانی (و خوارشمردن سوگواری) چنان فراگیر است که همیشه آن را تشخیص نمی‌دهیم.

درحالی‌که ادیان سازمان‌یافته به لحاظ تاریخی در این الگو از جهانی عبور کرده‌اند که در آن که با یک حرکت اشتباه عواقب سنگینی در انتظارتان خواهد بود، فرهنگ مدرن به عصر جدیدی دامن‌ زده است که با ذهن‌آگاهی یا با تمرین‌های یوگا پیرامون سختی، مرگ و سوگ صحبت می‌کند: واقعیت خودتان را خلق می‌کنید. هرچیزی که در بیرون رخ می‌دهد، فقط آینه‌ای از درون است. فقط به همان‌اندازه خوشحال هستید که خودتان را خوشحال می‌کنید. نیت همه‌چیز است. خوشبختی یک کار درونی است. تنها ناتوانیِ واقعی، نگرش منفی است.

حتی اگر بپذیریم وقوع حوادث از کنترل ما خارج است، باز اصرار داریم که نحوۀ واکنش ما تحت کنترل ماست. باور داریم که ناراحتی، خشم و سوگ، همگی احساسات «تاریک» و محصول ذهن توسعه‌نیافته و بی‌شک با مهارت کمتر است. ممکن است نتوانیم از وقوع حادثه جلوگیری کنیم؛ اما می‌توانیم اثرات آن را با تصمیم‌گیری دربارۀ اینکه خوب باشیم، کاهش دهیم. هر نشانۀ پایداری از غم ثابت می‌کند که همۀ مسائل را از منظر درست بررسی نمی‌کنیم.

درون این نصیحت به ظاهر دلگرم‌کننده برای پذیرش مسئولیت احساسات و درنتیجه زندگی خود، همان فرهنگ سرزنش پنهان شده است. این همان اجتناب از دردی است که در صحبت‌های مثبت‌نگری و شبه‌معنوی پوشیده شده است. این همان پیش‌فرضی است که خوشبختی و رضایت را تنها معیارهای واقعی سلامتی می‌داند. «بیش از سه سال از زمان رفتن تو می‌گذرد و من همچنان از سؤالات مردم خسته شده‌ام»، «حالت چطور است؟» آیا واقعاً فکر می‌کنند که به آن‌ها حقیقت را خواهم گفت؟!

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
قدردانی
مقدمۀ مترجم
مقدمه
بخش اول: وضعیت به همان اندازه که فکر می‌کنید دیوانه کننده است
فصل اول: واقعیت فقدان
فصل دوم: نیمۀ دوم جمله
فصل سوم: مشکل از تو نیست، از ماست
فصل چهارم: بی سوادیِ عاطفی و فرهنگ سرزنش
فصل پنجم: الگوی جدیدی از سوگ
بخش دوم: با سوگ خود چه می‌کنید؟
فصل اول: زندگی در واقعیت فقدان
فصل دوم: نمی‌توانید سوگ را درمان کنید، اما مجبور نیستید رنج بکشید
فصل سوم: چگونه (و چرا) زنده بمانیم؟
فصل چهارم: چه حادثه‌ای برای ذهن من پیش آمده است؟
فصل پنجم: سوگواری و اضطراب
فصل ششم: هنر چه نقشی در انجام دادن کارها دارد؟
فصل هفتم: تصویر «بهبودیِ» خودتان را پیدا کنید
بخش سوم: وقتی دوستان و خانواده نمی‌دانند چه باید انجام دهند
فصل اول: آیا باید به آن‌ها آموزش دهید یا آن‌ها را نادیده بگیرید؟
فصل دوم: تقویت گروه پشتیبانی خود
بخش چهارم: مسیر پیش رو
فصل اول: قبیلۀ بَعد
فصل دوم: عشق تنها چیزی است که باقی می‌ماند
ضمیمه: چطور به دوستی سوگوار کمک کنیم؟
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست
نویسنده
مترجمزهرا حسنی
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-622-7369-62-5
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست

مهسا کاردار
۱۴۰۱/۵/۲۰
فقط ۸ صفحه فصل اول رو خوندم، و چنان حس دلنشین و همدردی بهم دست داد که بغضم گرفته! تک تک جملاتش عین حقیقت و واقعیته؛ چقدر خوبه یکی هست که حرف دلت رو میزنه💔🩹
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست

برای دریافت کتاب مشکلی نیست اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.