معرفی و دانلود کتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان

عکس جلد کتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان
قیمت:
24050 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان

کتاب مهمان صخره‌ها اثر راحله صبوری اولین کتابی است که زندگی کامل یک خلبان ایرانی را پیش روی ما می‌گشاید. خلبان محمد غلامحسینی، پس از گذشت حدود سی سال از سقوط سرنوشت ساز هواپیمایش، خاطرات زندگی خود را برای سرکار خانم راحله صبوری تعریف کرده است.

خاطرات خلبان‌هایی که از جنگ زنده برگشته‌اند، گونه دیگری از ادبیات امروز جهان است که زیبایی و شگفتی آن، کتاب خوان‌های زیادی را گرد این نوشته‌ها جمع کرده است.

در بخشی از کتاب مهمان صخره‌ها می‌خوانیم:

بار دیگر هواپیما چرخید و با شدت، جی بعدی را وارد کرد. شدت جی به قدری بود که سرم رفت لای دو پایم و درحالی که از شدت فشار گردنم داشت می‌شکست، با دست سالمم چنگ انداختم و با تمام توان، دستگیره ایجکت را گرفتم. نه اینکه بکشم، فقط گرفتمش. این تنها کاری بود که در آن شرایط می‌توانستم انجام دهم. لحظه‌ای بعد هواپیما چرخید و جی منفی آمد و مرا کوبید به سقف کابین و خود به خود دستگیره پرش کشیده و متعاقب آن کاناپی با سرعت کنده شد. با جدا شدن کاناپی از بدنهٔ هواپیما، تمام دودی که در کابین بود محو شد و من در زمانی کمتر از چند دهم به بیرون پرتاب شدم.

فهرست مطالب کتاب

اشاره
مقدمه
تردید
اولین پرواز
غربت
بازگشت به وطن
شور انقلاب
مأموریت جنگی
جدال با مرگ
بوته های گون
اسارت
دیدار با پدر
بالش سنگی
گِردبُن
شاهکار پدر
مراسم استقبال
حقیقت زندگی
ضمائم
فاصله
غریب و آشنا
اسناد و عکس‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات372
زبانفارسی
شابک978-600-175-187-5
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
24050 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان

Crazy Uncle
۱۳۹۶/۷/۱
داستان جالب و از نوع خور منحصر بفردی است، دم راوی و نگارنده‌اش گرم، درود بر شهیدانی که در راه این مرز و بوم به ملکوت اعلا پیوستند، امتیازم بخ این کتاب چهار ستاره از پنج ستاره است، شدیدا در کتاب نیاز بود که راوی یا نویسنده با توضیحاتی، یک ذهنیت در مورد چهره‌ی شورش میدادن، موقع‌ی خوندن کتاب بارها به وجود شورش درود فرستادم و حسابی شخصیتش در دلم نشست
هادی حسن ابادی
۱۳۹۸/۷/۲۴
واقعاااااا عالی بود. چنان نگاه و دیدگاه مرا عوض کرد که باورم نمی‌شود. من فکر میکردم ارتش فقط به سربازانش به چشم حقارت و به اصطلاح گوشت دم توپ نگاه میکند ولی با خواندن این کتاب فهمیدم ارتش به همه کس و همه چیز حتی خلبانی که جان در کف میگذارد و میرود پرواز هم بی‌اعتناست و برایش ارزشی قائل نیست. واقعا عالی بود این کتاب.
Hosein Hoseini
۱۳۹۹/۶/۲۷
بسیار کتاب جذابی بودونشاننده سختیها ومرارتهای بود که همه مردم ایران برای دفاع از کشور عزیزمان متحمل شده‌اند ومردمان کردستان عزیز رنجی مضاعف درود بر همه کسانی که برای سربلندی وطنمان تلاش کرده ومیکنندو درود بر شما خلبانان شجاع وسرافرازو خانواده محترمتان دوستتان داریم
امیر بهروزیان
۱۳۹۹/۳/۱۲
فارغ از سختی‌ها و مرارتهایی که جناب غلامحسینی در اون دوران متحمل شدند,کتاب بیشتر به دوران سقوط ایشان نزد کردها پرداخته و در زمینه خاطرات دوران خلبانی کمتر صحبت کرده. ولی به هرحال خواندنش خالی از لطف نیست
پیام یزدانمنش
۱۳۹۹/۱/۲۵
کتاب خوبیه و واقعا جناب غلامحسینی سختی بسیاری متحمل شده پس از ایجکت که دچار شکستگی و جراحت میشود. درود به غیرت و شرفت مرد.
یاسر عزیزی
۱۴۰۱/۶/۲۱
سلام. این کتاب نسبت به بعضی کتاب‌ها مثل نقشه فرار و... کاملتر بود. اما انچنان خوب هم نبود. ولی ارزش خواندن داشت
ممنون از کتاب راه
امیر حسین حسین جمال
۱۴۰۱/۷/۲۳
بسیار خواندنی بود
قابلیت تبدیل شدن ب فیلم سینمایی دارد
پرهام عابد
۱۴۰۰/۶/۱۱
کتاب بسیار عالی بود و خیلی زیبا وقایع را به تصویر کشیده بود
ARASH Kamangir
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
عالی بود و ارزش خواندن دارد.
فرج الله دستمرد
۱۳۹۹/۶/۵
خیلی خوب بود من هم خواندم
سیاه مشق
۱۳۹۷/۹/۱۰
زیبا و جالب و البته متفاوت بود
sara ss
۱۳۹۶/۷/۱۴
کتاب جالب و گیرایی بود
javad rousta
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
عالی بود حتماً بخونید.
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان

برای دریافت کتاب مهمان صخره‌ها: خاطرات سرهنگ خلبان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.