معرفی و دانلود رایگان کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟

عکس جلد کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟

کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟ نوشته‌ی سید محمد وفایی، توضیح می‌دهد که چگونه فروشندگان حرفه‌ای شما را وادار می‌کنند تا به صورت ناخودآگاه خرید کنید. (فایل کتاب در تاریخ 1398/6/3 به‌روز رسانی شده است.)

تاکنون چند بار از خرید کالایی پشیمان شدید؟ چند بار برایتان پیش آمده با خود فکر کنید که واقعاً چرا چنین چیزی را خریدید؟ در این اثر با ترفندهایی آشنا می‌شوید که فروشنده‌ها معمولاً علیه شما به کار می‌گیرند و باعث تصمیم‌گیری اشتباه‌تان می‌شوند. فروشندگان حرفه‌ای و هوشمند به کمک این ترفندهای بسیار خلاقانه، شما را مجبور به خرید می‌کنند.

عموماً این روش‌ها و ترفندها بر مبنای کارکرد مغز انسان به وجود می‌آیند و همواره این موارد به فروشنده‌ها آموزش داده می‌شوند. این برای نخستین بار است که کتابی در این زمینه برای خریداران گردآوری شده تا به آن‌ها یاری کند کم‌تر درگیر دام تصمیم‌ها و انتخاب‌های اشتباه ناشی از کارکرد مغز شوند.

برخلاف تصور عموم بخش عمده‌ای از تصمیم‌های خرید شما مثل سایر تصمیم‌هایتان بر اساس منطق گرفته نمی‌شود. شما حتی در منطقی‌ترین خریدهایتان مثل خرید گوشی موبایل، رایانه و خودرو باز هم صد درصد منطقی تصمیم نمی‌گیرید. بحث درباره‌ی اینکه خریدهای شما بیش از آنکه منطقی باشند احساسی هستند خارج از حیطه‌ی این کتاب است.

در این اثر 10 ترفند مهم فروشنده‌ها برای فروش به مشتریان را می‌شناسید و مراقب آن‌ها خواهید بود. این کتاب شامل 10 فصل است که در هر فصل به یکی از این ترفندها پرداخته می‌شود. برای هر ترفند یک داستان تعریف شده است که شما را با روش استفاده‌ی آن آشنا می‌کند. سپس توضیح داده شده است که چرا این اتفاق رخ می‌دهد و شما تصمیم اشتباه می‌گیرید. در پایان نیز درباره‌ی راهکار این که چگونه در دام این ترفندها نیفتید صحبت می‌شود.

در بخشی از کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟ می‌خوانیم:

به منوی رستوران نگاهی می‌اندازید. غذای اول و دوم در منو دو غذا با قیمت خیلی نجومی هستند. بعد از آن دو هم، دو سه غذا با قیمت‌های بالا قرار دارد. در وسط منو یک غذا با قیمت نسبتاً مناسب را انتخاب می‌کنید. احتمالاً جوحه کباب یا چلو کباب نگینی. اگر به قیمت این غذا نگاه کنید احتمالاً تا ده دقیقه قبل که وارد رستوران نشده بودید حاضر نبودید این مبلغ را برای این غذا پرداخت کنید اما الان آن را انتخاب می‌کنید و قیمت هم از نظر شما منطقی است. چرا؟

بک کت و شلوار زیبا انتخاب کرده‌اید. حالا فروشنده پیشنهاد می‌دهد که با این کت و شلوار یک پیراهن و کراوات مناسب هم برای شما ست کند. شما هم قبول می‌کنید و پس از کمی چانه زدن خرید خود را کامل می‌کنبد. وقتی به منزل می‌آیید اگر به صورت مجزا به پیراهن و کراواتی که خریده‌اید فکر کنید می‌بینید که احتمالاً هرگز آن‌ها را به تنهایی با این قیمت نمی‌خریدید.

تا به حال به حراج‌های با تخفیف بالا رفته‌اید؟ پنجاه درصد تخفیف، هفتاد درصد تخفیف و ... کمی با خود صادق باشید. آیا در این فروش‌های ویژه بیشتر به قیمت اجناس دقت می‌کنید یا میزان تخفیف آن‌ها؟ اگر شما هم مثل اکثر انسان‌ها باشید که احتمال آن خیلی زیاد است یک جنس با قیمت 400 هزار تومان را که حالا با تخفیف 200 هزار تومان شده است به جنسی با قیمت 180 هزار تومان ترجیح می‌دهید. وقتی قیمت اولیه و بدون تخفیف محصول را می‌بیینید احساس می‌کنید که خرید آن محصول با تخفیف خیلی مناسب است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
عملکرد مغز
روال این کتاب
نویسنده کتاب
فصل یک: فریب شباهت - من هم مثل توام، تو هم مثل منی
داستان
توضیح
راهکار
فصل دو: فریب زمان کم - کاملا مشخصه که کدوم بهتره
داستان
توضیح
راهکار
فصل سه: فریب اصل تقابل - مراقب هدیه ناخواسته باشید
داستان
توضیح
راهکار
فصل چهار: فریب قیمت مرجع - قیمت نسبت به اون یکی عالیه
داستان
توضیح
راهکار
فصل پنج: فریب اصل کم‌یابی - نخریم تموم می‌شه
داستان
توضیح
راهکار
فصل شش: فریب اعتبار دروغین - او بهتر از من می‌داند
داستان
توضیح
راهکار
فصل هفت: فریب هم تیمی - من با تو هستم نه با او
داستان
توضیح
راهکار
فصل هشت: فریب روان‌شناسی معکوس – حالا نشونت می‌دم
داستان
توضیح
راهکار
فصل نه: فریب قیمت بالا – هرچی پول بدی آش می‌خوری
داستان
توضیح
راهکار
فصل ده: فریب سازگاری حرف و عمل
نتیجه‌گیری
نتیجه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چگونه فریب می‌خوریم؟
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۱
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟

محمد امین پیشدار
۱۴۰۱/۵/۲۳
مطالب کتاب بد نبود و نویسنده نکات خوبی رو مطرح کرده. به نظرم این رو جز دسته کتاب‌ها نذاریم خیلی بهتره. این مثلا می‌تونه میکروکتاب (یا همون کتابچه خودمون باشه) ولی کتاب، فکر نمی‌کنم. خیلی خیلی محتوا کمی داشت و نویسنده خیلی تلاش کرده که محتوا رو کش بیاره که موفق هم نبوده. خیلی خلاصه و مفیدتر میشد بود نوشتش. بهتر از جدول برای دسته‌بندی محتوا هر قسمت استفاده میشد اینطوری مطالب منسجم‌تر و خوانایی کتاب هم بالاتر می‌رفت. در هیچ جای کتاب هم هیچ اثری از مطالب علمی نیست. این موقعیت‌هایی که نویسنده مطرح کرده صرفا داستان ه و نویسنده هیچ تحقیق علمی برای تایید یا ردشون در کتاب ارائه نداده. صرف اینکه در فلان موقعیت بهمان اتفاق اگه افتاد پس فروشنده قصد فریب خریدار رو داره که نشد دلیل. شاید واسه نویسنده جواب داده ولی از کجا معلوم برای ما هم این موارد جواب بده؟ فقط یه چیز می‌تونه این موارد رو تایید یا رد کنه و اون هم بررسی علمی این ۱۰ تا شیوه است. من این کتاب رو شروع کردم به خوندنش به خاطر نظرات مثبتی که بقیه دوستان در موردش گفتن و البته عنوان کتاب. ولی خودم خواندن این کتاب رو به بقیه پیشنهاد نمیدم. و صرفا فقط به فهرست کتاب نگاه کنن کافیه. وقت طلاست! خواندن این کتاب حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه وقت می‌بره. بدون داده‌ها و فکت‌های علمی میشه صرفا داستان ولی به هر دو این موارد نیاز است. هم داستان و نمونه و مثال و هم بررسی علمی به به همراه فکت و داده.
ali mahmoodzadeh
۱۴۰۰/۲/۲
از اون کتاب‌هایی که ارزش خوندن داره...
خوندنشم زیاد زمان نمیبره...
به نکته‌هایی اشاره کرده که هم به یه فروشنده کمک میکنه که بهتر بفروشه و هم به خریدار کمک میکنه دقت بیشتری تو خرید داشته باشه...
شاید به نظر خیلی از دوستان که نظراتشونو میخوندم نکات ساده‌ای باشن ولی ما بعضی چیزا رو میدونیم ولی و
یادآوری اونا باعث میشه به فکر بریم اونا رو عملی کنیم یه جورایی یه تلنگر محسوب میشن...
این کتاب هم واسه من یه تلنگر بود که به عنوان یه فروشنده بهتر بتونم بفروشم و به عنوان یه خریدار سعی کنم احساسی خرید نکنم...
علی اکبر
۱۴۰۱/۱/۲۱
سلام کتابراه عزیز.
عالی بود خوندنش رو به همه توصیه میکنم نکات کلیدی و راهکارهایی که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنیم را به طور ساده و روان بیان کرده بود تا فریب فروشندگان را نخوریم. افرادی که هر روز با آن‌ها سر و کار داریم و یاد گرفتن ترفندهای آن‌ها برای فروش بیشتر و یا در دام افتادن آن‌ها و
برای خرید چیزهایی که به آن‌ها احتیاجی نداریم فقط در آن لحظه احساس میکنیم که اگر بخریم یه روزی به دردمان میخورد و با این خرید فریب فروشنده را می‌خوریم. در کل کتاب خیلی خوبی بود. ممنون از نویسنده و عواملان کتابراه. خسته نباشید خدا قوت
Faeze Hajikarim
۱۳۹۸/۴/۱۲
با اینکه بسیاری از مواردی که مطرح شده بود به نظر ساده میامد بعد از خواندن این کتاب در ذهن پررنگ تر میشه و کاربردیتر، مواردی به خاطر سادگی بیش از حد معمولا نادیده میگیرمشون... کتاب نثر روانی داشت و مثالها کاملا عینی بودند خوندنشم وقت زیادی نمیگیره به نظرم خالی از لطف نیست:)
سعید سلطانی
۱۳۹۸/۴/۱۶
من سایت و شبکه‌های اجتماعی این نویسنده را دنبال می‌کنم.
کلاس‌های را هم دو سه بار رفتم.
خیلی بیان خوبی داره.
حیف که نمی‌توانم چرا دوره حضوری کم برگزار می‌کنه.
این حرفها که تو این کتاب رایگان هست را به خود فروشنده‌ها با قیمتهای چند صدهزار تومانی آموزش می‌دهند.

باورم نمیشه اینها را رایگان و برای عموم نوشته.
آقای وفایی عزیز واقعا ممنونم
محمدجلال عبادت
۱۴۰۱/۵/۱۵
سلام
بسیار عالی بود این کتاب خیلی مختصر و مفید و ساده هم روش فروش رو به بفروشنده‌ها یاد داده و هم به خریدارها گفته که با دقت بیشتری برای خرید اقدام کنن
یه روشی هم از بعضی فروشنده‌های تلفنی دیدم و اینه که به شما تخفیف دروغ با درصد زیاد میدن و میگن این تخفیف فقط امروزه و فردا با قیمت اصلی باید خرید کنید
از تیم فهیم کتابراه و نویسنده آگاه جناب آقای وفایی عزیز بسیار متشکرم
fatmeh j
۱۴۰۰/۷/۵
کتاب بسیار عالی‌ای بود.
من از بسیاری از نکات کتاب در زندگیم استفاده کردم، و باعث شد اشتباهاتی که بارها مرتکب میشدم، دیگه برام اتفاق نیفته.
با اینکه این کتاب رو به شدت پیشنهاد میکنم، اما نخوندن اون رو هم توصیه میکنم، چون باعث ایجاد حس بی اعتمادی نسبت به اطرافیان و دنیای اطرافمون هم میشه.
ممنون از کتابراه برای کتاب‌های متنوع و عالیش.
Mohammadmahdi Amini
۱۳۹۹/۵/۱
در این کتاب شما روش‌هایی که افراد با تجربه برای افزایش فروش خود انجام میدهند را می‌آموزید. همچنین روش مقابله با آن‌ها را نیز استاد وفایی در این کتاب آموزش میدهند. البته این کتاب برای فروشنده‌ها نیز اطلاعات مفیدی داردو میتواند روش‌های خوبی برای افزایش میزان فروش آموزش دهد.
⁦☑️⁩⁦☑️⁩⁦☑️⁩⁦☑️⁩
Book rating: 8. 1/10
حدیث ...
۱۴۰۰/۶/۱۹
نوشتار خوبی داشت و خیلی روون و ساده بیان شده بود... بعضی از این رفتارها رو از فروشنده‌ها دیده بودیم و حالا پی به دلیل واقعیشون بردیم... البته همانطور که نویسنده هم اشاره کرده بودن، نمیشه قضاوت صد در صد داشت که دلیل هر کدوم از این رفتارها مطالب گفته شده است... ولی به هر حال کتاب نکات خیلی خوبی رو دربرداشت
saeid jafar
۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام.. شماخواننده محترم که این کتاب رو خوندی هم گول خوردی... چرا به تمام کلمات توجه نکردی که به این راحتی گول خوردی.... جدا همه اینهارو باورت شد.... میدونید چی ادمو میسوزنه.... . . آب جوش ادم میسوزونه. شوخی کردم.. کتاب بسیار اموزنده‌ای بود... خواستم بگم که عجب کتابی بود.. واقعا کاربردی ومفید. ازکتابراه هم ممنونم
سعید رضایی
۱۳۹۸/۴/۱۶
خدایی از خیلی کتابهای پولی و حتی قیمت گرون مفیدتر بود.
خلاصه و به زبون ساده نشون داده چطوری سرمون کلاه خیره.
دم نویسنده گرم
شهروند محترم
۱۴۰۱/۶/۱۵
از نکات مثبت کتاب بخوام بگم اینکه کوتاهو مختصر بود وقت چندانی نمیبره و زبان کتاب عامیانه و ساده بود.
داستان‌ها اتفاقاتی بودن ک در زندگی روزمره بیشتر مردم اتفاق می‌افتد و این نکات مهم باعث میشه در خرید و.. فریب این افراد را نخوریم و آگاهانه تصمیم بگیریم
محشر بود👏🧡
Ali Moqaddasi
۱۴۰۰/۵/۹
کتاب جالب و آموزنده‌ای هستش، همونطور که از عنوان کتاب هم مشخصه، 10 ترفندی که ممکنه اکثریت مردم در موقع خرید اطلاع نداشته باشند رو واضح بیان کرده و برای هر کدوم هم راهکارهای مفیدی ارائه داده.
خوندنش اصلا وقت گیر نیست پیشنهاد میکنم حتما بخونید.
سلدا رییس
۱۳۹۹/۶/۱۵
وای یعنی خیلی کتاب باحالی بود، من که خودم کلی تو خرید کردن سختگیرم، تمام مطالب کتاب برام تازگی داشت، خیلی از نویسنده کتاب متشکرم، یعنی کل کتاب رو تو نیم ساعت خوندم، برام واقعا جذابیت داشت، ممنون از کتابراه بخاطر رایگان گذاشتن این کتاب
علی ن
۱۳۹۸/۹/۲
جالب بود خیلی سر این تخفیفات ادم سرش کلاه میره. نمونه ش همین دیروز رفتم تو روبیکا دیدم واسه اشتراک ارشیو فیلمش تخفیف زده یکماهه ده تومن بدون این که به ارشیوش نگاه کنم خریدم بعد ک رفتم ارشیو رو دیدم خیلی از فیلمایی ک مد نظرم بود توش نبود. منظورم فیلمای ایرانیه
مشاهده همه نظرات ۲۱۹

راهنمای مطالعه کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟

برای دریافت کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.