معرفی و دانلود PDF کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات

عکس جلد کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات

کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات به قلم رضا بنائی، قواعد و معیارهای تعیین مبدا را جهت آشنایی شما با قوانین، مراحل و چگونگی شرایط حمل و نقل مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

جهت امور واردات و صادرات، کشور یا محل ساخت با تهیه و فرآوری بسیار حائز اهمیت است، به عبارت دیگر برای این که با اطمینان نسبت به کشور سازنده یا تهیه کننده بخواهید اظهار نظر کنید، ضوابط و معیارهایی لازم است که در قالب قواعد مبدا ارائه می‌شود.

کتاب قواعد مبدا کاربرد در واردات و صادرات (Rules of Orging Applicative in Importation Exportation) مواردی را بررسی می‌کند که به کمک آن از کشور محل ساخت کالا که دارای قواعد و مقررات خاصی است، اطمینان حاصل کنید:

- برای مقاصد گمرکی، آمار تجارت خارجی و سایر ملاحظات مرتبط با تجارت خارجی.
- در رابطه با ارزش صادراتی کالای معین که به اعتبار مبداء معینی مورد توجه خریدار است.
- در رابطه با ترجیحات تعرفه‌ای که در پی موافقت‌نامه‌های دو با چند جانبه بین دو یا چند کشور منعقد می‌شود.
- وجود ممنوعیت با محدودیت‌هایی که در تجارت نسبت به یک با چند گروه از کشورها یا بین کشورها به وجود می‌آید.
- اطمینان از خصوصیات فنی کالای مورد سفارش که به اعتبار علامت بازرگانی خاص و کشوری که کالا در آن جا تولید یا تهیه شده، مورد نظر خریدار است.

در بخشی از کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات می‌خوانیم:

در رابطه با معیار تولید کامل به طور قطع میزان تولید را نمی‌توان نادیده گرفت. نادیده گرفتن میزان تولید موجب می‌گردد در تعیین معیار تولید کامل، دچار انحراف و اشتباه شویم مثلا در رابطه با محصولی مثل زعفران، تخمین میزان تولید به آسانی امکان پذیر است، بنابراین می‌توان مطمئن شد که در کجا و تا چه سقفی از زعفران صادراتی، با احتساب میزان مصرف داخلی به عنوان تولید کشور با توجه به قاعده معیار تولید کامل، شناخت و مازاد بر آن را کالای صدور مجدده با Re - Export طبقه‌بندی نمود.

همین‌طور است در سایر موارد که در معرفی مبدا کشوری که اصولا چنان تولیدی را نداشته، به عنوان کشور مبدا نپذیرفت این امر در موافقت نامه‌های دو یا چند جانبه، وقتی کشور صادر کننده طرف موافقت نامه برای استفاده از ترجیحات تعرفه‌ای سعی در صادرات بیشتر، به عنوان کشور مبدا دارد، ممکن است پیش آید که برخلاف این که تولیدی داشته باشد، با مازاد بر سقف تولیدات خود از ترجیحات استفاده کند.

در معیار تولید کامل برای تعیین مبداء احراز تولید کالای معین در کشور محل صدور، یا در صورت تولید، عدم تجاوز از سقف تولیدات آن کالا در آن کشور در استفاده از مزایای موافقت نامه، به ویژه ترجیحات تعرفه‌ای اهمیت دارد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیات
بخش اول: تعاریف
بخش دوم: اسناد تعیین کننده‌ «مبداء»
بخش سوم: جمع‌بندی مطالب فصل اول
فصل دوم: قواعد مبداء و معیارهای تعیین مبداء
بخش اول: معیار تولید کامل
بخش دوم: معیار تغییر شکل اساسی
فصل سوم: تشخیص مبداء کالاهای موجود در بازار
فصل چهارم: جمع‌بندی مطالبفصل دوم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۹
زبانفارسی
شابک978-964-468-304-6
موضوع کتابکتاب‌های حقوق بازرگانی، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات

برای دریافت کتاب قواعد مبدا (Rules Of Origin) کاربرد در واردات و صادرات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.