معرفی و دانلود رمان همیشه شوهر

عکس جلد رمان همیشه شوهر
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی رمان همیشه شوهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان همیشه شوهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان همیشه شوهر

موضوع رمان «همیشه شوهر» از این قرار است: پاول واولوویچ مردی است که ظاهرا زندگی خوب و همسر فرمانبرداری دارد. پاول این زن یعنی ناتالیا را حسابی دوست دارد و در زمره زن ذلیلان عالم است اما رفتار ناتالیا، پاول، دیگران و حتی خودش را متقاعد می کند که زنی مطیع و آرام است اما بعد از مرگ ناتالیا، شوهر با یادداشت هایی مواجه می شود که تمام محاسبات و تفکرات او را به هم می ریزد و می بیند که ای دل غافل!

مسأله‌اى که در این کتاب طرح شده است، واقعیت دارد و در اطراف ما زیاد وقوع مى‌یابد و در ادبیات کنونى منعکس مى‌شود، براى زن و شوهر و «مثلث»هاى آینده از لحاظ نتیجه‌اى که در بردارد بى‌اندازه پرمعنى و سنگین است. بعد از چند ده سال دیگر، شاید از مفهوم قدیمى عشق (دوطرفه) و خیانت (سه‌طرفه) هیچ اثرى باقى نماند.

داستایوسکى این دگرگونى‌ها را از پیش حدس زده بود. پیچیدگى روابط بین آدمیان، داستایفسکى را به شوق و شور مى‌آورد و او پیش‌بینى مى‌کرده است که قرن بیستم انسان را در برابر مشکلات اصیل و اساسى قرار مى‌دهد که شاید حتى به قیمت زندگى‌اش لازم باشد به آن‌ها جواب بدهد، این است آن‌چه که این اثر را این‌قدر به ما نزدیک مى‌سازد.

داستایوسکى براى ما مى‌نوشت نه براى پدربزرگ‌هاى ما؛ براى عصر ما، آن‌طور که آن‌را عمل مى‌کنیم، مى‌نوشت نه براى عصر مایکوف‌ها و تولستوى‌ها. او براى عصر اولین چراغ‌هاى برق و دوره‌ى مشکلات دنیایى و تظاهرات عالمگیر آن مى‌نوشت.

«همیشه شوهر» در پائیز سال 1869 یعنى چند ماه بعد از «ابله» و درست قبل از «آزردگان» نوشته شده است. بین این دو اثر بزرگ، گرچه ارزش نخستین این دو اثر در زمان خود داستایوسکى معلوم نشد، داستان «همیشه شوهر» اهمیت درجه‌ى دوم را دارد. در آن اوقات داستایوسکى دوره‌ى خلاقیت تند و شدید خویش را آغاز کرده بود؛ و در اندیشه‌ى خود در کار پرداختن داستان بزرگ «کارامازوف‌ها» بود. گرچه طرح این کتاب بزرگ بایستى مدتى به‌خاطر «همیشه شوهر» و مدتى به‌خاطر «آزردگان» به کنارى گذاشته شود، اما طرح ذهنى آن اندک‌اندک توسعه مى‌یافت و نضج مى‌گرفت و استخوان‌بندى آن تغییر و تبدیل‌هاى عمیقى مى‌یافت.

این رمان در حزن‌انگیزترین دوران زندگى داستایوسکى نوشته شد. بیمارى او (صرع) هر روز شدیدتر مى‌شد؛ کاملا بى‌پول بود و تا گلو در قرض فرورفته بود. میل شدید به قمار بر او حکم‌فرمائى مى‌کرد. گاهى در سوئیس، گاهى در ساکس و گاهى در ایتالیا زندگى مى‌کرد و به‌قدرى از طلبکاران مى‌ترسید که جرأت نداشت به روسیه برگردد. مرگ اولین فرزند و این‌که زنش حامله بود، او را در نومیدى بى‌اندازه‌اى فرو برده برد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ولچانینف
آقایى که به‌کلاهش نوار سیاه بسته بود
پاول پاولوویچ ترسوتسکى
زن، شوهر و عاشق
لیزا
سرگرمى تازه یک آدم بیکار
شوهر و عاشق یکدیگر را مى‌بوسند
لیزا بیمار است
شبح
در قبرستان
پاول پاولوویچ زن مى‌گیرد
در خانه‌ى زاخلبینین‌ها
کفه‌ى ترازو به کدام جانب متمایل مى‌شود؟
ساشنکا و نادنکا
حساب‌ها تسویه شد
تجزیه و تحلیل
همیشه شوهر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان همیشه شوهر
نویسنده
مترجمعلی اصغر خبره زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات262
زبانفارسی
شابک978-964-351-316-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات رمان همیشه شوهر

Arash .H
۱۳۹۸/۸/۲۳
واقعا جای تشکر داره هم به خاطر این طرح عالی و هم اینکه برای کاربرهاشون احترام قائل هستند شما امتحان کنید به کتابراه ایمیل بزنید به بقیه هم بزنید. کتابراه خیلی زود پاسخ ایمیل شما رو میده و آدم میفهمه که ایمیلش رو خوندن و بهش توجه شده و اونقدر برای مخاطب ارزش قائل هستند که پاسخ هم میدن. اما بقیه اصلا انگار نه انگار. کتابره کارت خیلی درسته 😘😍😍😍🏵🏵🏵
Morteza Rahmani
۱۳۹۹/۱۰/۵
به نظرم این کتاب درحد توقعی که از نویسنده‌ی بسیار بزرگش داشتم نبود، اما کتاب معمولی داستایوفسکی از کتاب‌های خوب بقیه بهتره.
موضوع کتاب، شروع و نحوه بیان خوبه.
روال داستان و سرعتش هم خوبه.
خواننده هیچ جایی از داستان خسته نمیشه.
اما ترجمه به نظرم خوب نیست و نمره‌ی قابل قبولی نمیگیره.
و من خوندن این کتاب رو البته با ترجمه‌ی بهتر پیشنهاد میکنم.
شیوا طاهرزاده
۱۳۹۸/۸/۲۳
به قدری به اپلیکیشن شما وابسته شدم که شبها تا کتاب نخونم از روش خوابم نمیبره. به خیلیها هم توصیه‌اش کردم. از هر نظر عالی و متنوع. تقریباهر وقت که واتساپ و اینستامو چک میکنم کتابراه هم چک میکنم چه کتابهایی آورده. درحقیقت شما منو کتاب خون کردید. اجرتون با حضرت حق
صدیقه عبدالهی
۱۳۹۸/۸/۲۵
اول اینکه خیلی راضی‌ام ازت کتابراه عزیز بابت رایگان کردن این کتاب کتاب درکل دوتا شخصیت مهم داشت که کلا توی اوهام خودشون به سر میبردن! بنظر من طوری که توی توضیحات کتاب گفته بود رابطه سه شخصیت داستان مثلث عشقی نیست. هیچ اثری از عشق توی کتاب نیست بجز عشق کوتاه ولچانینف به لیزا. برای من بشخصه جذابیتی نداشت.
محمدرضا سعادتی نسب
۱۳۹۸/۸/۲۲
کتاب‌های داستایوفسکی همیشه عالی است
ممنون به خاطر رایگان کردن این کتاب
Niki N
۱۳۹۸/۹/۳
فکر می‌کنم اگر داستایووسکی در زمان حال می‌خواست این داستان را بنویسد دیگر لازم نبود از قوه تخیل خود استفاده کند. کافی بود تلویزیون را روشن کند و یکی از سریالهای آبکی کشور همسایه را ببیند یا حتی شاید زحمت آن را هم به خود ندهد و فقط در خیابان قدم بزند. به همین راحتی.
شینا یوسفی
۱۳۹۹/۱/۳۰
از جنبه رمان گونه بودنش خیلی جذاب بود از یکجایی به بعد اصلا نمیشد کتاب رو زمین گذاشت و فقط منتظر یک جمله هستی که اطمینان پیدا کنی و نویسنده با زیبایی کامل آخر قصه اونو بیان می‌کنه البته قضیه لیزا خیلی تأثر برانگیز و دردناک بود
هنگامه محمدی
۱۳۹۸/۸/۲۹
کتابراه واقعا دیگه شورشو درآوردی. چرا انقد خوبی؟ اپ‌های دیگه حتی مناسبتی هم کتاب رایگان نمیدن. اونوقت شما هر هفته؟! واقعا شرمندم که ۲سال از فیدیبو کتاب خریدم و شما رو نمیشناختم😔😔😔
mohammad rezaee
۱۳۹۹/۱/۲۴
این کتاب یه مقداری سنگینه و برا رده نوجوان کتاب مناسبی نیس (خودم نوجوونم =) بیشتر کتاب درمورد مکالمه‌ها‌ی دو طرفس و ادم یه مقدار گیج میشه و به سخخی خط داستان رو دنبال میکنه
aln dgn
۱۳۹۸/۸/۲۹
درکل کتاب خوبی بود. ولی بعضی از جاهایه کتاب مخصوصا مکالمه‌ها متوجه نمیشدی که که داره صحبت میکنه😕یکم اون لحظه‌ها گیج میشدم
Sara Panahi
۱۳۹۸/۸/۲۳
فقط خواستم از عوامل کتابراه تشکر کنم بخاطر کتاب‌های خوبتون و مخصوصا پایان هفته ها.... این کتاب هم تازه دانلود کردم هنوز نخوندم اما مطمئنا باارزشه
فرشاد دارابی
۱۴۰۰/۱/۵
من بسختی خوندمش
نمیدونم با ترجمه نتونستم ارتباط بگیرم یا کلا داستان کشش نداشت برام...
االبته خب آدم توقعش از داستایووسکی بااون شاهکارهاش بالاست ولی بگمانم ترجمه‌ام تاثیر داشت
mohsen ebi
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
مگه میشه کتابای داستایوفسکی رو بخونی و عالی نباشه؟ ترجمش هم خوب بود ولی همونطور که یکی از خوانندگان گفت بعضی جاها متوجه نمیشدی کی داره صحبت میکنه.
ممنون از کتابراه
پر يا
۱۳۹۸/۸/۲۴
این همه اهمیت به مخاطب واقعا جاى تشکر داره... این روش فوق العادس و باعث وفادارى مخاطب به اپ شما میشه من ک جز کتابراه جایی نه کتاب میخونم و نه میخرم!
Sanaz Nickhoo
۱۳۹۸/۱۰/۵
اولش یه مقدار گیج کننده بود ولی هرچی جلوتر میرفت جالب تر میشد، بیشتر رو زمینه احساسات و عواطف انسانی میچرخید داستان ولی فوق العاده بود
مشاهده همه نظرات 50

راهنمای مطالعه رمان همیشه شوهر

برای دریافت رمان همیشه شوهر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.