معرفی و دانلود کتاب ماهیت داعش

عکس جلد کتاب ماهیت داعش
قیمت:
16800 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ماهیت داعش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ماهیت داعش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ماهیت داعش

کتاب ماهیت داعش به قلم محمدحسین قربانی زواره، در قالب چندین فصل و بخش تخصصی تلاش دارد تا موضوعات و مسائل مهمی از جمله ایدئولوژی و فلسفه وجودی داعش را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد.

داعش را می‌توان سازمانی با تفکرات و ایدئولوژی سلفی تکفیری معرفی کرد که تکفیر نمودن شیعیان جزء وظایف ذاتی آنان به شمار می‌رود. توسعه و گسترش اقدامات این گروه در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مقوله‌ها و معضلات خاورمیانه به‌ ویژه غرب و جنوب غرب آسیا است. گروه‌های تکفیری سلفی با اتخاذ راهبردهای افراط‌گرایانه دینی، ضمن نابودی دشمنان خود تمامی آنان را کافر و از بین بردن این افراد را بر خود مباح دانسته‌اند.

گروهک تروریستی داعش علاوه بر تهدید تمامی کشورها، عامل تهدید بسیار جدی برای امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود که در همین راستا شناخت و بررسی دقیق این سازمان از بعد امنیتی و نظامی دارای اولویت فراوانی است.

در بخشی از کتاب ماهیت داعش می‌خوانید:

بررسی اقدامات جدید گروه‌های افراطی نو سلفی ازجمله القاعده به‌ خوبی نشان می‌دهد که این گروه تروریستی کاملاً بر اساس نظریه دو بازو فعالیت می‌کند. القاعده پیش‌تر در تشکیل گروه‌های مختلفی همچون سازمان خفته در یمن، سوریه و لبنان فعالیت داشته و منتظر بود تا زمان مناسب جهت اجرای حملات گسترده فرارسد. در مقابل القاعده، داعش بر این عقیده است که عراق تناسب بیشتری برای آغاز پروژه این گروه دارد، به‌ ویژه این‌ که عناصر و ارتشیان متواری حزب بعث عراق بستر بسیار خوبی را برای این گروه مهیا کرده‌اند؛ از این رو داعش در عراق فعالیت خود را شروع و تا شام امتداد پیدا کرد. این گروه تروریستی توانست از موقعیت‌های ایجاد شده به‌ خوبی بهره جسته و با توسعه‌طلبی ثروت‌های زیادی را به دست آورد که همین عامل مهم‌ترین دلیل و رویکرد آن‌ها در تصرف مناطق جدید در عراق و سوریه است.

البته داعش ماهیت جغرافیایی و ترکیب سیاسی و اجتماعی کشورهای عربی را مانعی برای حرکت از عراق و شام به سمت کشورهای دیگر می‌داند. عدم دستیابی به فروپاشی کامل ارتش عراق و سوریه مأموریت این گروه افراطی را سخت کرده است؛ به همین سبب به نظر می‌رسد داعش بدون چشم‌پوشی از عراق و شام به‌ عنوان مرکز خلافت خود، به توسعه بازوهای خود از طریق تأسیس استراتژی ((بازوهای متعدد)) دست‌ زده است.

فهرست مطالب کتاب

تحلیلی بر سخنان رهبر معظم انقلاب و فرمانده معزز کل قوا، پیرامون گروه‌های تکفیری
سخن مؤلف
فصل اول: شکل‌گیری سلفیت
فصل دوم: شکل‌گیری القاعده
فصل سوم: توهمات و تفکرات حاکم بر داعش
فصل چهارم: شکل‌گیری داعش
فصل پنجم :جغرافیای داعش در عراق و سوریه
فصل ششم: تجهیزات و تاکتیک‌های داعش
نتیجه‌گیری نهایی
چارت نتیجه‌گیری
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ماهیت داعش
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نظری
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات224
زبانفارسی
شابک978-600-289-508-0
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
16800 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ماهیت داعش

morteza torabi
۱۳۹۹/۳/۷
کتابهای جالبیه روح همه‌ی شهدای مدافع حرم که جلوی این جنایتکاران ایستادن و مبارزه کردن شاد. با خواندن این کتاب میفهمی چقدر از ماجرا پرت بودن اینا
Nc ...
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
کتاب خیلی خوبی بود. خیلی وقت دنباله همچین کتابی بودم. سپاس از نویسند کتاب. اطلاعتم در موردوهابیت بیشتر کرد.
محمد راد
۱۳۹۸/۱/۱۶
خیلی هم عالی
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب ماهیت داعش

برای دریافت کتاب ماهیت داعش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.