معرفی و دانلود PDF کتاب پرتره‌های گرافیکی

عکس جلد کتاب پرتره‌های گرافیکی
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پرتره‌های گرافیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پرتره‌های گرافیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پرتره‌های گرافیکی

کتاب پرتره‌های گرافیکی به قلم پدرام حکیم زاده، همراه با 150 تصویر به طراحی و نمادشناسی چهره انسان پرداخته و اجزاء مختلف آن را شرح می‌دهد.

در بخشی از کتاب پرتره‌های گرافیکی می‌خوانیم:

واژۀ زلف که زبان‌زد اکثر شعرای فارسی زبان است، به صورت یک استعاره و تمثیل به کار رفته است. نزد عرفا رمز عالم کثرت و ممکنات است. صفت درازی برای زلف به عدم انحصار موجودات و کثرت تعیّنات اشاره دارد. گفته شده که زلف پردۀ روی محبوب است. زلف پرچین و شکن است و هر حلقۀ آن مثل دام برای عاشق تلقّی شده است. همچنین رمز عالم کثرت و ممکنات است. نزد شیخ محمد لاهیجی به تجلّی جلالی اشاره دارد.

صفت درازی برای زلف اشاره به عدم انحصار موجودات و کثرت تعیّنات است. زلف پردۀ محبوب است؛ در نقاب زلف است که صورت یار پنهان می‌شود. زلف پر چین و شکن است و هر حلقۀ آن مثل دام، هر یک از تعیّنات عالم کثرت نیز به منزلۀ حلقه‌های دام است که تقیّد به احکام آن‌ها مانع رسیدن مُحب به محبوب می‌شود.

زلف گاهی از غایت بی‌قراری و عدم سکون از چهره‌ی معشوق کنار می‌رود و صبح رخسار معشوق ظاهر می‌شود و گاهی چهرۀ معشوق را به کلّی می‌پوشاند و جز ظلمت زلف نمی‌ماند. تعیّنات و کثرات نیز گاهی از وجه وحدت دور می‌شود و صبح وحدت ظاهر می‌گردد و گاهی وجه وحدت را مستور می‌سازد و شام می‌کند و غیر از ظلمت کثرت نمی‌ماند.

و این هر دو معنی نسبت با سالک است که گاهی نور وحدت بر دلش تابان می‌شود و در همۀ مظاهر، حق را ظاهر می‌بیند و گاهی احکام کثرت به نوعی غالب می‌گردد که اصلاً نمی‌گذارد که مشاهدۀ نور توحید نماید. از عناصر زیبا شناسانۀ روی معشوق است که خیال شاعر را برانگیخته و تشبیهات بسیاری بر آن مترتب نموده است.

فهرست مطالب کتاب

نمادشناسی پرتره انسان
سَر
صورت (چهره)
نقاب (ماسک)
چشم
چشمک (غمزه)
مژه (مژگان)
ابرو (حاجب)
بینی (دَماغ)
مو (موی)
زُلف
ریش
لب و دهان
حنجره
زبان
خنده (قهقهه)
گوش
گونه
تصاویر پرتره‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پرتره‌های گرافیکی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات146
زبانفارسی
شابک978-622-625045-0
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پرتره‌های گرافیکی

پریسا حاجی
۱۳۹۹/۱۰/۲۷
کتاب خوبی هستش ولی کتاب‌های بهتری هم در راستای پرتره هستش
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب پرتره‌های گرافیکی

برای دریافت کتاب پرتره‌های گرافیکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.