معرفی و دانلود PDF کتاب پرنده‌های گرافیکی

عکس جلد کتاب پرنده‌های گرافیکی
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پرنده‌های گرافیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پرنده‌های گرافیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پرنده‌های گرافیکی

کتاب پرنده‌های گرافیکی به قلم پدرام حکیم زاده، همراه با 180 تصویر به طراحی و نمادشناسی انواع پرندگان پرداخته و اجزاء مختلف بدن آن‌ها را شرح می‌دهد.

در بخشی از کتاب پرنده‌های گرافیکی می‌خوانیم:

تخم مرغ در آیین نوروزی نماد نطفه و باروری و زایش است. نزد ایرانیان به خاطر سفیدی، «مانند شیر نشانۀ پاکی بوده است. در اساطیر ایران، جهان تخم مرغی شکل است، آسمان چون پوستۀ تخم مرغ و زرده‌اش نمودگار زمین است. در اساطیر هند نیز آمده است که جهان از تخم مرغ نخستین پدید آمده است.

شکل تخم مرغ یا بیضوی راز حیات، نیروهای مولّد و آفرینش است. زایش جهان از تخم مرغ از اعتقادات اساطیری جهانی چون چین تلقّی شده است! در جهان‌شناسی هند باستان نیز جهان از انفجار تخم طلایی بر اقیانوس بی‌کران جهان هستی می‌یابد و از قسمت فراز آن آسمان و از بخش زیرین آن زمین پیدایی می‌یابد. در اساطیر سلتی، «نماد نیرومندی از زندگی جدید است».

در اوپانیشاد، تخم از لاوجود به وجود آمد و عناصر را دربردارد. یکسال آرام بود سپس ترک خورد؛ پوستۀ نقره زمین شد و پوستۀ طلا آسمان. از غشاء خارجی کوه‌ها و از غشاء داخلی، ابر و مه. از رگ‌ها رودخانه‌ها و از آبدان، اقیانوس‌ها پدید آمدند. در بسیاری از اسطوره‌های یونانی سخن از تخم مرغ نخستین می‌رود.

ارینم (eurynome) که زن ایزد همه چیز بود، برهنه، از آشفتگی نخستین برخاست سپس به شکل کبوتری به خود گرفت و تخم جهانی نهاد و سرانجام تخم مرغ به دو نیم شد و زمین و آسمان پدید آمد. در آئین زرتشتی نموداری از اختیارات و سرپرستی پدر، مادر و فرزند است. تخم مرغ سر میز گواه گیران را پس از مراسم عروسی، به بیرون از منزل انداخته و می‌شکستند؛ به این مفهوم که پدر و مادر عروس و داماد، قول می‌دهند دیگر هیچگونه دخالتی در زندگی آن‌ها نکنند و تنها وقتی که عروس و داماد درخواستند، مشاور و رایزن آن‌ها باشند.

فهرست مطالب کتاب

نماد شناسی پرندگان
پرندگان
بال پرندگان
پَر پرندگان
تخم پرندگان
قفس پرندگان
پرنده‌های داستان‌ها و افسانه‌های ایرانی
سیمرغ
ققنوس
هُدهُد
هُما
تصاویر پرندگان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پرنده‌های گرافیکی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۳۸
زبانفارسی
شابک978-622-625052-8
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پرنده‌های گرافیکی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب پرنده‌های گرافیکی

برای دریافت کتاب پرنده‌های گرافیکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.