معرفی و دانلود PDF کتاب پیاده راه شهری، راه زنده

عکس جلد کتاب پیاده راه شهری، راه زنده
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پیاده راه شهری، راه زنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیاده راه شهری، راه زنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیاده راه شهری، راه زنده

سیما هاشمی و سودابه عباسی آذر در کتاب پیاده راه شهری، راه زنده ضوابط و استانداردهای کلی در طراحی مسیرهای پیاده را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

درباره کتاب پیاده راه شهری، راه زنده:

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید در تحقیقات مربوط به شهرسازی صورت گیرد، بررسی مفاهیم و نظریات مختلف در خصوص موضوع مورد نظر است. بر این اساس خصوصیات و جایگاه پیاده‌راه‌ها، نقش آن‌ها در معاشرت پذیری فضای شهری و همچنین اصول و معیارهای طراحی و ارزیابی آن‌ها مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

حرکت پیاده، ابتدایی‌ترین و حیاتی‌ترین شکل جابه‌جایی انسان در محیط است. به همین خاطر امروزه کیفیت فضاهای جمعی یکی از معیارهای اصلی توسعه یافتگی در شهرها به شمار می‌آید. در این میان پیاده‌راه‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود در ایجاد تعاملات اجتماعی، اهمیت زیادی دارند. به همین دلیل پرداختن به این موضوع می‌تواند کیفیت فضاهای شهری را ارتقاء دهد.

باید دانست که ساخت پیاده‌راه‌ها به سبب ویژگی‌های خاص خود فواید زیادی دارد که برحسب مقیاس عملکردی می‌تواند در سطوح مختلفی. اثرگذار باشد. به عنوان مثال طراحی پیاده‌راه‌ها ضمن زیباسازی فضا منجر به ارتقای کیفیت تعاملات اجتماعی در شهر می‌گردد.

علی‌رغم این که امروزه جنبش پیاده گستری در کشورهای پیشرفته موضوعی مهم محسوب می‌شود، ساخت مسیرهای پیاده در کشور ما همچنان مبحثی جدید به شمار می‌آید و اغلب به عنوان راهکاری نه چندان کاربردی برای پیشگیری از حضور اتومبیل‌ها در مناطق پر رفت و آمد استفاده می‌شود. اما باید توجه کرد که این عملکرد نیاز عابران پیاده و نقش مهم پیاده‌راه‌ها را نادیده می‌گیرد.

کتاب پیاده راه شهری، راه زنده (The urban walking path the live path) مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به پژوهشگران و علاقه‌مندان به حوزه شهرسازی پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب پیاده راه شهری، راه زنده می‌خوانیم:

پیاده‌راه‌ها یا خیابان‌های پیاده، خیابان‌هایی منفرد و مجزا با بالاترین حد نقش اجتماعی هستند که آمد و شد خودرو از آن‌ها حذف شده است و آمد و شد غیر‌ موتوری در آن‌ها اولویت مطلق را دارست. تنها خودروهای خاص (خودروهای آتش نشانی، اورژانس و پلیس) در مواقع اضطراری امکان دسترسی به این معابر را دارند و وسایل نقلیه خدماتی و حمل بار نیز طی ساعات خاصی مجاز به تردد در آن‌ها هستند (حسینیون، 1383: 69). در تعریف دیگر، پیاده‌راه‌ها معابری با بالاترین حد تعاملات اجتماعی هستند که در آن‌ها تسلط کامل با عابر پیاده بوده و از وسایل نقلیه موتوری تنها به منظور سرویس دهی به زندگی جاری در معبر استفاده می‌شود (پاکزاد، 1385: 274).

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پیشینه طراحی پیاده رو
فصل اول
کیفیت زندگی
تعامل اجتماعی و معاشرت پذیری
پیاده مداری
پیاده راه
خصوصیات و جایگاه پیاده راه‌ها در فضاهای شهری
خصوصیات پیاده راه‌ها
فصل دوم
بررسی تجربیات جهانی موفق در خصوص پیاده راه‌ها
جمع بندی تجارب جهانی
بررسی پیاده راه‌های طراحی شده ایرانی
جمع بندی تجارب ایرانی در خصوص پیاده راه‌ها
فصل سوم
مولفه‌ها و شاخص‌های طراحی پیاده راه‌ها
مولفه‌های طراحی پیاده راه‌ها با محوریت تعاملات اجتماعی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیاده راه شهری، راه زنده
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۷۹
زبانفارسی
شابک978-622-6676-41-0
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی عمران
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پیاده راه شهری، راه زنده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب پیاده راه شهری، راه زنده

برای دریافت کتاب پیاده راه شهری، راه زنده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.