معرفی و دانلود کتاب پوتین‌های مریم

عکس جلد کتاب پوتین‌های مریم
قیمت:
۱۰۴۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پوتین‌های مریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پوتین‌های مریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پوتین‌های مریم

کتاب پوتین‌های مریم نوشته‌ی فریبا طالش پور، روایتگر خاطرات یک بانوی خرمشهری به نام مریم امجدی از دوران جنگ ‌عراق علیه ایران است.

مریم امجدی که دوران نوجوانی و جوانی‌اش هم‌زمان با روزهای جنگ بوده است، پس از انقلاب حین تحصیل در دبیرستان به‌ عضویت حزب جمهوری اسلامی، جهاد سازندگی و بسیج‌ مستضعفین خرمشهر درآمد و دوره‌های امدادگری و فنون نظامی را آموزش دید.

امجدی با شروع حمله عراق به خرمشهر در مشاغل‌ مختلف چون امدادرسانی در بیمارستان، نگه‌داری از انبار مهمات مسجد جامع خرمشهر خدمت کرده و نیز در این مدت‌ گاهی به خط مقدم جبهه رفته است.

فریبا طالش پور در کتاب پوتین‌های مریم که با مصاحبه‌هایش از مریم امجدی شکل گرفته تلاش کرده تا به نقل خاطراتی از ایشان در زمان شروع جنگ ایران و عراق و اشغال خرمشهر تا زمان آزادسازی آن بپردازد.

حاصل تلاش نویسنده از جمع‌آوری این مصاحبه‌ها مجموعه‌ای است از خاطرات دوران کودکی، فعالیت گروه خلق عرب در خرمشهر، فعالیت راوی در بخش عمران جهادسازندگی و امدادرسانی به مردم ‌روستاهای اطراف خرمشهر همچون روستای «عباره»، درگیری‌های ‌سیاسی با مجاهدین خلق (منافقین) در دبیرستان، صحنه‌های‌ دلخراشی از شهادت مردم خرمشهر، نفوذ منافقین در میان نیروهای‌ سپاه، ملاقات با دکتر چمران در خصوص یک منافق زن، خاطراتی ‌از آشنایی با یکی از نیروهای سپاه و ازدواج با وی، خاطراتی از مجروحان عملیات شکست حصر آبادان، فعالیت در بخش تعاون‌ سپاه، شهادت محمد جهان‌ آرا و بازدید از خرمشهر پس از آزادی آن‌، که با روایتی گیرا به رشته تحریر درآمده است.

کتاب حاضر حاصل تلاش‌ها، رفت‌ و آمدها و نشست‌های هفت جلسه‌ای مصاحبه فریبا طالش پور با مریم امجدی و هفده ساعت نوار است. نوارها روی کاغذ پیاده شده و به دور از دخل و تصرف، به همان ترتیب گویش راوی، تدوین و بازنویسی گردیده است.

در بخشی از کتاب پوتین‌های مریم می‌خوانیم:

عصر روز دوم یا سوم بود که خواهری سبزه‌رو و قد‌بلند که مانتو بر تن و روسری بر سر داشت، به مسجد آمد و شروع کرد به داد و بیداد که شما برادرا چرا سری به قبرستان جنت‌آباد نمی‌زنین؟ چرا به ما کمک نمی‌کنین؟ چرا ما را با اون همه جسد تنها می‌ذارین؟ دیشب سگا به ما حمله کردن. اگه خودتان نمی‌یاین، لااقل اسلحه‌ای به ما بدین تا سگارو بکشیم. می‌گفت دیشب سگ‌ها جسد پسری به اسم سعید را بردند و دست و پایش را خوردند. مادر آن پسر هم آمده بود و داد و بیداد می‌کرد. چند نفر از برادران را همراه او فرستادند و به آن‌ها گفتند که شب‌ها را در آن جا نگهبانی بدهند و همه سگ‌ها را بکشند. قبل از رفتن با آن خواهر صحبت کردم. اسمش زهره حسینی بود. از همان روز اول جنگ به زن مرده‌شور قبرستان کمک می‌کرد. خیلی کلافه بود. سر و وضع مرتبی نداشت. لباس‌هایش خونی نبود، ولی چون با خاک و اجساد زیادی سروکار داشت، بوی تعفن می‌داد. بوی تعفنش در مسجد پخش شده بود. سر و صورت و دست‌هایش خاکی بود. به حالش غبطه خوردم. شجاعتی غیر‌قابل وصف داشت. آن چند روز را با اجساد سر کرده و در قبرستان مانده بود.

به خود گفتم: «من اینجا توی مسجد جامع وایستاده‌ام و دلم خوشه که مثلاً دارم کار می‌کنم! او هم داره کار می‌کنه.» کنارم ایستاد و گریه کرد، دل‌داری‌اش دادم.

می‌گفت: «به خدا نمی‌دونی چه وضعیه، شب تا صبح باید به طرف سگ سنگ بندازیم. بعضی وقتا هم مجبوریم دنبالشون کنیم.»

برادرها که برای رفتن حاضر شدند، با من خداحافظی کرد و رفت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پوتین‌های مریم
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-175-146-2
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۴۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پوتین‌های مریم

م ن
۱۴۰۱/۳/۲۱
رمان‌های دفاع مقدس عالین، بهترین هاشون دا، سرباز کوچک امام، نورالدین پسر ایران، خاک‌های نرم کوشک، حکایت زمستان، پایی که جا ماند، فرنگیس، من زنده ام، هست. با خوندن این کتابا واقعا باید به زنان و مردان این سرزمین افتخار کنیم در جواب اون آقایی که گفته بود منم عمرمو در جنگ هدر دادم باید بگم عمر انسان و خواه نا خواه تموم میشه انسان طبق فرموده خداوند در خسران و ضرره مگر اینکه کار نیک کنه پس چه کاری بهتر از خون دادن برای دفاع از وطن و اسلام آرزوی من و حسرتم بعد از خوندن این کتابا این بود که‌ای کاش در زمان جنگ منم سنی داشتم تا اونجا خدمت کنم و قطره‌ای از خونم روی خاک وطن عزیزم وبرای دفاع از اسلام میریخت خداوند مارو با شهدا محشور کند انشاءالله.
هادی حسن ابادی
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
چقدر جالب بود. و جالب تر اینکه حتی یک بار اسمی از خانم زهرا حسینی ( (دا) ) نیاورده. نه ایشان و نه بقیه مجاهدان خرمشهر!!! خیلی جالبه واقعا!
نسترن کیان
۱۳۹۹/۸/۲
سلام
درکتاب صباح بارها نام خانم زهرا (زهره) حسینی آمده همچنین دراین کتاب هم چندبارنامشون اومده تعجب میکنم میگیدنیومده
Mohammad Mohammad Panah
۱۳۹۸/۵/۶
دلیلی برای مقایسه این کتاب با دا نمیبینم
ولی انصافا صداقت ایشون برای تعریف برخی جزییات ستودنیه.
خیلی خیلی خوب بود
محمد محمد
۱۴۰۱/۱/۱۸
خوب مناسب و شیوا
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب پوتین‌های مریم

برای دریافت کتاب پوتین‌های مریم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.