معرفی و دانلود کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان

عکس جلد کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان

کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان، به تأثیر هنر بر رشد شناختی، اجتماعی و کلامی کودکان و علاقه‌مند کردن آن‌ها به این مهارت می‌پردازد. همچنین مراحل رشد هنر نقاشی در بچه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

برای کودکان فرو کردن انگشت‌ها در رنگ‌ها و ساختن تصویری زیبا برای چسباندن به درب یخچال، شگفت‌انگیز و ایفای نقش در یک نمایش شادی‌آور است. هنر از نظر کودکان با آنچه بزرگسالان می‌پندارند تفاوت دارد. تعریف هنر هر چه باشد از نظر کودکان وسیله‌ای برای بیان احساسات و افکار خودشان به طور ناخودآگاه و آشنا کردن بزرگ‌ترها با جهان کودکانه و زیبای خودشان است.

در کتاب شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان مطرح می‌شود کودکانی که فعالیت‌های هنری مناسب را به درستی می‌آموزند و از آن بهره می‌برند، دنیای بزرگ و زیبایی را به دست می‌آورند و به ابزار شگفتی برای درک جهان پیرامونشان دسترسی پیدا می‌کنند. هیچ دو کودکی از نظر احساسات و افکار به یکدیگر شبیه نیستند. در واقع کودکان امروز با کودکان دیروز هم تفاوت زیادی دارند. به همین دلیل نقاشی‌های آن‌ها نیز متفاوت است. کودکان محیط اطراف خود را آن‌گونه که می‌بینند نقاشی نمی‌کنند بلکه نقاشی آن‌ها براساس برداشتشان از پدیده‌های بیرونی است و با رشد و تغییر نگرش، تفکر آن‌ها تغییر می‌یابد.

آموزش هنر به کودکان به منزله روشی برای کمک به ارتقای مهارت بیان افکار، احساسات و نیازهای آن‌ها و رشد خصوصیت‌های اخلاقی، حرکت‌های بدنی و خلاقیتشان است. تعجبی ندارد اگر بشنوید که نقاشی کردن ساده کودکان باعث بالا رفتن اعتماد به نفس، پیشرفت مهارت‌های ظریف حرکتی، یادگیری خواندن و تقویت قدرت تخیل در آن‌ها می‌شود یا فعالیت‌های نمایشی به بالا رفتن دامنه لغات کودکان کمک می‌کند یا موسیقی در یادگیری ریاضی و توانایی خواندن کودکان نقش دارد و بالاخره حرکات ریتمیک باعث سلامت جسمانی آن‌ها می‌شود.

آری، این‌ها نمونه‌ای از نتایج فعالیت‌های هنری است. فعالیت‌های هنری همچنین باعث می‌شوند کودکان احساسات خود را درست کنترل کنند و زندگی اجتماعی بهتری داشته باشند. در جریان فعالیت‌های هنری از سوی کودکان باید توجه داشت که فعالیت‌هایی مانند نقاشی، کاردستی، نمایش، شعر، موسیقی و نظایر آن اغلب نوعی سرگرمی برای کودکان است و رعایت دو اصل لذت و آزادی در این فعالیت‌ها بسیار مهم و اساسی است.

در اثر لذت و آزادی ناشی از پرداختن به هنر است که احساسات مثبت در کودکان بیدار و استعدادهای نهفته آنان به کار گرفته می‌شود. فعالیت‌های هنری متناسب با شرایط سنی و محیطی کودکان نقش اساسی در رشد همه‌جانبه آن‌ها دارد. کودکان به محض توسعه توانایی‌های حرکتی یا کلامی از طریق بیان هنری ارتباط برقرار می‌کنند. احساسات خویش را نشان می‌دهند. مواد مختلف را در قالب فعالیت‌های هنری کشف می‌کنند و محیط اطراف خود را می‌شناسند. بنابراین فعالیت‌های هنری بستری مناسب برای مشاهده و شناخت محیط و طبیعت است. قطعاً هر چه مشاهده کودکان و شناخت آن‌ها از محیط پیرامون که پیش‌زمینه تفکر آن‌هاست دقیق‌تر و کامل‌تر صورت پذیرد، توانایی‌ها و قابلیت‌های آن‌ها در زمینه تفکر نیز بیشتر نمود پیدا می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان می‌شنویم:

از دیگر فعالیت‌های کودکان هنرها و بازی‌های نمایشی است که کودکان آن را اجرا می‌کنند و یا آن‌ها اجرای بزرگ‌ترها برای کودکان را به تماشا می‌نشینند. این فعالیت‌ها یکی از مؤثرترین امکانات آموزشی و پرورشی برای کودکان است و دارای ارزش‌های فراوانی است.

بازی‌های نمایشی ابزار و عامل تکامل کودک بوده و باعث پرورش ادراک، حافظه و قدرت تخیل او می‌شود و در صورتی که کودک، خود آن را اجرا کند نیروی عضلانی او را تقویت می‌کند. استفاده از مهارت‌های حرکتی در فعالیت‌های هنری نمایشی باعث نشاط و شادمانی کودک می‌گردد. یکی از این بازی‌های نمایشی، نمایش عروسکی است. نمایش عروسکی شروع آشنایی با دنیای نمایش است و این مسئله اهمیت بالای این شاخه از هنرهای نمایشی است. اما ارزش و اعتبار نمایش عروسکی در این نکته خلاصه نمی‌شود و درگیر کردن کودکان با این هنر مزایای زیادی دارد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
پیش‌گفتار و مقدمه
۳ دقیقه
فصل اول - تأثیر هنر بر رشد همه‌جانبه کودکان
۲ دقیقه
قسمت اول - تأثیر هنر بر رشد حرکتی
۳ دقیقه
قسمت دوم - تأثیر هنر بر رشد عاطفی و اجتماعی
۳ دقیقه
قسمت سوم - تأثیر هنر بر رشد شناختی
۳ دقیقه
قسمت چهارم - تأثیر هنر بر رشد کلامی
۴ دقیقه
فصل دوم - مراحل رشد هنر نقاشی در کودکان
۲ دقیقه
قسمت اول - مرحله اثرگذاری
۳ دقیقه
قسمت دوم - مرحله خط‌خطی
۲ دقیقه
قسمت سوم - مرحله طرح‌ریزی
۳ دقیقه
قسمت چهارم - مرحله تصویرگری
۲ دقیقه
قسمت پنجم - مرحله واقع‌گرایی عینی
۵ دقیقه
فصل سوم - هنرهای نقاشی و چاپ کودکان
۶ دقیقه
قسمت اول - هنر نقاشی - نقاشی خیالی آزاد
۲ دقیقه
قسمت دوم - هنر نقاشی - نقاشی با لکه
۳ دقیقه
قسمت سوم - هنر نقاشی - نقاشی با قطره‌چکان
۲ دقیقه
قسمت چهارم - نقاشی گروهی
۳ دقیقه
قسمت پنجم - هنر چاپ
۲ دقیقه
فصل چهارم - تحلیل نقاشی کودکان
۲ دقیقه
قسمت اول - شکل آدم
۲ دقیقه
قسمت دوم - شکل خانه
۳ دقیقه
قسمت سوم - شکل درخت
۳ دقیقه
قسمت چهارم - شکل خانواده
۱ دقیقه
قسمت پنجم - شکل حیوان
۲ دقیقه
قسمت ششم - شکل آسمان و خورشید
۳ دقیقه
فصل پنجم - هنرهای کاردستی کودکان
۶ دقیقه
قسمت اول - کاردستی - کاردستی کلاژ
۵ دقیقه
قسمت دوم - کاردستی - ماسک‌سازی
۹ دقیقه
فصل ششم - هنرهای نمایشی کودکان
۳ دقیقه
فصل هفتم - علاقه‌مند کردن کودکان به هنر
۴ دقیقه
قسمت اول - آشنایی کودک با هنرهای ترسیمی
۳ دقیقه
قسمت دوم - آشنایی کودک با هنرهای نمایشی
۲ دقیقه
قسمت سوم - آشنایی کودک با هنر موسیقی
۴ دقیقه
قسمت چهارم - تلفیق هنر و بازی برای کودک
۵ دقیقه
قسمت پنجم - کشف استعداد هنری کودکان
۲ دقیقه
مراجع

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان
نویسنده
گویندهمسعود حکمت پور
ناشر صوتیموسسه فرهنگی هنری قوی سفید کودکان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان

زهرا نیک دل نیک دل
۱۳۹۹/۸/۲۰
سلام ممنون از اطلاعات بسیار خوب و عالی
در مورد هنر موسیقی اطلاعات کمی ارائه شد به نظرم باید کامل تر و وسیع تر به آن میپرداختید
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان

برای دریافت کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در فعالیت‌های هنری کودکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.