معرفی و دانلود رایگان کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟

عکس جلد کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟

با کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟ نوشته آیدین خرسندی خواهید توانست یک زندگی با کیفیت و بدون خجالت و کمرویی را تجربه کنید. مطالب این کتاب مسیرهای علمی و عملی هستند که خود نویسنده به شخصه آن‌ها را استفاده کرده و توانسته به واسطه آن‌ها راه موفقیت را پیدا کند.

آیا به خاطر خجالت و کمرویی در زندگی عاطفی، شغلی و اجتماعی خود دچار مشکل هستید؟ آیا نمی‌توانید به فرد مورد علاقه‌تان پیشنهاد شروع یک رابطه عاطفی بدهید و یا از او خواستگاری کنید؟ آیا فرد شایسته‌ای در شغل خود هستید و نمی‌توانید به رغم شایستگی‌تان درخواست افزایش حقوق بدهید؟ آیا همواره در جامعه حق و حقوق‌تان زیر پا گذارده می‌شود و شما جرات دفاع از حقوق‌تان را ندارید؟ و...

آیدین خرسندی هم مانند شما درگیر خجالت و کمرویی بوده‌ و فرصت‌های با ارزشی را در زندگی‌اش به دلیل این مشکل از دست داده‌ اما توانست از این مشکل عبور کند و زندگی با کیفیتی را آغاز کند.

کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟ که حاصل تجربیات و تحقیقات آیدین خرسندی است به شما کمک می‌کند تا:

با خجالت و کمرویی و ابعاد آن به صورت علمی آشنا شوید.
یاد بگیرید چگونه طرز فکر خود را برای عبور از این مشکل تغییر دهید؟
یاد بگیرید چگونه شیوه رفتار خود را برای عبور از این مشکل تغییر دهید؟
با مفهوم مهمی در خجالت و کمرویی به نام خودآگاهی آشنا خواهید شد.
و در آخر با مطالعه و انجام تمرینات این کتاب، از خجالت و کمرویی خود عبور خواهید کرد.

اعتقاد قلبی نویسنده این است که هیچ فردی نباید به خاطر خجالت و کمرویی تجربه یک زندگی با کیفیت را از دست بدهد.

در فصل اول این کتاب با مفهوم خجالت و کمرویی و رفتار ایمن که نقش مهمی در خجالت و کمرویی دارد آشنا می‌شوید. فصل دوم راجع به تفکر و سطوح آن صحبت می‌کند و متوجه می‌شوید تفکر چه نقشی در خجالت و کمرویی دارد؟ در فصل سوم راجع به عواملی که باعث ایجاد خجالت و کمرویی می‌شوند صحبت می‌شود و با هر کدام از این عوامل به طور کامل آشنا می‌شوید. در فصل چهارم با الگوی اضطراب اجتماعی کلارک و ولز که یک الگوی علمی برای توضیح آنچه که هنگام بروز خجالت و کمرویی اتفاق می‌افتد است آشنا می‌شوید. در فصل پنجم با نقشه راه عبور از خجالت و کمرویی آشنا می‌شوید و نکاتی که دانستن آن‌ها در این مسیر ضروری می‌باشند گفته می‌شود. در فصل ششم اولین قدم عملی برای عبور از خجالت و کمرویی را برمی‌دارید و یاد می‌گیرید چگونه شیوه تفکرتان را تغییر دهید. در فصل هفتم تغییر رفتار که دومین قدم عملی برای عبور از خجالت و کمرویی است را می‌آموزید. و در فصل آخر با مفهوم خودآگاهی که نقش مهمی در خجالت و کمرویی دارد آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید چگونه با کاهش خودآگاهی گام سوم برای عبور از خجالت و کمرویی را بردارید.

در بخشی از کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟ می‌خوانید:

از آنجایی که مبنای علمی این کتاب برای درمان "شناخت درمانی" می‌باشد و در شناخت درمانی برای تغییر در سیستم فکری باید دست به رفتارهای جدید بزنیم. "انجام کارها به روش جدید" بخش مهمی از کار درمان برای عبور از خجالت‌ و کمرویی می‌باشد.

منظور من از آزمایش کردن، همان انجام کارها به شیوه‌ی جدید می‌باشد. این آزمایشات برای شما همانند انجام تکالیف مدرسه برای درک بهتر درس خواهد بود. یعنی با انجام این آزمایشات (کارها به شیوه جدید) می‌توانید قدم در راه عبور از خجالت‌ و کمرویی بگذارید.

انجام کارها به شیوه جدید (آزمایش کردن) به شما کمک می‌کند تا سبک تفکری قدیمی خود را که منجر به خجالت‌ و کمرویی شده است را تغییر دهید. اما انجام این آزمایش‌ها در نگاه اول می‌تواند هراس‌آور به نظر برسد و باعث نگرانی شما شود. به گذشته نگاه کنید زمانی که می‌خواستید شنا یاد بگیرد، چقدر در استخر آب خوردید تا توانستید به راحت روی آب غوطه‌ور شوید؟ یادگیری هر مهارت جدید در شروع با خطرات و مشکلاتی همراه خواهد بود که شاید فرد را از ادامه مسیر منصرف کند اما در انتها کسانی از دیدن مناظر زیبا لذت می‌برند که رنج‌ها و هراس‌ها را با جان و دل پذیرفتند.

در ابتدا نیازی نیست که به دنبال انجام کارهای بیش از اندازه سخت باشید به طور مثال کسی که هنوز نتوانسته است در زندگی خود با یک فرد چند دقیقه بدون استرس و اضطراب صحبت کند نمی‌تواند برای عبور از مشکل خجالت ‌و کمرویی سخنرانی در یک جمع 100 نفره را انتخاب کند!

شما باید آزمایشاتی را که متناسب با وضعیت و شرایط خودتان است انتخاب کنید. مثلا در مثال قبل صحبت در یک جمع 5 نفره می‌تواند یک قدم مثبت و رو‌به‌جلو برای فرد مورد نظر باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: مقدماتی درباره خجالت و کمرویی
فصل دوم: فکر ما چه نقشی در کمرویی ما دارد؟
فصل سوم: چگونه خجالت و کمرویی در افراد به وجود می‌آید؟
فصل چهارم: الگویی برای توضیح خجالت و کمرویی
فصل پنجم: نکاتی پیش از عبور از خجالت و کمرویی
فصل ششم: چگونه شیوه تفکرتان را تغییر دهید؟
فصل هفتم: چگونه شیوه رفتارتان را تغییر دهید؟
فصل هشتم: کاهش خودآگاهی
سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کلید آموزش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-600-274-230-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟

ترکان شایان
۱۴۰۰/۲/۲۸
سلام دوست عزیز🌷نوشته‌های شما به شدت حاشیه‌ای بود😕مثال‌های شخصی و غیر شخصی بسیار کمی داشت😕اگه برای هر مطلبی که توضیح می‌دادید یک مثال میزدید خیلی خوب میشد💖🙏شخصا به من کمکی نکرد🥀😕مطالب رو خیلییییی پیچیده توضیح دادید و از سادگی فرار کردید☹🥀میدونم برای نوشتن این کتاب خیلی زحمت کشیدید ولی تمرین هاش واقعا به درد نخور بود (به شما توهین نمیکنم ولی این تنها کلمه‌ی توصیف تمرینات بودن ولی به هر حال من یکیش رو انجام دادم که اونم نوشتن ۳۰تا از مواردی بود که باعث کاهش اضطراب میشد و واقعا به دردم خورد😀💙🙏) و یک چیز دیگه آمار اضطراب چه ربطی به ایران داره؟ شما چندین مثال از آمار اضطراب آمریکا زدید ولی از ایران حرفی به میان نیامد😞... آیا خوانندگان شما اشخاصی به غیر از فارسی زبانان هستند؟! 🥀🥀🥀من بسیار کتاب میخوانم ولی این جزو میدید کتابهایی بود که نه ازش میخواستم به من چیزی یاد بده نه اینکه وقت دیگران رو هدر بده😞🥀من برای کتاب ارزش و احترام زیادی قائلم و نقد یک کتاب برام سخته نه برای اینکه نمیتونم بلکه برای اینکه نمیخوام این کارو بکنم و تا حد امکان ازش دوری میکنم چون کتاب جوهره‌ی وجود آدمیست😍💖ولی درباره این کتاب هیچ نظر مثبتی ندارم شاید از۲۰۰ صفحه فقط یک صفحه به دردم خورد و بابت اون یک صفحه از شما نهایت تشکر رو دارم🙏🌷💚
کاربر Farshid
۱۳۹۹/۹/۸
به نام خدا.
مدتهاست که میخوام در مورد این کتاب بنویسم، اما شاید کمی تنبلی میکردم. چند ماه پیش این کتاب را از کتابراه خریدم. اما متاسفانه نتوستم باهاش ارتباط بگیرم و وسط کتاب خوندن رهاش کردم. اما داستانی برام اتفاق افتاد که به کتاب برگشتم و با انگیزه خوندمش و تمریناتش و انجام دادم. من تقریبا نود و
ونه درصد کتابامو یک بار خوندم. اما این کتاب دو بار خوندم با تمریناتش هر روز زندگی میکنم و اجرا میکنم. برای آقای خرسندی دعا میکنم. انشاا... هر جا هستن سلامت باشند. خیلی دوست داشتم ایشون و می‌دیدم و باهاشون همکلام می‌شدم. داستان‌های مثبت که این کتاب باعث و بانیش هست برام زیاد اتفاق می‌افته. یکی از دوستانم و متقاعد کردم و ایشون این کتاب و خرید. این کتاب در گروهای مختلفی لینکش و ارسال کردم تا شاید بدین طریق مسئولیت خودم و نسبت به نویسنده و کتاب ادا کرده باشم. خیلی دوس داشتم آقای خرسندی ویدئوها و دورهایی آموزشی در مورد خجولی داشتن. شاید روزی برخی از داستانای مثبتی که با تمرینات این کتاب بدست آوردم و نوشتم.
حرف آخر این کتاب بدرد کسانی می‌خورد که اهل انجام تمرینات هستند و به این کتاب عمل میکنند. این کتاب برای کسانی که فقط میخوانند و اطلاعات در ذهن خود انبار میکنند، چندان زیاد موثر نخواهد بود.
Elina Sh
۱۴۰۱/۷/۹
عالییییی بود آیدین خرسندی اردبیلی هرجا هستی دمت گرم واسه این کتاب عالی‌ای که نوشتی به شخصه چون خیلی عاشق روانشناسی‌ام توضیحاتتون خیلییی زیبا و ریشه‌ای ذهن منو کامل کرد عالی بود یک عالمه آگاهی بهم داد که بر طرف کردن خجالت فقط بخشی از اون بود ممنون که این کتابو نوشتین ممنونم🙏❤️
خدا صد برابر انرژی‌ای و زیبایی که برای این کتاب گذاشتینو بهتون بده❤️❤️❤️
مهرداد شهابی
۱۴۰۱/۶/۸
سلام، کتاب بدی نیست. به نظرم باید در مورد جدول‌هایی که پیشنهاد کرده مثالها و توضیحات بیشتری داده می‌شد (مباحث کاملا بسط داده نشده) و علاوه بر مطرح کردن مسائل تئوری، باید به مباحث و تمرینات عملی بیشتر اهمیت داده می‌شد. با این حال دست نویسنده درد نکنه که همت کرده و به دغدغه بسیاری از افراد جامعه اهمیت داده.
فاطمه حیدری
۱۴۰۱/۶/۱۳
خیلی خسته کننده بود ومن نصفه رهاش کردم ولی خب شاید برای من خسته کننده باشه و سلیقه‌ی من نباشه درکل از نویسنده کتاب تشکر میکنم و قصد بی احترامی و توهین ندارم و درواقع تنها مطلبی که بدرد من خورد همون مطلب نوشتن عوامل اضطراب بود همون تمرین بدردم خورد بقیش خیلی طولانی و خستع کننده بود
زهرا زهراوی
۱۴۰۱/۶/۱۴
از نویسنده عزیز و بزرگوار کمال تشکر را دارم نکات بسیار مفید و کاربردی داشت همه را بطور خلاصه یادداشت کردم تا در زندگی روزمره استفاده کنم.
این کتاب ارزش زیادی دارد تشکر از کتابراه که رایگان در اختیار ما قرار داد.
H Moradi
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
کتاب فوق العاده عالی بود کاملا با جزییات ریز بیان شده و البته باید چند بار بخونید بخصوص سه فصل آخر و تمریناتش رو هم انجام بدید تا با کتاب ارتباط بگیرید برا من که خیلی تاثیرگذار بود
فاطمه جعفریان
۱۴۰۰/۸/۷
تنها کتابی که خیلی صریح و دقیق به مسئله خجالتی بودن پرداخته که البته کتاب‌های پل ژاگو هم خوبن. من فقط با این کتاب جواب دغدغه هام رو پیدا کردم. آروزی سلامتی براتون دارم آقای خرسندی🌹🙏🏻
رضوان رحمانی
۱۳۹۹/۱/۱۵
من این کتاب رو با دقت خوندم، خیلی دنبال کسی که همدردم باشه گشتم ممنونم از نویسنده،، برای من موثر بود، سپاسگزارم از نپیسنده،، بنظرم واقعن ارزش خوندن و داره
قاسم سنگری
۱۴۰۱/۶/۹
فصل اولش را خواندم عالی بود فقط خیلی با مثال توضیح ندادید به نظرم کتاب خوبی است ولی برای کسانی که تاهنوز کتاب روانشناسی نخواندن پیشنهاد نمیکنم چون از کتاب‌های روانشناسی خسته میشه
hamid abedi
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
کتاب حاضر تلفیقی از کتبیست که تا به حال مطالعه کرده ام، البته این یکی بسیار کارامدتره. تمرینات عملی داره که وادار به حرکت میشید. زبان کتاب ساده است و نیاز نیست چند بار بخونید.
مختار حسینی
۱۴۰۰/۹/۹
سپاس از آقای خرسندی بزرگوار بخاطر زحماتی که برای این کتاب ارزشمند کشیده محتوا عالی و قطعاً ارزش خرید بالای داره
Mohammad Mahdi Rafiei
۱۳۹۹/۴/۲۴
واقعا کتاب مفیدی بود به نظرم، به من که کمک زیادی توی برقراری ارتباط با دیگران کرد.
Shaghayegh Nbt
۱۳۹۸/۵/۹
کتاب بسیار خوبی بود از این جهت که مطالب کتاب بسیار کاربردی بود.
Alikazemi
۱۴۰۱/۷/۸
عالی بود ولی نیاز به چند بار مطالعه داره تا مفاهیم و تمرین‌ها برای مخالب جا بیفتن
مشاهده همه نظرات ۳۹

راهنمای مطالعه کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟

برای دریافت کتاب چگونه از خجالت و کمرویی عبور کردم؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.