معرفی و دانلود کتاب بردگی در اسلام

عکس جلد کتاب بردگی در اسلام
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بردگی در اسلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بردگی در اسلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بردگی در اسلام

کتاب بردگی در اسلام، عنوان پنج جلسه سخنرانى و پرسش و پاسخ استاد شهید آیت اللّه‌ مرتضى مطهرى در جلسات بحث و انتقاد انجمن اسلامى پزشکان در بهار و تابستان سال 1346 هجرى شمسى بوده است.

موضع اسلام در قبال مسئله بردگى، از جمله مسائل چالش‌برانگیزى است که شبهات فراوانى را از سوى طبقات تحصیل‌کرده و روشنفکر به همراه داشته است. استاد شهید مطهرى در این کتاب که شامل چهار جلسه سخنرانى در موضوع بردگى است، برخورد منطقى و واقع‌بینانه اسلام را با این موضوع به خوبى تبیین نموده، به شبهات مطرح شده در این باب پاسخ قانع‌کننده مى‌دهد. روش استاد مطهرى در این گونه مباحث این است که از سؤالات و انتقادات استقبال مى‌کند و حتى مستمع را به سؤال و انتقاد ترغیب مى‌نماید، به طورى که هر ناظرى به خوبى احساس مى‌کند که ایشان دنبال کشف حقیقت است و داراى روح علمى و انصاف در داورى است.

در کتاب بردگى در اسلام مانند سایر آثار آن متفکر شهید مباحث زنده و مطرحى مورد بحث و انتقاد قرار گرفته و گویى براى امروز بیان شده است و به تعبیر امام خمینى(ره) براى عارف و عامى سودمند و فرحزاست.

نکته‌اى که باید بیاموزیم روش استاد مطهرى در این گونه مباحث است که چگونه از سؤالات و انتقاداتِ گاهى تند استقبال مى‌کند و حتى مستمع را به سؤال و انتقاد ترغیب مى‌نماید به طورى که هر ناظرى به خوبى احساس مى‌کند که ایشان دنبال کشف حقیقت است و به تعبیر خود آن شهید روح علمى و انصاف در قضاوت دارد.

بخش دوم و آخر کتاب بردگى در اسلام را یادداشتهاى آن استاد شهید درباره بردگى تشکیل مى‌دهد که علاوه بر این که مى‌تواند به درک بهتر مباحث بخش اول کمک کند، به کار اهل تحقیق نیز مى‌آید. جالب است که در این یادداشتها استاد مطهرى ترتیب و عناوین ابواب کتابى را که خود مى‌خواستند به نام «بردگى در اسلام» منتشر کنند به شرح ذیل آورده‌اند:

مسائل کتاب بردگى در اسلام:
بخش اول: تاریخچه بردگى در میان ملل گوناگون جهان
بخش دوم: علل و موجبات بردگى
بخش سوم: اوضاع بردگان در جهان قدیم
بخش چهارم: چرا بردگى محکوم است، فلسفه آزادى و غیر انسانى بودن و ضد عقل بودن بردگى، بحثى در اعلامیه‌هاى حقوق بشر و فلسفه آزادى و تاریخچه الغاء بردگى در عصر حاضر
بخش پنجم: بردگى در اسلام
بخش ششم: بردگى بعد از الغاء بردگى، مشتمل بر بحث از ماهیت نفاق و دورویى و این که پدیده عصر ماست و این که بردگى عصر حاضر به چه شکل و زیر چه نامى است، مخصوصا وضع سیاهان آمریکا و وضع مستعمرات و این که سازمان ملل براى تحکیم بردگى ملل عقب نگه داشته شده است یا براى آزادى آنها.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ریشه آزادى انسان
آیا ذات بردگى ظلم است؟
برده‏گیرى، قانون موقّت
قرآن و اسیران جنگى
یادداشتهاى بردگى1
فهرست‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بردگی در اسلام
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات صدرا
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-7747-00-1
موضوع کتابکتاب‌های کلام و عقاید
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بردگی در اسلام

حسین باقری
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
خیلی خلاصه و مجمل خیلی سفارش نمی‌کنم بخونید اگر توقع اطلاعات تفصیلی دارید این کتاب توصیه نمیکنم هر چند تا صفحه پنجاه و شصت خوبی بود ولی اواخر کتاب حدود سی چهل صفحه فقط منبع و سند معرفی کرده بود و تحلیلی نبود
علی محمدی
۱۳۹۷/۹/۲۸
اصلا توجیهات ش توجیه خوبی نیست: "شاید سرنوشت اون ۳وم برده شدن بوده"!
مهدی گائینی
۱۴۰۱/۴/۱۹
به نظرم بسیار کامل و منطقیه
مهران راستی
۱۴۰۰/۸/۱۷
مجمل، مفید و مختصر. توصیه میکنم بخونید
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب بردگی در اسلام

برای دریافت کتاب بردگی در اسلام و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.