معرفی و دانلود کتاب اخلاق در فضای مجازی

عکس جلد کتاب اخلاق در فضای مجازی
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اخلاق در فضای مجازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اخلاق در فضای مجازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخلاق در فضای مجازی

کتاب اخلاق در فضای مجازی اثر معصومه نصیری، به اصول و قواعد اخلاقی که در فضای مجازی باید رعایت شود، پرداخته است.

در هر فضایی که انسان به کنش‌گری و تعامل می‌پردازد ملزم به رعایت اصول و قواعدی اخلاقی و انضباطی است و هر چه محیط ناشناخته‌تر باشد رعایت آن اصول مهمتر به شمار می‌آید. در فضای کمتر شناخته‌ای چون فضای مجازی، تعیین اصولی اخلاقی برای بهره‌گیری از فناوری‌ها ذیل اخلاق کاربردی قابل مطالعه است. اظهارنظر در این مهم، بی‌تردید مستلزم داشتن تخصص در حوزه فناوری و معارف دینی و حتی حقوقی است. لذا، بنیان‌های ارزشی و مسئولیت‌های تک تک ما در این فضا، چارچوب اخلاقی برای فعالیت و کنش‌گری‌مان را تعیین می‌کند.

در دنیایی که به هر سو روی بگردانید با انبوهی از پیام‌های رسانه‌ای مواجه می‌شوید که هر کدام با مقصودی خاص برای تحت تاثیر قرار دادن شما تولید و ارسال شده‌اند، ساده‌انگارانه‌ترین کار پذیرش بدون بررسی و تحلیل این پیام‌هاست. شاید برای همین باشد که تا چند سال آینده دیگر مدرک تحصیلی و توانایی خواندن و نوشتن، شما را در زمره باسوادان قرار نمی‌دهد و اگر مهارت یا سواد استفاده و تحیل پیام‌های رسانه را نداشته باشید جزو بی سوادان محسوب می‌شوید.

مجموعه کتب شهروند هوشمند خلاصه‌ای از آنچه در حوزه سواد رسانه‌ای نیاز تک‌تک افراد جامعه برای کسب مهارت‌های مواجه با محتوای تولید شده از سوی رسانه‌هاست، می‌باشد. در این کتاب پنج سوال و پنج نکته طلایی که باید مدام در مواجه با پیام‌های رسانه‌ای از خودتان بپرسید، در آغاز هر فصل تکرار شده است تا با نهادینه‌سازی آن، حداقل دیگر خواننده بدون بینش در فضای پهناور رسانه‌ای با تاکید بر فضای آنلاین رسانه‌ای نباشید. هرگاه با تمرین و تکرار توانستید این سوالات کلیدی و طلایی را در مواجه با پیام‌ها، مخصوصاً آن‌هایی که در حال معرفی یا نهادینه‌سازی سبک خاصی از تفکر و زندگی است، پاسخ دهید یعنی قطار ذهن شما روی ریل سواد رسانه‌ای قرار گرفته و در حال حرکت است.

به این کتاب بسان یک کتاب که در نهایت باید یک‌بار خوانده شود، ننگرید. این کتاب را روی میز و در دسترس همیشگی خود و فرزندانتان قرار دهید تا شاید با نگاه چند‌باره به آن بتوانید موارد مطرح شده را ملکه ذهنتان کنید. سواد رسانه‌ای تنها و تنها و تنها از راه آموزش، تکرار و تمرین کسب خواهد شد. شما باید مهارت تفکر انتقادی و هوشمندانه را با تکرار کسب کنید.

لطفاً به مطالب موجود در کتاب بسان واکسنی برای محافظت از بیماری بنگرید. این نکات شما را واکسینه خواهد کرد تا قربانی بی‌اطلاعی خودتان در فضاهای آنلاین و مجازی نباشید. آمار هم تاکید دارد اکثر کسانی که در این فضا قربانی شده‌اند یا فاقد اطلاع و دانش در این زمینه بوده‌اند یا آنچه بلد بودند را به موقع استفاده نکردند.

فهرست مطالب کتاب

تقدیم به
مقدمه
فصل اول: پانزده اصل اخلاقی در فضای مجازی
منابع و ماخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اخلاق در فضای مجازی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸
زبانفارسی
شابک978-600-8794-37-0
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اخلاق در فضای مجازی

محمدطه Qom
۱۳۹۷/۷/۲۳
این کتاب اصلا جالب نیست
اویسی مهین
۱۴۰۰/۱/۲
حاوی مطالب تکراری در اینترنت مطلب جدیدی نداشت با یه سرچ در اینترنت قابل دسترسی بود مطالب
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب اخلاق در فضای مجازی

برای دریافت کتاب اخلاق در فضای مجازی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.